Animator na wesele – weselna zabawa dla najmłodszych gości. Jak wygląda zabawa z animatorem?

Zapewnienie zabawy dla najmłodszych na weselu daje rodzicom możliwość brania aktywnego udziału w zabawie. Animator na wesele organizuje dzieciom czas i zapewnia rozrywkę w towarzystwie rówieśników. Dowiedz się, na czym polega zabawa z animatorem.
Alicja Kamińska
animator na wesele

Częstym dylematem dla państwa młodych jest zapraszanie rodziców z dziećmi. Potrzebują one stałej uwagi i rodzice rzadko biorą udział w zabawach weselnych. Z pomocą przychodzi animator na wesele, który doskonale potrafi zabawić najmłodszych, umożliwiając również rodzicom spędzenie czasu w gronie znajomych i rodziny. Jak wygląda zabawa z animatorem? Podpowiadamy, dlaczego warto zapewnić taką osobę na weselu.

Animator na wesele – czy rzeczywiście jest potrzebny?

Wszystko zależy od specyfiki wesela. Jeśli zaproszeni zostali goście bez dzieci, problem jest z głowy. Jeśli jednak w twojej rodzinie jest dużo osób z małymi dziećmi, z pewnością przyda się pomoc przy zorganizowaniu aktywnie czasu dla najmłodszych gości weselnych. Dzięki temu rodzice będą mogli spokojnie przyjąć zaproszenie na wesele, nie martwiąc się jak w tym czasie zapewnić opiekę dzieciom. Dzieci, które będą miały zagwarantowaną opiekę, nie będą się nudzić, a czas spędzony na weselu będą długo wspominać z wypiekami na twarzy.

Animator na wesele – jak wygląda praca animatora?

Animator dla dzieci ma zadanie zapewnić im rozrywki i zainteresować zabawą. Zazwyczaj są to osoby z dużym doświadczeniem w opiece, a także z odpowiednim podejściem do dzieci. Wiedzą w jaki sposób rozbudzić w dzieciach ciekawość, a także jak zachęcić do zabawy bardziej nieśmiałe maluchy. Proponowane zabawy są dopasowane do wieku dzieci, tak, aby każde mogło brać w nich udział. Warto w tym celu udostępnić dodatkowe pomieszczenie, lub kącik zabaw, w którym dzieci spokojnie, z dala od głośnej muzyki, będą mogły miło spędzić czas.

Sprawdź!
Biała sukienka na wesele – czy biel jest zarezerwowana dla panny młodej? Czy wypada założyć na ślub stylizację w bieli?

Animacje weselne

Państwo młodzi, a także rodzice maluchów mogą zastanawiać się, jakie atrakcje może zapewnić animator na wesele. Program zazwyczaj jest zróżnicowany i dopasowany do wieku dzieci. Inne atrakcje będą oferowane dla dzieci w grupie wiekowej od 3. roku życia, a inne dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Dużo zależy też od ilości dzieci w danej grupie. Jeśli animator zapewnia opiekę dla dzieci już od 3. roku życia, to z pewnością będą to proste zabawy ruchowe, kolorowanki, bańki i zabawy z chustą. Dla starszych dzieci program animacyjny jest już bardziej zróżnicowany i może zapewniać następujące atrakcje:

  • pokaz baniek mydlanych, od małych do gigantycznych, niektórzy oferują nawet „zamknięcie” w bańce;
  • malowanie twarzy kolorowymi farbkami;
  • zabawy edukacyjne z chustą;
  • zabawy taneczne;
  • konkursy z nagrodami;
  • fotobudki ze śmiesznymi rekwizytami;
  • balony i robienie z nich zwierzątek;
  • ciekawe warsztaty plastyczne;
  • zabawy zespołowe.

Zazwyczaj animatorka posiada gotowy program, który można modyfikować w zależności od wieku dzieci i ich ilości. Poziom atrakcji, które może zapewnić animator dla dzieci na weselu jest tak duży, że z pewnością nie zabraknie pomysłu na kreatywną zabawę.

Zabawy na świeżym powietrzu

Sezon ślubny rozpoczyna się w czasie, gdy za zewnątrz jest już przyjemnie ciepło. To ułatwia też pracę animatorowi na wesele, który może przygotować mnóstwo zabaw ruchowych na świeżym powietrzu. Mogą to być nie tylko pokazy baniek, ale różnego rodzaju pokazy cyrkowe czy gry zespołowe, które będą stanowiły dodatkową atrakcję na dzieci.

Sprawdź!
Ile wódki na wesele kupić? Jakie czynniki wziąć pod uwagę obliczając potrzebną ilość? Przeczytaj nasz poradnik!

Ile kosztuje wynajęcie animatora?

Ceny są różne i wahają się w zależności od tego, ile czasu ma on spędzić na przyjęciu weselnym. Jest to kwestia do ustalenia przed uroczystością. Jeśli chcesz, by animator był przez cały czas, cennik z pewnością jest ustalany indywidualnie. Jeśli natomiast mają to być 2-3 godziny, koszt zabawy wynosi ok. 300 zł za godzinę. Dużą rolę odgrywa też lokalizacja. Ceny są wyższe w większych miastach, natomiast w mniejszych można spodziewać się nieco niższych opłat.

Jakie są plusy, a jakie minusy wynajęcia animatora?

Największym plusem jest zapewnienie stałej opieki dla dzieci. Dzięki temu rodzice będą mogli swobodnie bawić się z innymi dorosłymi, nie martwiąc się, że dzieci w tym czasie się nudzą. Korzyść jest więc zarówno dla dzieci jak i ich rodziców. Często niektórzy goście rezygnują z udziału w uroczystości właśnie ze względu na problem z zapewnieniem opieki dla najmłodszych. Dlatego kiedy masz świadomość, że duża ilość zaproszonych gości to właśnie rodzice, animator na wesele może okazać się najlepszym wyjściem z sytuacji.

Minusem mogą być koszty z jakimi wiążą się animacje dla dzieci. Przy wcześniejszym planowaniu wesela można jednak uwzględnić ten wydatek w taki sposób, by nie był on na końcu niemiłym zaskoczeniem.

Animator a opieka dla dzieci poniżej 3. roku życia

Choć animator posiada wiele zalet oraz doświadczenia w pracy z dziećmi, nie ma kwalifikacji, by zajmować się najmniejszymi gośćmi weselnymi. Takie małe dzieci wymagają stałej opieki i uwagi, a animator wynajmowany jest do konkretnej ilości dzieci i nie ma możliwości, by zajmować się pojedynczo maluszkami. W takim przypadku dobrze jest rozważyć zatrudnienie na ten czas niani lub opiekunki. Koszty zazwyczaj pokrywają rodzice, choć w większości przypadków sami zajmują się dzieckiem. Najczęściej zostają na weselu krócej tak, by nie narażać dziecka na zbytnie zmęczenie.

Sprawdź!
Czy warto zdecydować się na nagranie teledysku ślubnego? Ile kosztuje taka usługa? Sprawdź w naszym poradniku!

Zapewnienie opieki nad dziećmi na weselu to kwestia, nad którą zastanawia się wielu gości. Coraz częściej państwo młodzi biorą pod uwagę fakt, że ilość gości może zależeć od tej kwestii. Dlatego jeśli spodziewasz się na swoim weselu także najmłodszych, warto pomyśleć nad wynajęciem na ten czas animatora na wesele. Dzieci będą zachwycone, a rodzice wdzięczni, że mogli w pełni dzielić wasze szczęście podczas wspólnej zabawy.

Zobacz także:
Archiwum: kwiecień 2022
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
wesele bez alkoholu

Wesele bez alkoholu – czy jest możliwe? Poznaj najnowszy kontrowersyjny trend ślubny!

Next Article
drink bar na wesele

Drink bar na wesele – ile kosztuje i jakich atrakcji można się spodziewać? Oryginalny pomysł na atrakcję dla gości

Related Posts