Jak dobrać modne oprawki na wesele?

Alicja Kamińska
Portret młodej kobiety i mężczyzny na wesele

W dniu ślubu każda panna młoda chce wyglądać i czuć się atrakcyjnie. Podobne odczucia mają też panowie, choć w ich przypadku zwykle uwaga skupia się na doborze odpowiedniego garnituru i dodatków. Nie warto jednak pomijać kwestii wyboru właściwych oprawek, i to zarówno w przypadku panny młodej, jak i pana młodego. Które z nich wybrać na ślub i wesele?

Okulary czy soczewki?

Pierwsze pytanie, jakie rodzi się w głowie pana młodego i panny młodej, dotyczy tego, czy do ślubu warto założyć okulary, a może lepiej postawić na soczewki kontaktowe? Jedno i drugie rozwiązanie ma swoje zalety, lecz nie jest wolne od wad. Nie ulega wątpliwości, że dobór właściwych oprawek to nie lada sztuka. Muszą one pasować nie tylko do kształtu twarzy czy fryzury, lecz również do kreacji. Z drugiej strony osoby, które nigdy nie nosiły soczewek, nie powinny zakładać ich po raz pierwszy w dniu zaślubin. Mogą one powodować dyskomfort, a nawet pogorszyć jakość widzenia. Ci, którzy na co dzień wybierają okulary, mogą czuć się w soczewkach nieswojo, mając wrażenie, że w ogóle nie przypominają siebie.

Jakie oprawki wybrać na wesele?

Każdy, kto zdecyduje się dobrać do stylizacji ślubnej okulary, będzie jeszcze musiał postawić na konkretny rodzaj oprawek. Oczywiście, można wybrać okulary noszone na co dzień, jednak nie zawsze będą one współgrać z kreacją ślubną. Duże, wyraziste i kolorowe oprawki zazwyczaj nie pasują do białej sukni czy eleganckiego garnituru. Warto postawić na delikatne, nieco cieńsze ramki, na przykład oprawki Chanel. Doskonale prezentują się one nawet w towarzystwie jasnej sukni ślubnej. Jeśli jednak wszystkie elementy mają tworzyć spójną całość, to warto zdecydować się na oprawki w kolorze nude. Można również wybrać modele wyłącznie z oprawką górną, bądź z przezroczystymi oprawkami. Są one delikatne, nie rzucają się w oczy, a jednocześnie pięknie komponują się z niemal każdym strojem ślubnym. 

Sprawdź!
Na wesele bez marynarki. Co założyć zamiast klasycznego garnituru?

Jak dobrać odpowiednie oprawki, aby wyglądać stylowo?

W kontekście doboru odpowiednich oprawek należy pamiętać nie tylko o ich grubości czy kolorze, ale również kształcie. Choć można tutaj mówić o pewnych trendach, to jednak należy zwrócić uwagę przede wszystkim na kształt twarzy – to on powinien być głównym wyznacznikiem. Osoby z okrągłą buzią mogą wybrać oprawki geometryczne, natomiast w przypadku bardzo szczupłej twarzy, polecane są oprawki okrągłe bądź owalne. Delikatna, wymagająca podkreślenia uroda doskonale komponuje się z oprawkami kwadratowymi. Można więc postawić na eleganckie, klasyczne oprawki Hugo Boss. Warto pamiętać, że tak, gdzie króluje elegancja, najlepiej sprawdzają się delikatniejsze modele, lekko podkreślające urodę. Tymczasem w przypadku coraz popularniejszych, odważniejszych stylizacji ślubnych, można zdecydować się na nieco bardziej ekstrawaganckie rozwiązania. Należy jednak pamiętać, że muszą one tworzyć spójną całość. Jeśli czerwone oprawki, to czerwone obuwie – dzięki temu można wyglądać ciekawie, wpisując się w obowiązujące trendy, a jednocześnie estetycznie.

Zobacz także:
Sprawdź!
Wysoki kucyk na wesele – elegancka i modna fryzura na wesele
Archiwum: październik 2022
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
Jakie alkohole kupić na wesele poza wódką

Jakie alkohole kupić na wesele poza wódką? Podpowiadamy.

Next Article
zawiadomienie o ślubie

Zawiadomienie o ślubie – modne motywy i teksty zawiadomień ślubnych

Related Posts