Obowiązkowe elementy wystroju sali weselnej

Jeśli dbasz o wystrój sali osobiście, to z pewnością zastanawiałeś się, jakie są obowiązkowe i najważniejsze elementy jej przybrania. Nawet jeśli aranżację sali zlecasz właścicielowi pomieszczenia, to koniecznie nadzoruj jego pracę! Tylko dzięki temu upewnisz się, że klimat pomieszczenia i przygotowana dekoracja zaspokoi Twoje wymagania, bo przecież to wyjątkowy i jedyny taki dzień w życiu!
Alicja Kamińska

Co powinna zawierać dekoracja weselna?

Planując swój wystrój sali, warto w pierwszej kolejności określić styl, w którym ma być zawarta aranżacja. Może być to klasyczny motyw weselny w dowolnym kolorze lub białych odcieniach. Może to być tematyczna impreza z nawiązaniem do kultur i tradycji Twojego regionu. W zależności od motywu przewodniego, kolejne elementy wystroju będziesz dopasowywać zgodnie z wyczuciem.

Obowiązkowymi elementami wystroju sali weselnej są więc:

  1. Główny stół pary młodej – to główne miejsce sali, w którym zasiada para młoda i świadkowie. Z reguły jest ozdobione najbardziej. Świece, serwetki i personalizowane tematyczne ozdoby w tym miejscu sprawdzi się idealnie.
  2. Roślinność i kwiaty – kwiaty cięte lub żywe w przeróżnych gatunkach będą odpowiednie w zależności od stylu i klimatu sali. Z reguł są kluczowym elementem wystroju. Występują pod postacią girlandów, bukietów i stroików.
  3. Nastrojowe światło – klimatyczne światło oraz dedykowane weselne oświetlenie może zdziałać cuda. Gdy robi się ciemno, dobre żarówki, lampy i dodatki świetlne mogą odmienić oblicze sali.
  4. Stoły z poczęstunkiem – coraz modniejsze stają się dodatkowe stoły z ofertą ciast, deserów, drinków i tak dalej. Te elementy sali można również zaaranżować zgodnie z motywem przewodnim imprezy.
  5. Fotobudka – hit ostatnich lat na weselach i nie tylko. Taka budka również może współgrać z resztą sali i tworzyć jedność.
Sprawdź!
Selfie-booth: jak stworzyć niezapomnianą strefę selfie na przyjęciu weselnym

Jak zadbać o spójność wystroju sali weselnej?

Oczywiście najważniejszy jest pomysł. To on powinien zdecydować o każdej kolejnej rzeczy, którą trzeba będzie załatwić. Chcąc prowadzić swoje wesele w konkretnym stylu, zarówno jadłospis i ustawienie sali będzie istotne.

Niech przykładem będą popularne wesela w stylu góralskim. W tym przypadku sala będzie nawiązywać do drewnianych chat góralskich, orkiestra będzie lokalną kapelą na żywo, a na stołach znajdziemy tradycyjne dania i przysmaki tego regionu.

W podobnym schemacie warto zaplanować swoje własne wesele. Wystarczy określić styl zabawy, by dobrać do niej odpowiednią salę, dodatki, menu i inne dodatki.

Ograniczenia dotyczące budżetu

Niektórzy mają tą przyjemność, że mogą organizować własne wesele bez żadnych ograniczeń. Inni muszą bacznie pilnować budżetu, a to może ograniczać ich możliwości i pomysłowość. W takim przypadku warto inspirować się, lecz większość elementów i rzeczy wykonać samemu lub z pomocą rodziny. Coraz częściej spotyka się wesela aranżowane własnoręcznie, tzw handmade.

Skąd czerpać inspiracje i pomysły?

W dobie internetu inspiracje na wystrój weselny można znaleźć dosłownie wszędzie. W sieci na popularnych portalach z obrazkami lub chociażby na Instagramie możemy zostać zasypani przeróżnymi pomysłami na wystrój i gadżety weselne.

Dodatkowo w sieci działa coraz więcej sklepów z tanimi ozdobami i dodatkami. Na takich stronach można zamawiać skrzynki na obrączki, dodatki na stół, kartki z podziękowaniami, zaproszenia i masę innych przydatnych rzeczy. Wystarczy poświęcić chwilę na poszukiwania, by znaleźć własną idealną inspirację.

Sprawdź!
Wybieramy sukienki na wesele 2023. Które fasony skradną Twoje serce?

Materiał promocyjny

Zobacz także:
Archiwum: grudzień 2023
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

Jak zrobić candy bar na wesele?

Next Article
Co warto podarować gościom weselnym? Dowiedz się!

Jak przygotować prezenty dla gości weselnych?

Related Posts