12 rocznica ślubu – znaczenie i symbolika płóciennych godów

12 wspólnie spędzonych lat to imponujący wynik. Choć nie jest to okrągły jubileusz, nic nie stoi na przeszkodzie, by obchodzić ten czas w niecodzienny sposób. Dowiedz się co oznacza 12 rocznica ślubu i jak ją obchodzić.
Rafał Laskowski
12 rocznica śluba

Każda kolejna rocznica ślubu niesie ze sobą nowe wartości. Nazwy, które zostały przypisane do konkretnych godów podkreślają status długoletniego związku. Tak też jest w tym przypadku. 12 rocznica ślubu to wystarczająco długi staż, by móc go świętować w wybrany przez siebie sposób. Poznaj znaczenie i sposoby na spędzenie tego dnia w niecodzienny sposób.

12 rocznica ślubu – symbolika płóciennych godów

10 rocznica ślubu zazwyczaj przyćmiewa pozostałe. Jednak ta magiczna granica związku, gdy prawdopodobnie duży kryzys już za wami sprawia, że z radością możecie świętować każdy kolejny rok spędzony razem. Nawet może stać się pretekstem do tego, by co roku zrobić razem coś niesamowitego.

12 rocznica ślubu nazywana jest płócienną lub jedwabną. Podobnie jak w przypadku innych rocznic ślubu, materiał symbolizujący ten czas nie jest przypadkowy. Zarówno płótno takie jak len, czy też jedwab, to bardzo wytrzymałe i odporne na zniszczenia materiały. Nawiązanie więc do długoletniego związku małżeńskiego jest więc oczywiste. 

Utkanie trwałego płótna wymaga wiele pracy oraz sporo czas, by efekt był zadowalający. Tak samo jak w przypadku związku dwojga ludzi, potrzebne jest zaangażowanie, zaufanie i umiejętność odpuszczania. Niezależnie od przeciwności, efekt końcowy może być naprawdę zadowalający. Równocześnie jedwab jest materiałem luksusowym, niezwykle drogim, na który nie każdy może sobie pozwolić. Tak jak w przypadku 12 rocznicy, niewiele par może się poszczycić tak długim związkiem.

Sprawdź!
Dębowe gody – którą dokładnie rocznicę oznaczają? Znaczenie i symbolika rocznicy

12 rocznica ślubu – pomysły na udany dzień

12 rocznica ślubu może stać się idealną okazją, by zrobić razem coś, na co brakowało wam dotąd czasu. Może była to długo odkładana podróż? A może wyjazd na relaksujący weekend w SPA? Istnieje wiele form aktywności na które można się zdecydować wraz z ukochaną osobą. Oto kilka propozycji na oryginalną 12 rocznicę ślubu:

  • lot balonem – zapierające w piersiach widoki na długo pozostaną w waszej pamięci;
  • skok ze spadochronem – opcja dla odważnych, którzy pragną niezapomnianych wrażeń;
  • lot paralotnią dla dwojga – zapewnia moc wrażeń, a w dodatku twoja połówka może być tuż obok ciebie;
  • nurkowanie dla dwojga – dla ciekawych świata i lubiących nowe wyzwania;
  • kurs tańca towarzyskiego – nie tylko kształci nowe umiejętności, ale potrafi podnieść temperaturę w związku;
  • rejs jachtem – ekskluzywny jacht pozwoli wam poczuć się naprawdę wyjątkowo;
  • degustacja win – wizyta w winnicy i degustacja różnorodnych win w towarzystwie profesjonalnego sommeliera wzbogaci waszą wiedzę i wyostrzy smak.

Niezależnie od tego, którą kolejną rocznicę świętujecie, postawcie na atrakcje, które będziecie mogli wspominać przez długie lata. 12 rocznica ślubu to wystarczający powód, by zrobić coś o czym zawsze marzyliście!

Zobacz także:
Sprawdź!
11 rocznica ślubu – nazwa, symbolika i pomysły na udane obchody
Archiwum: lipiec 2022
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
11 rocznica ślubu

11 rocznica ślubu – nazwa, symbolika i pomysły na udane obchody

Next Article
makijaż na wesele

Makijaż na wesele – jak wykonać trwały make-up, który podkreśli naturalne piękno? Sprawdź najnowsze trendy!

Related Posts