Na które kolano się klęka przy zaręczynach? W jaki sposób podarować pierścionek zaręczynowy?

Każdy mężczyzna chce dopiąć oświadczyny na ostatni guzik. Zastanawia się nad tym, na które kolano się klęka przy zaręczynach, w jakim miejscu powinny się odbyć i co powiedzieć swojej wybrance serca. Jeśli zadajesz sobie te pytania, czytaj koniecznie!
Alicja Kamińska
na które kolano się klęka przy zaręczynach

Zaplanowanie tradycyjnych zaręczyn to bardzo ważny moment w życiu każdego mężczyzny. W szczególnej chwili mężczyzna klęka na jedno kolano. Jednak czy ma znaczenie to, na które kolano się klęka przy zaręczynach? Jak wyglądają oświadczyny marzeń? Jak oświadczyć wybrance serca, że chce się z nią spędzić resztę dni swojego życia? Poznaj odpowiedzi!

Skąd wzięła się tradycja oświadczyn? Dlaczego mężczyzna klęka, gdy chce poprosić o rękę?

Tradycji klękania przed kobietą można doszukiwać się już we wczesnym średniowieczu. To wtedy rycerz musiał uklęknąć, by okazać swojemu władcy szacunek i oddanie. Szacunek i obietnicę wierności mężczyzna okazuje również kobiecie w czasie oświadczyn.

Czasy średniowieczne były ściśle połączone również z tradycjami kościelnymi. To właśnie w chrześcijaństwie wierni klękają przed Bogiem, okazując bezkresną miłość i oddanie. Mężczyzna w czasie tradycyjnych oświadczyn klęka przed partnerką i dopiero w takiej postawie zaczyna mówić.

Gdzie najlepiej się oświadczyć?

To, jak będą wyglądały udane oświadczyny, w dużej mierze zależy od tego, jak wymarzą je sobie narzeczeni. Jedna para zorganizuje oficjalne zaręczyny, które odbywają się w obecności świadków, a inna będzie wolała kameralną atmosferę. Przyszły pan młody może oświadczyć się podczas romantycznej kolacji, wakacji w górach lub na plaży. Może również zrobić to na spacerze w ulubionym parku przyszłej narzeczonej.

Sprawdź!
Najmodniejsze paznokcie na zaręczyny. Jak w subtelny sposób podkreślić pierścionek zaręczynowy dzięki dobranemu manicure?

Na które kolano się klęka przy zaręczynach?

To, na które kolano się klęka przy zaręczynach, jest kwestią indywidualną. Zależy przede wszystkim od tego, na którym kolanie mężczyzna czuje się pewniej. Często wielu mężczyzn decyduje się na prawe kolano, ponieważ jest ono po prostu silniejsze. Można tu jednak doszukiwać się pewnej symboliki. Dawniej jedynie przysięga składana prawą ręką była uznawana za wiążącą. Czy to oznacza, że lepiej klęknąć przed wybranką na prawe kolano? Zrób to, co uznasz za stosowne.

Jak podarować pierścionek zaręczynowy?

Wiesz już, na które kolano się klęka przy zaręczynach. Gdy mężczyzna już przyjmiesz odpowiednią pozycję i zasygnalizujesz swoim zachowaniem, co zamierzasz zrobić, powinieneś wyjąć pierścionek i wygłosić mowę. Nie powinna być ona zbyt długa. Na wielogodzinne wyznania miłości jeszcze przyjdzie czas. Gdy padną symboliczne słowa „czy wyjdziesz za mnie?” i mężczyzna usłyszy wyczekiwane „tak”, może podarować wybrance wymarzony pierścionek.

Warto pamiętać, że pierścionek zaręczynowy zakłada się na palec serdeczny prawej dłoni. W dniu zawarcia związku małżeńskiego jego miejsce zajmie obrączka. Jednak przez cały okres narzeczeństwa będzie noszony na prawej dłoni.

Zaręczyny powinny być wyjątkowe. Dlatego warto sprawdzić wcześniej u jubilera, jaki rozmiar pierścionka kupić swojej ukochanej. Tradycja mówi, że pierścionek zaręczynowy powinien być z diamentem, jednak ważniejsze jest to, by trafił w gust ukochanej. To, na które kolano się klęka przy zaręczynach, nie ma aż tak dużego znaczenia, choć można mu nadać pewien wymiar symboliczny i podkreślić wierność.

Sprawdź!
Ile róż na zaręczyny podarować wybrance?
Zobacz także:
Archiwum: maj 2022
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
druhna a świadkowa

Druhna a świadkowa – jaka jest różnica między jedną a drugą funkcją?

Next Article
noc poślubna

Jak wygląda noc poślubna? Jaką bieliznę powinna wybrać panna młoda? Poznaj tradycje, fakty i mity związane z tym dniem!

Related Posts