Dekoracja ślubna domu – czym się kierować podczas zakupów? Przeczytaj nasz poradnik!

Filmy i fotografie z dnia ślubu to najcenniejsze pamiątki rodzinne. Coraz więcej par decyduje się na uwiecznienie na nich swoich przygotowań do uroczystości, dlatego warto postawić na odpowiednią dekorację ślubną domu. Sprawdź, co wybrać!
Alicja Kamińska
dekoracja ślubna domu

Chociaż zwyczaj witania gości w domu panny młodej jest coraz rzadziej praktykowany i większość osób decyduje się na spotkanie już pod kościołem czy urzędem miasta, to najbliższa rodzina zwykle nadal zjawia się w mieszkaniach pary młodej. W artykule podpowiemy, jakie dekorację ślubną domu najlepiej wybrać i czym się kierować podczas zakupów.

Ozdoby ślubne na bramę wjazdową i drzwi wejściowe

Dekoracja bramy wejściowej jest bardzo ważna, ponieważ ułatwi gościom dotarcie w dobre miejsce. Możesz skorzystać z gotowych produktów, ale najtaniej będzie wykonać ją samemu. Co się sprawdzi? Oczywiście:

  • tiule;
  • żywe kwiaty;
  • wstążki i koronki. 

Jeśli wyprawiasz przyjęcie w stylu boho, możesz wykorzystać łapacze snów lub makramę ślubną.

Ozdobienie drzwi wejściowych do mieszkania jest równie ważne. Dobrze sprawdzą się własnoręcznie wykonane wianki. Jeśli masz wystarczającą ilość miejsca na klatce schodowej możesz ustawić lampiony i skrzynki z kwiatami lub innymi dekoracjami.

Jak udekorować pokój na błogosławieństwo?

Najważniejszym pomieszczeniem w domu panny młodej jest pokój, w którym odbędzie się błogosławieństwo. Jak powinna wyglądać dekoracja ślubna domu w tej jego części przed ślubem kościelnym? Na stole nie może oczywiście zabraknąć kropidła, krzyża i wody święconej. W filmie z pewnością znajdą się zbliżone ujęcia na te przedmioty, dlatego warto obok nich umieścić nieco ozdób. Nie powinno się przesadzać z ich ilością. Zamiast tiuli i koronek lepiej wybrać delikatne żywe kwiaty i minimalistyczne świece.

Sprawdź!
Chcesz się dowiedzieć, jak złożyć poszetkę? Poznaj 3 bardzo proste metody, które możesz wykorzystać w tym celu!

Delikatne dekoracje ślubne domu mogą zrobić ogromne wrażenie, a ich ceny nie są wysokie. Jeśli zależy ci na dodatkowym obniżeniu kosztów, możesz wykonać je samodzielnie korzystając z tiuli, koronek, sznurków, wstążek lub żywych kwiatów.

Zobacz także:
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
ile napojów na wesele

Ile napojów na wesele kupić? Wybrać napoje gazowane, soki, a może lemoniady lub wody smakowe? Przeczytaj poradnik!

Następny artykuł
serwetki ślubne

Serwetki ślubne – elegancki element dekoracyjny każdego stołu weselnego. Przeczytaj poradnik i sprawdź jak je wybrać!

Zobacz też