Zdrapki na wesele – oryginalny podarunek dla pary młodej. Sprawdź, co musisz wiedzieć, zanim je wręczysz!

Coraz więcej par młodych prosi o niewręczanie kwiatów po uroczystości. Wśród alternatywnych podarunków największą popularnością cieszą się zdrapki na wesele. Przeczytaj artykuł i dowiedz się o nich więcej!
Alicja Kamińska
zdrapki na wesele

Niebawem wybierasz się na uroczystość ślubną pary, która poprosiła o zdrapki na wesele? Gdzie i jakie kupony warto kupić? Czy pakować je w kopertę? To jedne z wielu pytań, które mogą krążyć w twojej głowie. Odpowiedzi na nie znajdziesz w dalszej części tekstu!

Zdrapki na wesele – co musisz wiedzieć podczas zakupów?

Zdrapki, podobnie jak wszystkie losy na loterie, kupisz w niemal każdej kolekturze. Obecnie wybór jest ogromny, a ceny pojedynczej gry zaczynają się od złotówki i kończą nawet na kilkudziesięciu złotych. Warto wybierać te same rodzaje lub podobne kolorystycznie, by potem z łatwością stworzyć ładną kompozycję. Ile zdrapek i o jakiej wartości kupić? W tym przypadku o wiele lepiej postawić na ilość, a nie jakość i zdecydować się na losy o niższej wartości. Ich odkrywanie dostarczy zakochanym dużo zabawy! Warto przeznaczyć na ich zakup sumę, którą w podobnej sytuacji zostawilibyśmy w kwiaciarni.

W kopercie, a może w bukiecie? Jak wręczyć parze zdrapki?

Jak zapakować zdrapki na wesele? To pytanie, które zadawało sobie wiele osób. Chociaż koperty zwykle mają odpowiednie rozmiary, nie są najlepszym wyborem. Panna młoda i pan młody na pewno poświęcili mnóstwo czasu, żeby uroczystość była wyjątkowa, dlatego warto odwdzięczyć się im tym samym i kreatywnie zapakować podarunek. Sposobów jest wiele, a ogranicza cię jedynie twoja wyobraźnia. Możesz stworzyć bukiet, przygotować słoik z losami na każdy tydzień roku lub umieścić zdrapki w dekoracyjnym pudełeczku.

Sprawdź!
Podwiązka ślubna – jak ją wybrać i jakie ma znaczenie? Sprawdź przesądy związane z podwiązką panny młodej!

Czy warto wręczać zdrapki na wesele?

Wiele par już w zaproszeniu ślubnym zaznacza, że prosi o wręczenie podarunków w postaci zdrapek czy losów, a nie tradycyjnych kwiatów. Jako gość powinieneś uszanować ich życzenie. Co w przypadku, gdy państwo młodzi nie zaznaczyli, jakich oczekują prezentów? Jeśli jesteś z nimi blisko, po prostu ich spytaj. Jeżeli należą oni do dalszej rodziny, postaw na tradycję i przynieś kwiaty.

Zobacz także:
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
makrama ślubna

Makrama ślubna to niezbędny element wesela w stylu rustykalnym i boho. Sprawdź, co musisz wiedzieć o tej dekoracji!

Następny artykuł
teledysk ślubny

Czy warto zdecydować się na nagranie teledysku ślubnego? Ile kosztuje taka usługa? Sprawdź w naszym poradniku!

Zobacz też