Zdrapki na wesele – jak je wręczyć parze młodej?

Coraz więcej par młodych prosi o niewręczanie kwiatów po uroczystości. Wśród alternatywnych podarunków największą popularnością cieszą się zdrapki na wesele. Przeczytaj artykuł i dowiedz się o nich więcej!
Alicja Kamińska
zdrapki na wesele

W skrócie:

  • Młodzi coraz częściej proszą gości o zdrapki zamiast kwiatów 💐
  • Przeznacz na nie tyle pieniędzy, za ile kupiłbyś bukiet 💸
  • Wybierz zdrapki, które pasują do siebie kolorystycznie i podaj je w ciekawej formie wizualnej, np. w bukiecie lub w słoiku 🎟️
  • Istnieją także gry na wesele w postaci zestawów zdrapek dla gości – kryją się pod nimi różne zadania i pytania z symbolicznymi nagrodami 😄

Niebawem wybierasz się na uroczystość ślubną pary, która poprosiła o zdrapki na wesele? Gdzie i jakie kupony warto kupić? Czy pakować je w kopertę? To jedne z wielu pytań, które mogą krążyć w twojej głowie. Odpowiedzi na nie znajdziesz w dalszej części tekstu!

Zdrapki na wesele – co musisz wiedzieć podczas zakupów?

Zdrapki, podobnie jak wszystkie losy na loterie, kupisz w niemal każdej kolekturze. Obecnie wybór jest ogromny, a ceny pojedynczej gry zaczynają się od złotówki i kończą nawet na kilkudziesięciu złotych. Warto wybierać te same rodzaje lub podobne kolorystycznie, by potem z łatwością stworzyć ładną kompozycję.

Ile zdrapek i o jakiej wartości kupić? W tym przypadku o wiele lepiej postawić na ilość, a nie jakość i zdecydować się na losy o niższej wartości. Ich odkrywanie dostarczy zakochanym dużo zabawy! Warto przeznaczyć na ich zakup sumę, którą w podobnej sytuacji zostawilibyśmy w kwiaciarni.

Sprawdź!
Candy bar na wesele – nowa atrakcja dla weselnych gości. Jak stworzyć wymarzony i kuszący słodki stół?

Zdrapki z innej beczki 💟

Zdrapki na wesele to także rodzaj gry – młodzi kupują specjalny zestaw ślicznych zdrapek, pod którymi kryją się zadania i pytania dla gości weselnych oraz nagrody. Ktoś może np. wylosować pytanie dotyczące pary młodej – kto pierwszy powiedział „kocham cię”? – a za poprawną odpowiedź dostać dodatkowy kawałek tortu lub taniec z panną młodą!

W kopercie, a może w bukiecie? Jak wręczyć parze zdrapki?

Jak zapakować zdrapki na wesele? To pytanie, które zadawało sobie wiele osób. Chociaż koperty zwykle mają odpowiednie rozmiary, nie są najlepszym wyborem. Panna młoda i pan młody na pewno poświęcili mnóstwo czasu, żeby uroczystość była wyjątkowa, dlatego warto odwdzięczyć się im tym samym i kreatywnie zapakować podarunek. Sposobów jest wiele, a ogranicza cię jedynie twoja wyobraźnia. Możesz stworzyć bukiet, przygotować słoik z losami na każdy tydzień roku lub umieścić zdrapki w dekoracyjnym pudełeczku.

Czy warto wręczać zdrapki na wesele?

Wiele par już w zaproszeniu ślubnym zaznacza, że prosi o wręczenie podarunków w postaci zdrapek czy losów, a nie tradycyjnych kwiatów. Jako gość powinieneś uszanować ich życzenie. Co w przypadku, gdy państwo młodzi nie zaznaczyli, jakich oczekują prezentów? Jeśli jesteś z nimi blisko, po prostu ich spytaj. Jeżeli należą oni do dalszej rodziny, postaw na tradycję i przynieś kwiaty.

Zobacz także:
Sprawdź!
Z jakiej próby powinny być wykonane złote obrączki ślubne?
Archiwum: kwiecień 2023
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
ile napojów na wesele

Ile napojów na wesele kupić? Napoje gazowane, soki, a może lemoniady?

Next Article
test zgodności dla par

Test zgodności dla par: jak go przeprowadzić? Kilka przydatnych informacji

Related Posts