Podziękowania dla druhny i drużby – hit czy kicz?

Świadkowie to bardzo ważne osoby podczas uroczystości ślubnej, należy jednak pamiętać, że ich obowiązki rozpoczynają się dużo wcześniej – już na etapie planowania tego ważnego dnia. Czy podziękowania dla druhny i drużby to hit, czy kicz? Przekonaj się!
Alicja Kamińska
podziękowania dla druhny

Oryginalny prezent od młodej pary dla świadka i świadkowej – jak go wybrać? Czy ma być to spersonalizowany drobiazg, romantyczny prezent czy żartobliwy souvenir? To na ich głowie jest pomoc pannie młodej oraz panu młodemu w części przygotowań do ślubu. Zrozumiałe jest więc, że wyrazy wdzięczności dla świadkowej i drużby są priorytetem dla pary młodej. Podziękowania dla druhny i drużby to pomysł ciekawy i chętnie przyjmowany. Sprawdź, z czego możesz skorzystać!

W jaki sposób wręczać podziękowania dla świadków?

Upominki dla świadkowej nie muszą być takie same, jak dla świadka, choć byłoby najlepiej, gdyby otrzymali coś podobnego, z jednej półki cenowej. Prezent można wręczyć podczas uroczystości weselnej. W tej samej chwili pan młody może przeprowadzić podziękowanie dla świadkowej, przekazując jej podarek, natomiast panna młoda może złożyć dowód wdzięczności na ręce świadka. Często robi się to podczas trwania wesela lub po jego zakończeniu, kiedy państwo młodzi żegnają się ze świadkami symbolicznym kawałkiem tortu.

Świadkowa i drużba – ich pasje i upodobania

Pomysł na prezent dla świadkowej oraz świadka możecie wybrać, analizując ich upodobania i pasje. Mogą to być upominki z grawerem, które pozostaną pamiątką na długie lata. Jeśli drużba jest pasjonatem samochodów, podziękowaniem dla niego może stać się oryginalny model auta, a jeśli jest miłośnikiem dobrych win, wyrazem wdzięczności może być butelka dobrego trunku, zamknięta w drewnianej skrzyneczce. Oryginalnym podarunkiem dla twojej świadkowej może być biżuteria w opakowaniu z imionami pary młodej, na przykład bransoletka lub zegarek. Biżuteria jest idealnym prezentem także dla drużby, wszak wielu mężczyzn nosi gustowne bransoletki.

Sprawdź!
Makijaż dla druhny – sprawdzone sposoby na makijaż ślubny, który zachwyci nie tylko pannę młodą!

Prezent dla świadka i świadkowej

Nie ma potrzeby, aby wdzięczność dla świadkowej i drużby była wyrażona drogimi prezentami. Założenie jest tu przede wszystkim takie, by ślub i wesele pozostały nie tylko w pamięci pary młodej, ale również ich najbliższych. Taki prezent ma też okazać uznanie dla osób, które pomogły parze młodej podczas procesu przygotowującego ślub. Dlatego też jak najbardziej na miejscu będą personalizowane podziękowania, które można dopasować do wybranego motywu przewodniego.

Niespodzianka dla drużby i druhny

Spośród pomysłów na podarunki dla świadkowej znajdziesz:

 • wspomnianą wyżej biżuterię;
 • kosmetyki zamknięte w wyjątkowej drewnianej skrzynce lub lnianym, estetycznym woreczku;
 • zestawy herbat;
 • zestaw win;
 • kubek z napisem „dla świadkowej”;
 • podziękowanie zamknięte w ramce w formie plakatu, do powieszenia na ścianę.

Podziękowania dla drużby

I dla drużby znajdzie się spory wybór upominków. Formą wdzięczności mogą być:

 • spinki do mankietów, które są bardzo często wybierane jako elegancki i praktyczny prezent;
 • krawat, który będzie kolejną propozycją użytkową;
 • portfel, skórzane rękawiczki lub szalik (to pomysły na prezent dla obojga świadków);
 • paski;
 • szelki;
 • piersiówki – koncepcje, z których warto skorzystać.

Pamiętaj, aby upominki zakupić odpowiednio wcześniej, by na ostatnią chwilę nie trzeba było sprawdzać propozycji sklepów. Chwila wzruszenia na twarzach świadków będzie i dla nowożeńców chwilą pełną emocji. A gdy otrzymasz od fotografa gotowe zdjęcia z wesela, wybierz jedno ujęcie, na którym jesteście razem ze świadkami i przekaż po jednym oprawionym egzemplarzu świadkowej i drużbie.

Sprawdź!
Obowiązki drużby, czyli zadania, o których wypełnienie może poprosić cię pan młody
Zobacz także:
Archiwum: luty 2022
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
oczepiny

Eleganckie oczepiny – gwarancja udanej zabawy

Next Article
podkład na wesele

Jaki podkład na wesele wybrać? Wszystko, co musisz wiedzieć

Related Posts