Kankan pochodzi z Francji. Jest to dość skomplikowany taniec, który powstał w czasach belle epouqe. Następujące wówczas przenikanie się różnych warstw społecznych i dziedzin sztuki, a także mieszanie paryskiej bohemy z przedstawicielami klasy średniej stanowiły bardzo podatny grunt dla rozwoju tego żywiołowego i nieco kontrowersyjnego tańca.
Kankan – krótka historia
Konkretne pochodzenie kankana nie jest pewne, chociaż wiadomo, że pojawił się w drugiej połowie XIX wieku we Francji. Podejrzewa się, że jest modyfikacją kadryla lub karykaturą tańców afrykańskich. Przypuszcza się także, że do Francji przywędrował razem z wracającymi z Algierii żołnierzami. Towarzyszy mu bardzo szybka muzyka, w metrum 2/4. Charakterystyczne są skomplikowane, akrobatyczne figury, między innymi gwiazdy i wyrzuty nóg do góry. Nie trudno się domyślić, że początkowo kankan wzbudzał bardzo duże kontrowersje, zwłaszcza w kręgu kultury chrześcijańskiej. Obecnie kankan popularny jest na całym świecie, również w Polsce.
Jak tańczyć kankana?
Kankan wbrew pozorom jest dość skomplikowany, a na pewno wymagający fizycznie. Wymaga od tańczących go artystek dużego zaangażowania, a także tygodni intensywnych, codziennych treningów. Jednak wysiłek jest tego warty – pokazy kankana przyciągają tłumy. Na popularność tego rodzaju show wpływa także przepych, z jakim są urządzane. Tancerki ubrane są w barwne, piękne kostiumy, które jednak są dość skąpe, a całość przypomina rewię w najlepszym wydaniu.
Kankan na weselu
Kankan to taniec niezwykle widowiskowy. Do najsłynniejszych miejsc, gdzie można zobaczyć rewię, należy Moulin Rouge, paryski klub otwarty pod koniec XIX wieku. Wstęp na dwugodzinny pokaz kosztuje tam ponad 1000 zł dla dwóch osób, jednak chętnych nie brakuje. Pokazy kankana świetnie sprawdzają się także w naszym kraju jako atrakcja na weselu. Zwykle połączone są z mini warsztatami, które pozwalają gościom zatańczyć kankana w uproszczonej formie. To świetna zabawa!
Kankan to taniec energiczny i efektowny. Jeśli nie masz pomysłu na atrakcję podczas przyjęcia weselnego, ten pomysł z pewnością przypadnie do gustu twoim gościom.
Zobacz także:- Belgijka taniec – jak go tańczyć?
- Zabawy weselne z klasą – wesele w nowej, gustownej odsłonie
- Fontanna iskier na weselu – jak można ją wykorzystać i czemu jest to ciekawe rozwiązanie? Sprawdź przydatne informacje!
- Polskie piosenki na pierwszy taniec – jak wybrać najlepszy utwór? Romantyczna muzyka na weselny taniec
- Animator na wesele – weselna zabawa dla najmłodszych gości. Jak wygląda zabawa z animatorem?
- Niestandardowe atrakcje weselne – oryginalne pomysły na weselne zabawy!