Kołnierzyk włoski – styl i klasa

Kołnierzyk to ważny element każdej męskiej koszuli. To od niego zależy, jaki charakter będzie miała stylizacja. Od lat do najpopularniejszych kołnierzyków należy kołnierzyk włoki. Jak wygląda? Na jakie okazje najlepiej się sprawdzi? Czy każdy mężczyzna będzie dobrze wyglądał w koszuli, która ma kołnierzyk włoski?
Alicja Kamińska

Kołnierzyk do koszuli – jak dobrać?

Wybierając idealny kołnierzyk, trzeba zwrócić uwagę na kilka szczegółów. Ważna jest okazja, na którą założona ma być koszula. Inny kołnierzyk sprawdzi się do codziennego dress codu, inny na specjalne okazje, inny będzie idealny na biznesowe spotkanie. Przy wyborze kołnierza istotny jest również kształt twarzy. Panowie o twarzy okrągłej i kwadratowej powinni wybrać inny kołnierzyk niż panowie o twarzy pociągłej, szczupłej. W zależności od okazji, swoich upodobań, a także sylwetki i kształtu twarzy można wybrać kołnierzyk łamany, kołnierzyk z guzikami, kołnierzyk półwłoski czy stójkę. Koszula z odpowiednim kołnierzem sprawia, że mężczyźnie prezentują się efektownie i elegancko. Kołnierz włoski jest doskonałym wyborem na wyjątkowe okazje, dlatego powinien znaleźć się w szafie każdego modnego i wytwornego pana. 

Kołnierzyk włoski – jak wygląda?

Kołnierzyk włoski, zwany również „cutaway” czy kołnierzykiem francuskim i rekinowym. Nazwa ma związek zarówno z krajem, z którego się wywodzi, jak i z charakterystycznym kształtem. W przypadku kołnierzyka włoskiego cechą wyróżniająca są szeroko rozstawione wyłogi. Końce kołnierzyka nie zakrywają klapy marynarki, nigdy nie wychodzą poza nie. Jeżeli jego wyłogi tworzą kąt większy niż 180 stopni, powstaje kołnierzyk “extreme cutaway”. Kołnierzyk pasuje panom o twarzy smukłej lub trójkątnej, pomaga zachować właściwe proporcje twarzy, optycznie wyszczupla. 

Co pasuje do włoskiego kołnierzyka?

Kołnierzyk „cutaway” ma formalny charakter. Ten typ kołnierzyka nadaje się na ważne spotkania biznesowe, wystąpienia, a także okazje niezwiązane z życiem zawodowym np. ślub, pogrzeb czy wyjście do teatru i filharmonii. Świetnie wygląda w białej koszuli i w towarzystwie eleganckiego garnituru. Najlepiej wygląda razem z krawatem z mięsistej tkaniny, zawiązanym szerokim węzłem, np. windorskim, półwindsorskim czy four-in-hand. Taki krawat świetnie wypełnia przestrzeń między wyłogami. Należy pamiętać, że włoski kołnierzyk z szeroko rozstawionymi wyłogami  nie jest odpowiedni do muszki. Kiedyś kołnierzyk „cutaway” był przeznaczony tylko na ważne uroczystości i spotkania, dziś nabiera innego charakteru. Można go nosić również na mniej formalne okazje, ale w takim wypadku powinien zostać rozpięty. Warto jednak pamiętać, że brak krawata przy szeroko rozstawionym kołnierzyku może źle wyglądać i optycznie poszerzać twarz. Taka stylizacja świetnie nadaje się na randkę, wyjście do kina czy spotkanie ze znajomymi. Gdy dorzucimy do tego niezobowiązujące spodnie chinosy, tweedową marynarkę i mokasyny męskie zamszowe to powstanie modny i klasyczny look. Mokasyny zamszowe są bardzo lubiane i popularne od kilku sezonów. To niezwykle wygodne buty, które można nosić przez wszystkie letnie miesiące. Nadają się na różne okazje, świetnie sprawdzą się zarówno w pracy, jak i na wakacjach. Są ponadczasowe, występują w wielu kolorach i wzorach. Warto wybrać ulubiony model i cieszyć się z wygodny, jaką zapewniają. 

Sprawdź!
Piekarnik parowy SteamBoost 800 - innowacyjne rozwiązanie dla Twojej kuchni

Rodzaj kołnierzyka jest bardzo ważny, ma wpływ na stylizację, nadaje jej określony charakter. W szafie warto mieć co najmniej jedną koszulę z kołnierzykiem włoskim, a strój na ważną okazję nie będzie problemem. 

Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2022
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
Kudadoo Private Island Malediwy z Carter

Malediwy – 5 niezwykłych luksusowych hoteli na podroż poślubną

Next Article
jak powiedzieć rodzicom o zaręczynach

Jak powiedzieć rodzicom o zaręczynach? W jaki sposób wypada poinformować o oświadczynach?

Related Posts