Ile szampana na wesele – sprawdź, ile trzeba go kupić, żeby nie zabrakło 

Wiele osób zastanawia się, ile szampana na wesele jest konieczne do zakupu. Wszystko zależy od tego, w jakich sytuacjach będzie on spożywany. Sprawdź nasze podpowiedzi, jak oszacować jego ilość!
Alicja Kamińska
Ile szampana na wesele

Ile szampana na wesele kupić? To pytanie zaprząta głowę niejednej młodej pary przed weselem. Wino musujące zwykle podawane jest przy wejściu na salę weselną, ale nie tylko. Niektórzy podają szampana także na stole. Sprawdź, ile najlepiej go kupić! 

Ile szampana na wesele kupić? 

Jeśli zastanawiasz się, ile szampana na wesele kupić, warto zastanowić się, czy będzie on podawany tylko podczas pierwszego toastu. Jeśli tak, wówczas przyjmuje się, że dla każdej osoby przypada 100 ml wina musującego. Standardowo butelka ma 0,7 litra, a więc wystarczy dla 7 osób. Zawsze warto jednak przygotować więcej kieliszków, tak, żeby na pewno nie zabrakło. Dodatkowo jedna lub dwie butelki w zapasie przydadzą się, w razie stłuczenia. 

Jeśli jednak szampan będzie podawany także na stołach lub na stole z alkoholami, wówczas trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, ile miłośników tego trunku znajduje się wśród gości. Na szampana i prosecco decydują się zwykle panie. Średnio można przyjąć, że w zależności od liczby gości wystarczającą ilością powinno być 5-10 butelek szampana. 

Kto zapewnia szampana na wesele?

Na szczęście bardzo często okazuje się, że wino musujące na powitanie gości zapewnia sala weselna. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie, wówczas nie trzeba się zastanawiać, ile szampana na wesele kupić. Minusem tej sytuacji jest to, że wybrany przez menadżera sali szampan jest zwykle niskiej jakości i nie ma wiele wspólnego z tym musującym trunkiem z Szampanii. 

Sprawdź!
Niespodzianka na wesele – pomysły, inspiracje na zaskoczenie nowożeńców i gości

Jakiego szampana na wesele kupić? 

Coraz więcej osób decyduje się na podawanie dobrej jakości szampana na wesele. Jest to jednak nieco ryzykowne przedsięwzięcie, bo prawdziwy szampan ma wytrawny, wymagający smak. Nie wszystkim przypadnie on do gustu, zwłaszcza, jeśli będzie to pierwsze zetknięcie z tym trunkiem. Dobrą alternatywą jest prosecco, które jest łagodniejsze w smaku i bardziej uniwersalne. 

Pytanie ile szampana na wesele kupić spędza sen z powiek wielu osób.  W artykule podaliśmy szacunkowe ilości, które mogą okazać się bardzo przydatne. Warto trzymać się zasady, żeby na wszelki wypadek zawsze kupić kilka butelek alkoholu więcej, zarówno jeśli chodzi o szampana, jak i wódkę. 

Zobacz także:
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
Przystawki na zimno na wesele

Przystawki na zimno na wesele – jakie wybrać, żeby wszyscy goście byli zadowoleni? 

Następny artykuł
zaiks wesele

ZAiKS wesele – co to za opłata, czego dotyczy i kto powinien zapłacić ZAiKS na wesele? 

Zobacz też