Czy whisky to dobry pomysł na wesele?

Wybór alkoholu na wesele rodzi wiele dylematów. Oczywiście na przyjęciach niezmiennie króluje wódka, ale coraz częściej na stołach i w barach pojawiają się też piwa, wina, whisky oraz całe pakiety do przygotowania kolorowych drinków.
Rafał Laskowski

Przy podejmowaniu decyzji warto wziąć pod uwagę przyzwyczajenia gości oraz oczywiście stawiać na dobre jakościowo gatunki. Na wielu imprezach weselnicy są rozpieszczani alkoholami klasy premium, a to sprawia, że Państwo Młodzi na długo zapadną w pamięci wszystkich.

Dlaczego warto się postarać?

Z pewnością wystrój sali, dania, muzyka oraz oczywiście alkohole będą bardzo komentowane przez gości i staną się elementem oceny, a przecież gospodarzom zależy na tym, by zrobić dobre wrażenie, a samo wesele długo będzie wspominane. I dlatego warto zastanowić się, co weselnicy będą chcieli pić. I nawet jak Młodzi nie są wielbicielami alkoholi, to przed tradycyjną rzadko kiedy uciekają. Poza tym widać, że gust Polaków się zmienia i coraz częściej zamiast kieliszka wódki wybierają oni mniej procentowe trunki lub też sięgają po te kolorowe. I dlatego paleta możliwości jest coraz szersza i warto zadbać o to, by także miłośnicy whisky (https://browar-tenczynek.pl/kategoria/whisky/) znaleźli propozycje dla siebie. Sam rytuał delektowania się tym alkoholem nieco odbiega od klasycznej imprezy, ale widać, że bez problemu można stworzyć idealny klimat dla wszystkich.

Jakie alkohole na weselu?

Oczywiście listę otwiera wódka. To najczęściej wybierany alkohol. Warto więc kupić jej więcej i nie oszczędzać na jakości. To gwarancja i dobrej zabawy, i doskonałego samopoczucia. W sklepach czy w hurtowniach bez problemu można znaleźć wódki z górnej półki, które będą się też świetnie na stole prezentować. Poza białym standardem można również postawić na modne kolorowe alkohole czy też nalewki. Mogą one pojawić się w barku i z pewnością wiele osób po nie sięgnie. Warto również pamiętać o tym, że butelki klasycznej wódki są najlepszym miejscem na weselne etykiety – poważne, humorystyczne, oryginalne. Dużą popularnością cieszą się też lżejsze alkohole – czyli wino i piwo. W wypadku tego pierwszego warto postawić na gatunki wytrawne i półwytrawne. Z tą kategorią alkoholi jest związany oczywiście punkt sztandarowy każdego wesela – czyli szampan. Poza tym Polacy chętnie sięgają po piwo. Smakoszy jest coraz więcej, więc na weselu mogą pojawić się gatunki, które w sklepach są trudno dostępne i oczywiście klasyka gatunku. Z drugiej strony nie brakuje amatorów whisky, brandy czy koniaków. I jeśli wiecie, że na waszym weselu tacy goście będą, warto sprawić im niespodziankę.

Sprawdź!
Sennik – dziecko. Jaka jest symbolika i znaczenie snu?
Zobacz także:
Archiwum: maj 2022
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

Bukiety z balonów - na jakie okazje sprawdzą się najlepiej?

Next Article
świadkowa

Świadkowa – kim jest i jaką pełni funkcję? Obowiązki prawej ręki panny młodej

Related Posts