Archiwum maj 2022

34 posts

Pomysły na prezent z okazji rocznicy ślubu rodziców

Rocznica ślubu to niezwykle ważna data dla niemal każdej pary, która ma tę ceremonię za sobą. Niezależnie, czy był to ślub kościelny, czy cywilny, zawarcie związku małżeńskiego to dla wielu osób początek nowej drogi, po którym następuje powiększenie rodziny o dzieci, które są pociechą zarówno dla rodziców, jak i dziadków. Choć rocznica tego wydarzenia jest świętem obchodzonym głównie przez zakochaną parę, tradycją jest, że ich bliscy często również obdarowują ich mniejszymi lub większymi upominkami i razem z nimi cieszą się latami spędzonymi pod znakiem miłości i wzajemnego oddania.

Sukienka na wesele – jak wybrać idealną? 5 praktycznych wskazówek

Znalezienie idealnej sukienki na wesele to zwykle niemałe wyzwanie. Niezależnie od tego, czy na ślub wybierasz się w charakterze gościa, czy jesteś świadkową, druhną lub mamą panny młodej, tej decyzji nie warto zostawiać na ostatnią chwilę. Jak wybrać odpowiednią kreację, która zrobi wrażenie? Oto 5 praktycznych wskazówek, które sprawdzają się zawsze, bez względu na obowiązujące trendy.
wesele w ogrodzie

Wesele w ogrodzie – jakie oświetlenie wybrać?

Ogród to wspaniałe miejsce pod względem organizacji eventów i różnych uroczystości. Świetnie nadaje się np. jako przestrzeń pod oryginalne wesele, które na długo pozostanie w pamięci zgromadzonych na miejscu gości. Jeśli plan urządzenia wesela w ogrodzie chodzi Ci po głowie, powinieneś zadbać o wiele rzeczy, na czele z oświetleniem. Zobacz, jakie i dlaczego wybrać, aby uświetnić swoją uroczystość.
Noc poślubna- jak ją zaplanować

Noc poślubna- jak ją zaplanować?

Noc poślubna to z pewnością jedno z największych przeżyć i wydarzeń w życiu każdej pary. To właśnie wtedy teoretycznie powinni oni "skonsumować" swój związek. Teoria jednak od praktyki znacznie się różni, jednak w dalszym ciągu to noc poślubna będzie momentem, w którym pary będą uprawiać seks pierwszy raz. Tak więc jak zaplanować noc poślubną?
spowiedź przedślubna

Spowiedź przedślubna. Jak się spowiadać przed ślubem? Sakrament i rachunek sumienia

Decydując się na ślub kościelny, należy przestrzegać pewnych procedur narzuconych przez prawo kanoniczne. Jednym z elementów przygotowania do sakramentu małżeństwa jest spowiedź przedślubna. Narzeczeni powinni ją odbyć na ok. tydzień przed ceremonią, by ślub był ważny i oboje mogli złożyć prawomocną przysięgę.