Serwetki papierowe – element, którego nie może zabraknąć na stole

Dekorując stół możemy użyć wielu przedmiotów, aby podkreślić charakter uroczystości albo samych dań, które na nim będą postawione. Oprócz pięknych obrusów i wazonów z kwiatami można wykorzystać serwetki papierowe, które są nie tylko ładne, ale i praktyczne. Nawet tak drobny przedmiot, jak serwetka może świadczyć o staranności, z jaką przygotowaliśmy stół.
Rafał Laskowski

Czy zawsze trzeba tak szczegółowo podchodzić na nakrycia stołu? Głównie to zależy od okazji, ale gdy urządzamy specjalną imprezę czy chcemy zorganizować kolację z okazji ważnego wydarzenia, warto postawić na odpowiednie dodatki nawet na stołach. Czego nie może wśród nich zabraknąć?

Czy istnieją zasady dekoracji stołów?

Tak naprawdę sama dekoracja zależy od wydarzenia, jakie ma się odbyć. Inaczej przygotowuje się salę weselną, a w inny sposób ozdobimy domowy stół na rodzinny obiad. Niekiedy wystarczy biały obrus, zastawa stołowa i serwetki papierowe, aby odpowiednio przyozdobić miejsce spotkania. Inaczej jest w wypadku wesela, chrzcin, urodzin czy rocznicy. Na takie imprezy stoły muszą wyglądać szczególnie dobrze i być jednym z wielu elementów dekoracji całej sali. Dlatego tu nie tylko same serwetki z papieru i obrusy będą istotne, ale i sama zastawa, sztućce, bukiety kwiatów, jakie ustawimy czy kieliszki, jakie wybierzemy.

Jeszcze w inny sposób przygotowuje się salę do spotkań formalnych. Obiad z inwestorami musi być uroczysty, a samo nakrycie stołu do posiłku eleganckie i profesjonalne. Dzięki temu można oddać atmosferę całego wydarzenia, ale i zachować powagę sytuacji. Wtedy nawet taki drobiazg jak serwetki papierowe musi być odpowiednio ułożony i dopasowany kolorystycznie.

W jaki sposób położyć serwetki na stole?

Nawet w rodzinnym gronie nie położymy serwetek papierowych po prostu w paczce, aby każdy mógł wyjąć z niej po jednej, gdy tego potrzebuje. Najprostszym rozwiązaniem jest położenie serwetek w tzw. serwetniku. Wtedy są one ładnie położone w jednym miejscu i można po niełatwo sięgnąć. Warto jednak pamiętać, że na większe uroczystości każdy z gości, powinien mieć własną serwetkę. Można ją dekoracyjnie zwinąć i położyć na talerzu. Popularne jest składanie serwetek we wzór i również położenie ich na głównym talerzu albo na mniejszym talerzyku obok. Dobrze jest wybrać kolor serwetek dopasowany do kolorystyki ozdób ustawionych na stole. W ten sposób nie będą się odznaczać, a staną się kolejnym dodatkiem dekoracyjnym. Mimo że mają pełnić funkcję praktyczną, mogą być też po prostu ładnym dodatkiem położonym między zastawą.

Sprawdź!
Makrama ślubna to niezbędny element wesela w stylu rustykalnym i boho. Sprawdź, co musisz wiedzieć o tej dekoracji!
Zobacz także:
Archiwum: luty 2022
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

Ciekawe dekoracje to klucz do udanej imprezy

Next Article
plan wesela

Do czego służy harmonogram dnia ślubu? W jaki sposób stworzyć idealny plan wesela?

Related Posts