Ile napojów na wesele kupić? Wybrać napoje gazowane, soki, a może lemoniady lub wody smakowe? Przeczytaj poradnik!

Jesteś w trakcie organizacji ślubu i zastanawiasz się, ile napojów na wesele kupić? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ na ilość wpływa wiele czynników. Omówimy je wszystkie w artykule i przedstawimy przelicznik napojów.
Rafał Laskowski
ile napojów na wesele

Na dobrej imprezie nie może zabraknąć dobrego jedzenia i picia. Przygotowanie posiłków oraz herbaty czy kawy zwykle zostaje po stronie sali weselnej lub zamówionego cateringu. Jednak zamówieniem napojów gazowanych, soków, nektarów, lemoniad czy wód smakowych zazwyczaj zajmują się państwo młodzi. Przeczytaj artykuł i sprawdź, ile napojów na wesele kupić i jakie wybierać!

Ile napojów na wesele? Co wziąć pod uwagę przy obliczeniach?

Na ilość potrzebnych napojów wpływa kilka czynników. Do najważniejszych z nich należą:

  • liczba dorosłych gości i dzieci w wieku powyżej 3 lat;
  • czas trwania i rodzaj wesela;
  • pora roku;
  • obecność lub brak klimatyzacji na sali weselnej.

W przypadku standardowych całonocnych przyjęć weselnych pełnych tańców i zabaw zaleca się zakup przynajmniej 3 litrów napojów na każdego z gości. Jeśli planujesz jedynie obiad dla najbliższej rodziny, spokojnie możesz zmniejszyć tę ilość o 30 procent. Z dalszej części artykułu dowiesz się dokładnie, jakich i ile napojów na wesele potrzebujesz.

Napoje gazowane – ile i jakie kupić?

Na weselnym stole oczywiście nie może zabraknąć coli. Ile litrów tego typu produktów potrzebujesz? Zaleca się, żeby stanowiły one około 20 procent wszystkich napojów bezalkoholowych (z wyłączeniem kawy i herbaty). By zwiększyć różnorodność, warto kupić też inne wersje popularnych gazowanych lemoniad, w ilości między 10 a 20 procent.

Sprawdź!
Wodzirej na wesele – jak dokonać najlepszego wyboru osoby, która poprowadzi weselne przyjęcie?

Soki – jakie będą najlepsze?

Sok pomarańczowy jest ulubionym napojem większości osób dorosłych i dzieci, więc warto kupić go w większej ilości. Specjaliści z branży ślubnej zalecają, by stanowił on między 20 a 25 procent wszystkich napojów. Pozostałe smaki możecie wybrać według swoich preferencji, najlepiej w ilości około 10 procent.

Nic nie gasi pragnienia tak jak woda

Na przyjęciu pełnym tańców i zabaw nie może zabraknąć wody. Najlepiej kupić mniej więcej 20 procent gazowanej i 10 procent niegazowanej.

Obliczenie tego, ile napojów na wesele potrzeba, wcale nie jest trudne. Zawsze warto dodać kilka procent nadwyżki, by mieć pewność, że podczas przyjęcia nie zabraknie picia.

Zobacz także:
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł

Pomysły na prezent z okazji rocznicy ślubu rodziców

Następny artykuł
dekoracja ślubna domu

Dekoracja ślubna domu – czym się kierować podczas zakupów? Przeczytaj nasz poradnik!

Zobacz też