Jak przyjąć oświadczyny i pierścionek zaręczynowy?

Przeczuwasz, że twój partner planuje poprosić cię o rękę i nie wiesz, jak przyjąć oświadczyny? Co powiedzieć? Jak się zachować, kiedy dookoła was znajdują się obcy ludzie lub rodzina? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszym artykule.
Rafał Laskowski
jak przyjąć zaręczyny

Klęknięcie z pierścionkiem przed swoją wybranką to najprawdopodobniej jeden z najbardziej stresujących momentów w życiu każdego zakochanego mężczyzny. Jednak dla kobiet sytuacja wcale nie jest łatwiejsza i wiele z nich zastanawia się, jak przyjąć oświadczyny. Jeśli jesteś jedną z nich, przeczytaj nasz artykuł.

W skrócie:

 • Oświadczyny najlepiej przyjąć szczerze – śmiejąc się, przytulając, skacząc z radości. 💍
 • Następnie wyciągnij swoją dłoń w kierunku ukochanego. 💍
 • Kiedy już wsunie pierścionek na palec, powiedz mu, jak bardzo go kochasz i jak bardzo się cieszysz. 💍 

  Jak przyjąć oświadczyny i zachować się podczas zaręczyn?

  Większość kobiet spodziewa się momentu oświadczyn lub zaręczyn. Kiedy mężczyzna zaczyna podbierać ich biżuterię lub podpytywać siostry i koleżanki o rozmiar twojego palca, to zdecydowany znak, że ten szczególny dzień zbliża się wielkimi krokami.

  Mimo tego, że wiele pań spodziewa się tej chwili od dawna, to zwykle nie wpływa to na brak emocji w czasie tego momentu. Jak przyjąć oświadczyny lub zaręczyny i co powiedzieć? Przede wszystkim twoje słowa powinny płynąć prosto z serca. Możesz mówić o swojej ekscytacji, wielkiej miłości do ukochanego lub zwyczajnie wykrzyczeć „tak” i go przytulić. W tej chwili liczy się tylko szczerość.

  Jeśli nie chcesz przyjąć oświadczyn 💔

  Wbrew temu co niektórzy myślą, nie przyjmuj oświadczyn w publicznym miejscu, aby później ich odmówić w prywatności. Nie ma co zwodzić drugiej osoby. Wyjątkiem jest kiedy wiedziałaś/eś o planowanych oświadczynach wcześniej. Wtedy wypada powiedzieć o swoich uczuciach dużo wcześniej. 

  jak przyjąć zaręczyny: nie zwlekaj z odpowiedzią, bądź szczera, nie przejmuj się innymi!

  Szalone pomysły na zaręczyny i oświadczyny

  Ukochany proponuje weekend w Paryżu, chociaż rzadko wyjeżdżacie za granicę? Zaprosił cię na lot balonem? Może to oznaczać, że planuje poprosić cię o rękę w wyjątkowych okolicznościach. Sytuacja, w której dookoła was będzie dużo ludzi, może być dla ciebie stresująca. Jak przyjąć oświadczyny, kiedy jesteście w centrum uwagi tylu osób? 

  Sprawdź!
  Pierścionek zaręczynowy – rozmiar. Jak prawidłowo dobrać rozmiar pierścionka?

  Najlepiej skupić się wtedy na nim i zapomnieć o całym świecie. To moment, który będziecie wspominać do końca swojego życia!

  Pierścionek zaręczynowy z brylantem, który nie pasuje! Co wtedy?

  Może się zdarzyć, że partner dobierze zły rozmiar pierścionka i nie uda ci się włożyć go na serdeczny palec prawej ręki. Nie przejmujcie się tym. Najlepiej włożyć go wtedy na ten palec, na który pasuje i podejść do sprawy na wesoło. Sprawny jubiler szybko rozwiąże ten problem, a ty będziesz mogła cieszyć się swoim pięknym pierścionkiem!

  Oświadczyny a zaręczyny – czym się różnią? Sprawdź!

  Zgodnie z tradycją zaręczyny oznaczały poproszenie rodziców wybranki o jej rękę. Kawaler wybierał się do domu przyszłej panny młodej, gdzie przeważnie czekała na niego cała rodzina ukochanej. Bez zgody ojca i matki dziewczyny nie było mowy o dalszej znajomości zakochanych. Dopiero po ich aprobacie mogło dojść do przekazania narzeczonej pierścionka zaręczynowego.

  Dziś najważniejszym momentem są oświadczyny, czyli chwila, kiedy mężczyzna proponuje partnerce zawarcie związku małżeńskiego. Po uzyskaniu zgody swojej ukochanej przyszły pan młody może poczynić dalsze kroki. Wtedy następują zaręczyny, które obecnie mają wymiar raczej symboliczny i służą jedynie poinformowaniu rodziców o swoich planach małżeńskich.

  Jak widzisz, oświadczyny i zaręczyny nie muszą być źródłem stresu. Jest wiele pomysłów na to, jak przyjąć oświadczyny i każda spontaniczna reakcja będzie uzasadniona.

  Najczęściej zadawane pytania

  Co najpierw zaręczyny czy oświadczyny?

  Najpierw oświadczyny – zaproponowanie małżeństwa drugiej połówce. Później zaręczyny – oficjalne przyjęcie, lub świętowanie obietnicy z bliskimi.

  Sprawdź!
  Co z pierścionkiem zaręczynowym w dniu ślubu? Sprawdź najważniejsze informacje!

  Co się mówi na zaręczyny?

  Osoba oświadczająca się powinna zadać pytanie w stylu: „czy wyjdziesz za mnie”. Osoba, która te zaręczyny przyjmuje (lub nie) powinna jednoznacznie odpowiedzieć („tak,” „nie,” „zaskoczyłaś/eś mnie, czy możemy porozmawiać?”)

  Jak zareagować na zaręczyny?

  To zależy czy chcesz poślubić swojego partnera/kę. Jeśli tak, to każda szczęśliwa reakcja będzie odpowiednia (aczkolwiek, jeśli chcesz się śmiać, najpierw oznajmij czy się zgadzasz, aby nie wysłać sprzecznych sygnałów). Jeśli nie, najlepiej stanowczo odmówić, i poprosić partnera/kę o rozmowę.

  Zobacz także:
  Archiwum: kwiecień 2023
  Total
  0
  Shares
  Dodaj komentarz

  Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

  Previous Article
  piosenka na zaręczyny

  Piosenka na zaręczyny – jaki utwór wybrać?

  Next Article
  ile daje świadek na wesele

  Ile daje świadek na wesele? Koperta z pieniędzmi czy prezent?

  Related Posts