Jaki podkład na wesele wybrać? Wszystko, co musisz wiedzieć

Podkład na wesele musi wytrzymać naprawdę wiele. Jak przygotować swoją cerę na ślubny makijaż? Niezależnie od tego, czy twój makijaż wykonasz samodzielnie, czy zrobi to ktoś inny, sprawdź, jaki podkład wybrać.
Alicja Kamińska
podkład na wesele

Cały dzień w centrum uwagi podczas jednego z najważniejszych dni swojego życia – to wymaga czegoś szczególnego. Podkład na wesele musi wyglądać nieskazitelnie, bez względu na okoliczności. Jakie powinien mieć cechy? Dowiedz się, na co zwracać uwagę, by wybrać najlepszy!

Jak zrobić makijaż na wesele?

Wykonanie makijażu na wesele to zadanie naprawdę wymagające. Większość przyszłych panien młodych nie podejmie się go samodzielnie i zda się na pomoc profesjonalistów. Nie oznacza to oczywiście, że samemu nie da się go przygotować. Przy użyciu odpowiednich technik i kosmetyków możesz uzyskać piękny i trwały efekt. 

Weselny makijaż zrobiony własnoręcznie? Kilka wskazówek

Jeśli chcesz podjąć się tego wyzwania, pamiętaj o przestrzeganiu kilku zasad:

  1. Przygotuj twarz pod makijaż. Nie da się przecenić odpowiedniego przygotowania skóry dla trwałości makijażu. Odpowiedni peeling, krem nawilżający do twarzy, baza – to tego dnia niezbędne elementy twojej pielęgnacji.
  2. Pamiętaj o odpowiednich proporcjach. Dla trwałości makijażu najważniejsze jest, aby nie nałożyć zbyt dużo kosmetyków jednocześnie. Chcesz uzyskać większe krycie? Zawsze lepiej dołożyć cienką warstwę podkładu niż zmywać całą twarz, bo nałożyłaś go za dużo.
  3. Wybierz sprawdzone kosmetyki. Dzień ślubu to nie czas na eksperymenty. Szukanie podkładu na wesele zaplanuj odpowiednio wcześnie, dzięki czemu unikniesz zgubnych pomyłek. To dotyczy wszystkich kosmetyków – wybierz korektor, który nigdy cię nie zawiódł czy świetnie napigmentowane cienie do oczu. 
  4. Utrwal makijaż. Najpierw użyj pudru, a następnie specjalnego sprayu utrwalającego (z ang. fixing spray). Odpowiednio wcześniej przed weselem możesz też wypróbować triki na utrwalanie makijażu (np. spryskanie wspomnianym sprayem pędzla z podkładem).
Sprawdź!
Czy można zdjąć aparat ortodontyczny na ślub?

Jak przygotować cerę na mocny makijaż?

Wybór podkładu na wesele to tylko jeden krok w twoich makijażowych przygotowaniach. Warto też upewnić się, że twoja skóra jest odpowiednio przygotowana. To znacznie wydłuży trwałość makijażu i pomoże ci zachować piękny wygląd przez cały dzień.

Pamiętaj przede wszystkim o regularnej pielęgnacji. Codziennie po dokładnym oczyszczeniu twarzy nałóż na nią serum do twarzy i krem nawilżający. Pamiętaj też o wykonaniu peelingu kilka razy w tygodniu. 

Co jeszcze jest ważne przed nakładaniem weselnego makijażu?

Przed samym nałożeniem makijażu unikaj tłustych kosmetyków, które mogą sprawić, że twarz zacznie się szybciej „świecić”. Pamiętaj za to o jej dokładnym nawilżeniu. Dzięki temu ewentualne suche skórki nie będą widoczne przez podkład. Zanim zaczniesz go nakładać, użyj też dobrej bazy, która go utrwali.

Jaki podkład na wesele wybrać?

Wybierając podkład na wesele, nie musisz wcale kierować się tym samym, co przy wyborze podkładu na co dzień. Podczas gdy twój codzienny makijaż nie musi być w stu procentach matowy i kryjący, ten weselny jak najbardziej powinien mieć takie właściwości. Szukaj tego typu opisów na buteleczkach podkładów. 

Podkład na wesele powinien mieć gęstą, kremową konsystencję, dzięki której łatwiej zasłoni wszystkie niedoskonałości. Te bardziej wodniste mogą mieć z tym większy problem. Łatwiej też będą ścierać się z twarzy. 

Jak nałożyć podkład na wesele?

Nakładanie podkładu jest sztuką samą w sobie i niezaprzeczalnie wpływa na jego trwałość. Mamy do wyboru trzy najczęściej stosowane sposoby jego nakładania, z których każda ma swoje wady i zalety. Możesz to zrobić:

  • palcami. To najprostszy sposób nakładania podkładu na co dzień, jednak przy mocniejszym makijażu na wesele może się nie sprawdzić. Bardzo łatwo w takim przypadku o zostawienie nieestetycznych smug lub zbyt mocne roztarcie podkładu;
  • pędzlem. Pędzle do podkładu często stosowane są przez profesjonalnych makijażystów, ponieważ pozwalają uzyskać efekt intensywnego krycia. Posługiwanie się nimi nie jest jednak najprostsze. Tutaj również łatwo o smugi;
  • gąbeczką. To najprostszy i najwygodniejszy sposób nakładania podkładu, który umożliwia jego regularne rozmieszczenie. Jego jedyną wadą jest to, że lekko wilgotna gąbeczka wchłania sporo produktu.
Sprawdź!
Zaproszenia ślubne

Weselny podkład i makijaż mogą oczywiście nakładać specjaliści, ale z naszymi wskazówkami panna młoda może się tym zająć samodzielnie. Jeśli masz przekonanie, że podołasz wyzwaniu, nic nie stoi na przeszkodzie, by to zrobić!

Zobacz także:
Archiwum: marzec 2022
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
podziękowania dla druhny

Podziękowania dla druhny i drużby – hit czy kicz?

Next Article
Obrączki z białego złota niezwykle modne w obecnych trendach ślubnych

Obrączki z białego złota niezwykle modne w obecnych trendach ślubnych

Related Posts