Rehearsal dinner – co to dokładnie jest i kiedy się odbywa?

Rehearsal dinner to w dosłownym tłumaczeniu próbna kolacja lub próbny obiad, który organizowany jest na dzień przed właściwą ceremonią zaślubin. Jego celem jest przećwiczenie toastów, a także integracja gości.
Alicja Kamińska
Rehearsal dinner

Zwyczaj, jaki jest rehearsal dinner pochodzi z USA. Ten motyw bardzo często pojawia się w amerykańskich filmach i serialach, choćby popularnym sitcomie “Przyjaciele”. Organizacja rehearsal dinner jest także coraz popularniejsza w Polsce. Wiele osób decyduje się na urządzenie próby generalnej, zwłaszcza, jeśli na uroczystości zaplanowano wiele atrakcji. Jeśli chcesz wiedzieć więcej na temat rehearsal dinner, zapraszamy do lektury naszego artykułu. 

Rehearsal dinner – kiedy warto go organizować?

To, czy organizacja rehearsal dinner ma sens, zależy tak naprawdę tylko od decyzji Młodej Pary. Niewątpliwie jednak jest kilka sytuacji, kiedy takie działanie sprawdza się najlepiej. Przede wszystkim jeśli planujesz ceremonię, podczas której mają odbyć się specjalne toasty, a także jest wiele atrakcji. Jeśli organizujesz wesele z wedding planerką, bardzo często rehearsal dinner wynika właśnie z jej inicjatywy. To doskonały moment na sprawdzenie planów w akcji. Rehearsal dinner to także doskonały pomysł, jeśli organizujesz wesele wyjazdowe. Wówczas wspólne spędzenie wieczoru przed samą ceremonią wydaje się naturalne. Podobnie, jeśli zapraszasz wielu gości z daleka. Z pewnością docenią oni możliwość uczestnictwa w spotkaniu zapoznawczym. 

Jak przebiega rehearsal dinner? 

Przebieg rehearsal dinner zależy od celu tej próbnej kolacji. Jeśli zamierzeniem jest po prostu integracja, wówczas warto postawić na akcenty, które umożliwią gościom zapoznanie się. Świetnym pomysłem są różnego rodzaju gry towarzyskie. Młoda Para może także przedstawić gościom program ceremonii i poprosić o przećwiczenie scenariusza. Z pewnością miłym elementem są też różnego rodzaju wspominki Pary Młodej, na przykład dotyczące ich poznania. 

Sprawdź!
Przesądy ślubne – sprawdź, które zabobony weselne przynoszą szczęście, a na co lepiej uważać

Co zaserwować i w co się ubrać podczas rehearsal dinner? 

Dress code, a także menu podczas rehearsal dinner jest swobodne. W końcu kolejnego dni gości czeka zabawa do białego rana. Warto postawić na lekkostrawne potrawy i delikatne trunki. Jeśli chodzi o ubranie, powinno być po prostu wygodne. Z pewnością warto poinformować gości wcześniej o obowiązującym dress codzie. 

Rehearsal dinner to zwyczaj, który jest w Polsce coraz bardziej popularny. Często zamiast być próbą generalną, jest po prostu towarzyskim, integracyjnym spotkanie. Kiedy organizacja próbnej kolacji może nie być najlepszym pomysłem? Jeśli planowane są poprawiny (to może być dla gości za dużo) lub kiedy budżet jest ograniczony. 

Zobacz także:
Archiwum: sierpień 2022
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
Deszcz w dniu ślubu

Deszcz w dniu ślubu - jak sprawić, żeby nie zepsuł tego wyjątkowego dnia?

Next Article
Okres w dniu ślubu

Okres w dniu ślubu - sprawdzone porady dla miesiączkujących w trakcie wesela

Related Posts