Jak przyjąć oświadczyny i pierścionek zaręczynowy? Co zrobić, gdy ukochany chce się oświadczyć? Oświadczyny a zaręczyny

Przeczuwasz, że twój partner planuje poprosić cię o rękę i nie wiesz, jak przyjąć oświadczyny? Co powiedzieć? Jak się zachować, kiedy dookoła was znajdują się obcy ludzie lub rodzina? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszym artykule.
Rafał Laskowski
jak przyjąć oświadczyny

Klęknięcie z pierścionkiem przed swoją wybranką to najprawdopodobniej jeden z najbardziej stresujących momentów w życiu każdego zakochanego mężczyzny. Jednak dla kobiet sytuacja wcale nie jest łatwiejsza i wiele z nich zastanawia się, jak przyjąć oświadczyny. Jeśli jesteś jedną z nich, przeczytaj nasz artykuł.

Oświadczyny a zaręczyny – czym się różnią? Sprawdź!

Zgodnie z tradycją zaręczyny oznaczały poproszenie rodziców wybranki o jej rękę. Kawaler wybierał się do domu przyszłej panny młodej, gdzie przeważnie czekała na niego cała rodzina ukochanej. Bez zgody ojca i matki dziewczyny nie było mowy o dalszej znajomości zakochanych. Dopiero po ich aprobacie mogło dojść do przekazania narzeczonej pierścionka zaręczynowego.

Dziś najważniejszym momentem są oświadczyny, czyli chwila, kiedy mężczyzna proponuje partnerce zawarcie związku małżeńskiego. Po uzyskaniu zgody swojej ukochanej przyszły pan młody może poczynić dalsze kroki. Wtedy następują zaręczyny, które obecnie mają wymiar raczej symboliczny i służą jedynie poinformowaniu rodziców o swoich planach małżeńskich.

Jak przyjąć oświadczyny i zachować się podczas zaręczyn?

Większość kobiet spodziewa się momentu oświadczyn lub zaręczyn. Kiedy mężczyzna zaczyna podbierać ich biżuterię lub podpytywać siostry i koleżanki o rozmiar twojego palca, to zdecydowany znak, że ten szczególny dzień zbliża się wielkimi krokami.

Sprawdź!
Pomysł na zaręczyny – 5 sposobów na to, jak się oświadczyć

Mimo tego, że wiele pań spodziewa się tej chwili od dawna, to zwykle nie wpływa to na brak emocji w czasie tego momentu. Jak przyjąć oświadczyny lub zaręczyny i co powiedzieć? Przede wszystkim twoje słowa powinny płynąć prosto z serca. Możesz mówić o swojej ekscytacji, wielkiej miłości do ukochanego lub zwyczajnie wykrzyczeć „tak” i go przytulić. W tej chwili liczy się tylko szczerość.

Szalone pomysły na zaręczyny i oświadczyny. Czy istnieje idealny moment, by się oświadczyć?

Ukochany proponuje weekend w Paryżu, chociaż rzadko wyjeżdżacie za granicę? Zaprosił cię na lot balonem? Może to oznaczać, że planuje poprosić cię o rękę w wyjątkowych okolicznościach. Sytuacja, w której dookoła was będzie dużo ludzi, może być dla ciebie stresująca. Jak przyjąć oświadczyny, kiedy jesteście w centrum uwagi tylu osób? Najlepiej skupić się wtedy na nim i zapomnieć o całym świecie. To moment, który będziecie wspominać do końca swojego życia!

Pierścionek zaręczynowy z brylantem, który nie pasuje! Co wtedy?

Może się zdarzyć, że partner dobierze zły rozmiar pierścionka i nie uda ci się włożyć go na serdeczny palec prawej ręki. Nie przejmujcie się tym. Najlepiej włożyć go wtedy na ten palec, na który pasuje i podejść do sprawy na wesoło. Sprawny jubiler szybko rozwiąże ten problem, a ty będziesz mogła cieszyć się swoim pięknym pierścionkiem!

Jak widzisz, oświadczyny i zaręczyny nie muszą być źródłem stresu. Jest wiele pomysłów na to, jak przyjąć oświadczyny i każda spontaniczna reakcja będzie uzasadniona.

Sprawdź!
Romantyczne zaręczyny nad morzem
Zobacz także:
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
na które kolano się klęka przy zaręczynach

Na które kolano się klęka przy zaręczynach? W jaki sposób podarować pierścionek zaręczynowy?

Następny artykuł
sukienka na wesele dla mamy

Sukienka na wesele dla mamy pary młodej. Poznaj eleganckie sukienki dla matki panny młodej i pana młodego modne w 2022

Zobacz też