Wynajem autokaru na wesele krok po kroku

Stało się – planujesz swój wielki dzień. Niezależnie od tego, czy pomaga ci w tym profesjonalny doradca, czy chcesz załatwić wszystkie formalności sam, z pewnością choć przez chwilę zastanowisz się nad wynajmem autokaru dla gości, zwłaszcza jeśli twoi najbliżsi mieszkają stosunkowo daleko lub są rozproszeni po wielu miejscowościach. Wynajem autokaru na wesele może się okazać najlepszym pomysłem z możliwych.
Alicja Kamińska
wynajem autokaru na wesele

Opcji do rozważenia jest kilka, a jedną z nich jest to, czy planujesz odwóz gości spod kościoła/ urzędu do hotelu lub domu weselnego, w którym będzie odbywało się przyjęcie, czy może raczej transport będzie możliwy z miasta, w którym mieszka największa ilość krewnych, którzy nie mogą liczyć na podwózkę. A może zdecydujesz się wynająć bus i autobus? Aby rozwiać wszystkie wątpliwości, zapraszamy do lektury artykułu. Podpowiemy, jak wynająć autokar na wesele, ograniczając stres i formalności do minimum.

Po pierwsze: lista gości

Dobrze, jeśli w momencie wysyłania zaproszeń poprosisz o poinformowanie, ile osób zechce skorzystać z tej formy podwózki. Jeśli potwierdzi się dana liczba osób będziesz wiedzieć, czy masz wynajmować bus, czy raczej autokar. Zwykle flota firm przewozowych pozwala na podstawienie pojazdu tak na 20, jak i na 40 osób. Może goście przyjadą busem, ale po przyjęciu rozwiezie ich do domu autokar, bo liczba powracających okaże się znacznie większa? Koniecznie zdobądź te informacje minimum dwa tygodnie przed przyjęciem.

Nad wynajmem autokaru warto zastanowić się także, jeśli miejsce, w którym ma odbyć się przyjęcie weselne, jest oddalone od hoteli itp. na tyle, że goście nie będą mogli dostać się do niego taksówką. Podobnie jak w przypadku dużej odległości miejsca ceremonii od lokalu, w którym odbywać się będzie wasze przyjęcie.

Sprawdź!
Zimne ognie wesele – niezapomniana atrakcja dla gości i magiczny efekt na zdjęciach!

Kto świadczy usługi transportu gości na wesele?

Na rynku dostępne są usługi osób, które specjalizują się w wynajmie autokarów na takie uroczystości jak wesela, komunie, chrzciny itp. Oferują one atrakcyjne ceny, zadbane pojazdy i doradztwo co do wyboru pojazdu. Z takimi osobami przewóz gości weselnych staje się znacznie mniej stresujący dla organizatorów przyjęcia.

Wynajem busa na wesele to bardzo dobry pomysł, zwłaszcza jeśli korzystasz z usług przedsiębiorstw, które dysponują kierowcami znającymi lokalne trasy. Często wszelkie lokale znajdują się na uboczu tras co wiąże się z tym, że dojazd do nich wymaga znajomości dróg. Lokalni przewoźnicy poradzą sobie doskonale, nawet z koniecznością objazdu.

Autobus na wesele zapewniają także firmy transportowe specjalizujące się w przewozie osób. Ceny często bywają niższe niż w przypadku firm specjalizujących się w wynajmie aut na rodzinne uroczystości. Rozeznaj się w cennikach i podejmij decyzję co do tego, z usług której z firm wolisz skorzystać.

Najbardziej stresujący aspekt wynajmu autokaru na wesele -zaliczka – konieczna czy nie?

W przypadku firm świadczących usługi transportu gości weselnych, często pobierana jest zaliczka. Od firmy zależy, czy będzie to połowa kwoty, czy może nieco mniej. Planując ślub i wesele warto zatem przyjrzeć się budżetowi i uwzględnić to, gdzie ewentualnie trzeba będzie uiścić pewne kwoty przed skorzystaniem z usługi.

Poszukując firm świadczących usługi wynajmu autokaru na wesele w Warszawie i okolicach, warto zwrócić uwagę na mniejsze firmy, które często są także bardziej atrakcyjne pod względem cennika. Część z nich świadczy usługi wynajmu aut, którymi para młoda może pojechać do ślubu – być może w takich przypadkach istnieje możliwość negocjacji ceny?

Sprawdź!
Tort z kwiatami – jak stworzyć oryginalną kompozycję? Pomysły na kwiatową dekorację tortu ślubnego

A może zabytkowy autobus?

Niektóre firmy oferują możliwość transportu gości weselnych zabytkowym autokarem. To wspaniała opcja dla miłośników motoryzacji i miłe urozmaicenie dla gości, którzy zwykle podróżują bardziej tradycyjnie wyglądającymi pojazdami. Taki transport na wesele to prawdziwa gratka dla osób chcących podejść kreatywnie do maksymalnie dużej ilości dodatków do przyjęcia.

Możliwości wynajęcia zabytkowego autokaru są uzależnione od ilości gości weselnych. Część pojazdów może pomieścić do ok. 30 osób, inne nieco więcej. Dowiedz się, jaka jest dopuszczalna ilość pasażerów i porównaj z tą, której musisz zapewnić dowóz z kościoła.

Wynajem autokaru na wesele – konieczny czy nie?

W zasadzie zdaniem wielu osób wynajem autokaru może nie stanowić priorytetowej sprawy, jednakże warto mieć na uwadze, że jako organizator przyjęcia zapewne chcesz zagwarantować jak największej liczbie gości maksymalny komfort. Dlatego też uwzględnij to w swoim budżecie, by weselnicy nie musieli organizować dojazdu na własną rękę. To znacznie uprzyjemni im zabawę.

Dobrze mimo wszystko zadbać o to, by oprócz autokaru znalazł się chociaż jeden kierowca, który będzie mógł odwozić pojedynczych gości na bieżąco. Ktoś w końcu może się źle poczuć lub z innych przyczyn musieć dostać się do domu. Zawsze możesz poprosić o tego typu przysługę chociaż jedną niepijącą osobę, z goście z pewnością będą ci bardzo wdzięczni.

Mamy nadzieję, że dzięki naszemu poradnikowi kwestia przewozów autokarowych gości weselnych z kościoła i nie tylko nieco się rozjaśniła. Nie jest to punkt obowiązkowy na liście rzeczy do zrobienia przed ślubem, jednak chcąc zagwarantować maksimum komfortu gościom warto postarać się o zorganizowanie pojazdu, który przewiezie gości po przyjęciu do danego punktu.

Sprawdź!
Belgijka taniec - jak go tańczyć?
Zobacz także:
Archiwum: wrzesień 2022
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
zimne ognie wesele

Zimne ognie wesele – niezapomniana atrakcja dla gości i magiczny efekt na zdjęciach!

Next Article
zespół muzyczny na wesele

Idealny zespół muzyczny na wesele – jak go szukać?

Related Posts