Etola ślubna – co to jest i do jakich sukien pasuje? Jak wybrać stylową narzutkę?

Etola ślubna to sposób na piękną stylizację ślubną oraz komfort podczas ceremonii ślub w chłodnych miesiącach. Do jakich sukien pasuje i czym sugerować się przy wyborze? Przedstawiamy praktyczne porady i garść inspiracji,
Rafał Laskowski
etola slubna

Planujesz ślub jesienią lub zimą? Obie pory roku zapewniają piękną oprawę ceremonii, ale stanowią także wyzwanie pod względem, temperatury. Jak pogodzić olśniewający wygląd z praktycznym i ciepłym okryciem? Z pomocą przychodzi etola ślubna – stylowe okrycie i alternatywa dla klasycznego bolerka. Co to jest i z jak wybrać odpowiednie okrycie?

Co to jest etola ślubna?

Deszcz, wiatr, opady śniegu i mróz to warunki atmosferyczne, z którymi musisz się liczyć, organizując ślub i wesele w chłodniejszych miesiącach. Każdej pannie młodej zależy na olśniewającym wyglądzie. Nie powinna jednak przy tym zapominać o odpowiednim okryciu, które zapewni jej ciepło i komfort podczas ceremonii. W końcu szkoda byłoby od razu po ślubie wylądować u lekarza.

Z tego powodu panny młode chętnie sięgają po bolerka, kurtki skórzane lub eleganckie i romantyczne etole. Czym dokładnie jest etola ślubna? Etola to rodzaj krótkiej pelerynki lub szala wykonanego z tradycyjnie z futra. Takie okrycie ramion wybierane było niegdyś przez kobiety z wyższych sfer. Współcześnie nakrycie jest dużo bardziej dostępne, a w ofercie sklepów z modą ślubną znajdziesz także etole wykonane z ze sztucznego futerka oraz tiulu i miękkiej dzianiny.

Jaki kolor etoli wybrać?

Moda ślubna z każdym rokiem pozwala na coraz większą dowolność w kompletowaniu dodatków i wyborze stylizacji. Etola ślubna może więc być biała, ale…nie musi. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcesz osiągnąć i w jakim kolorze jest twoja suknia ślubna. Coraz więcej panien młodych odchodzi od klasycznej bieli, decydując się na suknię w kolorze écru lub odważniejszych barwach. Narzutka ślubna powinna więc mieć albo identyczną barwę albo kontrastować z kolorem sukni.

Sprawdź!
Toczek ślubny – ciekawa alternatywa dla welonu. Czym jest i jakie ozdoby do niego dobrać?

Dobrą praktyką jest więc mierzenie narzutki wraz z założoną suknią. Pozwoli Ci to uniknąć różnicy w odcieniach kolorów, który w przypadku jasnych barw, jak biel, beż czy śmietana ma szczególne znaczenie. Przykład etola w kolorze écru nałożona na śnieżnobiałą suknię może powodować, że narzutka będzie wyglądać nieświeżo. Kolory powinny być identyczne niezależnie od światła.

Etola ślubna– najpopularniejsze modele

Etola ślubna powinna nawiązywać nie tylko do koloru sukni, ale także pasować do jej kroju oraz sylwetki panny młodej. Wśród najpopularniejszych modeli etoli znajdują się:

  • etola szala
  • etola komin
  • etola peleryna
  • etola z rękawami
  • etola poncho

W zależności od fasonu etole dzielą się na narzutki o charakterystycznym krzyżowaniu rękawów, modele wkładane przez głowę (niebezpieczne dla fryzury!) oraz stylowe pelerynki zapinane pod szyją.

Do jakich sukien pasuje etola ślubna?

Odpowiednio dobrana etola ślubna pasuje właściwie do każdej sukni ślubnej. Wszystko zależy od fasonu. Jeśli twoja suknia odsłania całe ramiona i ręce, najlepiej zdecydować się etolę z rękawami, która pomoże Ci je zakryć w kościele. Etola tylu komin to dobry wybór do dopasowanych sukni w kształcie literki A lub z muślinowym dołem. Klasyczna etola w formie szala świetnie prezentować się będzie jako uzupełnienie sukni księżniczki lub syrenki. Etola poncho będzie dobrym wyborem do zwiewnej kreacji w stylu boho. Model peleryna jest najbardziej zbliżony do klasycznego bolerka, przez co sprawdzi się w większości stylizacji.

Sprawdź!
Bielizna na noc poślubną — jak wybrać?

Etola ślubna– jaki materiał wybrać?

Oprócz kroju i modelu etoli istotny jest także materiał, który w dużej mierze decyduje o finalnym efekcie stylizacji. Do sukien ślubnych w stylu glamour najlepiej pasować będzie klasyczna futrzana etola. Taki materiał jest również najcieplejszy, przez co jest idealnym wyborem na ślub zimą lub jesienią. Jeśli nie jesteś fanką naturalnych futer, możesz postawić na ekologiczny odpowiednik klasycznej etoli ze sztucznego futra.

Ślubna etola może być także wykonana z dzianiny lub wełny. Sweterkowy materiał będzie wdzięcznym uzupełnieniem sukni ślubnej w stylu boho lub vintage. Jeśli bierzesz ślub latem, a nie chcesz odkrywać ramion w kościele, możesz zdecydować się na etolę ślubną wykonaną z muślinu, tiulu lub jedwabiu. Taki dodatek doda Ci elegancji oraz pięknie wzbogaci ślubną stylizację.

Etola ślubna – stylowa i praktyczna

Bierzesz ślub jesienią lub zimą? Etola ślubna to efektowny dodatek, który doda szlachetności twojej stylizacji, a równocześnie zapewni ci odpowiednie ciepło i komfort. Latem etole sprawdzą się jako elegancka narzutka na czas ceremonii. Możesz postawić na model w kolorze sukni ślubnej lub zdecydować się na odważniejszy akcent. Klasycznym wyborem są futrzane etole, dostępne także w wersji ekologicznej. Wolisz oryginalną stylizację? Wybierz modną etolę z dzianiny lub wełny. Dobierając kolor i materiał etoli, czy jej fason pasuje do sukni oraz oprawy wesela.

Zobacz także:
Sprawdź!
Upięcia ślubne – modne fryzury ślubne 2022. Inspiracje i pomysły na stylizację.
Archiwum: lipiec 2022
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
upięcia ślubne

Upięcia ślubne – modne fryzury ślubne 2022. Inspiracje i pomysły na stylizację.

Next Article
wianek slubny

Wianek ślubny – romantyczna ozdoba panny młodej. Jak dobrać ślubny wianek i do jakiego stylu pasuje?

Related Posts