Dzieci na weselu – czy powinny znaleźć się wśród gości?

Dzieci na weselu to ostatnio dość kontrowersyjny temat. Czy faktycznie wydarzenie z dużą ilością alkoholu, które trwa prawie całą noc to miejsce odpowiednie dla najmłodszych? Czy wobec tego warto zapewnić im inne atrakcje?
Alicja Kamińska
dzieci na weselu

Dla najmłodszych impreza weselna to czas, w którym mogą spotkać i poznać innych członków rodziny. Kontrowersje budzi fakt, że jest to wydarzenie, na którym jest dużo alkoholu i żartów przeznaczonych dla dorosłych, a zatem dzieci na weselu niekoniecznie będą dobrze się tam czuły. Czy istnieje złoty środek? I przede wszystkim – czy warto zapraszać dzieci na wesele?

Dzieci na weselu – zapraszać, czy lepiej nie?

Decyzja o zaproszeniu dzieci na wesele należy do państwa młodych. Wiele osób uważa, że nie jest to wydarzenie odpowiednie dla dzieci. Przede wszystkim jest to impreza, na której obecny jest alkohol, a zatem nietrudno tu o nieuwagę czy wypadek, przez co maluchom może stać się krzywda.

Również nie każdy z gości weselnych lubi dzieci, nawet jeśli jest rodzicem – część pozostawia maluchy pod opieką osób trzecich, aby w ten wieczór po prostu móc celebrować ten wyjątkowy dzień razem z wami.

Argumenty za obecnością dzieci na weselu

Pomimo racjonalnych argumentów przeciwko obecności dzieci na weselu, należy pamiętać, że dzieci to mimo wszystko członkowie waszej rodziny, którzy także chcieliby celebrować ten wyjątkowy dzień z wami. To dla nich doskonała okazja, aby poznać dalekich krewnych i kuzynów i również doskonale się bawić.

Sprawdź!
Słuchawki dla dziecka na wesele – czy to gadżet tylko dla najmłodszych?

Dzieci na weselu obecne są także na największych uroczystościach, czyli królewskich ceremoniach, a zatem ich obecność nie jest niczym nadzwyczajnym i nie narusza etykiety. Decydując się jednak na zaproszenie dzieci na wesele koniecznie trzeba wziąć pod uwagę ich potrzeby, czyli menu dedykowane właśnie dla nich, jak i atrakcje, dzięki którym nie będą przeszkadzać starszym gościom.

Atrakcje dla dzieci na weselu

Atrakcje dla dzieci na weselu mogą przybierać różne formy. To nie tylko zabawy pod okiem dorosłych, ale też i same przygotowania i pomoc w weselu. 

Maluchy chętnie włączają się w pomoc przy organizacji samego wydarzenia – być może warto poprosić ich o sypanie kwiatów lub ryżu podczas ceremonii? Zaangażujcie ich także do pomocy gościom, którzy nie mogą znaleźć swojego stolika lub innych atrakcji, takich jak księga gości czy fotobudka, w której zrobią sobie pamiątkowe zdjęcie.

W zapewnieniu atrakcji dla najmłodszych z pomocą przychodzi także animator, który podczas całego wesela przejmie opiekę nad dziećmi dając rodzicom czas na zabawę. Pamiętajcie również, że dzieciom ciężko będzie dotrwać do końca wesela – wiedząc, że wspólnie z wami będą świętować ten wyjątkowy dzień, koniecznie zapewnijcie im pokój, w którym w każdej chwili będą mogły pójść spać.

Obecność dzieci na weselu jest kontrowersyjna. Pamiętajcie, jednak że są to wciąż członkowie waszych rodzin i bliskich. Nie każdy ma możliwość pozostawienia ich pod opieką osób trzecich, szczególnie jeśli wszyscy są obecni na waszym weselu. Jeśli zapewnicie im odpowiednie atrakcje, z pewnością uznają was za najlepsze wujostwo, a pozostałym gościom maluchy dostarczą ogrom radości spontanicznymi reakcjami! Decyzja należy do was i musicie powiadomić o niej swoich gości.

Sprawdź!
Sukienki dla dziewczynek na wesele – wizytowe kreacje dla prawdziwych księżniczek!
Zobacz także:
Archiwum: lipiec 2022
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
sukienki dla dziewczynek na wesele

Sukienki dla dziewczynek na wesele – wizytowe kreacje dla prawdziwych księżniczek!

Next Article
słuchawki dla dziecka na wesele

Słuchawki dla dziecka na wesele – czy to gadżet tylko dla najmłodszych?