Archiwum maj 2023

Krówki weselne – jak dobrać wzór do motywu przewodniego wesela?

O tym, że krówki weselne są najlepszym uzupełnieniem weselnego poczęstunku, nie trzeba nikogo przekonywać. Osłodzą wyjątkową okoliczność słodkim smakiem i będą prawdziwymi duszami towarzystwa. Jednak by w pełni podbiły serca gości, muszą spełnić jeden warunek: wpisywać się w motyw przewodni wesela. Podpowiadamy, jak to zrobić.

Krem Samarite – dlaczego musisz go mieć?

Szeroko pojęta kosmetologia jest dziedziną, która stale się rozwija, dzięki czemu przynosi nam coraz lepsze rozwiązania w zakresie pielęgnacji. Jednym z takich rewolucyjnych produktów jest krem Samarite. Kosmetyk ten stanowi niezwykłe połączenie sił natury i nauki, które przynosi liczne korzyści dla zdrowia i urody naszej skóry. Jeśli zastanawiasz się, dlaczego warto sięgnąć po krem Samarite, oto kilka powodów, które to wyjaśniają!

Nie tylko żółte złoto! Poznaj alternatywne projekty obrączek ślubnych

Coraz więcej par decyduje się na nietypowe i oryginalne rozwiązania, jeśli chodzi o obrączki ślubne. Już dawno minęły czasy, gdy jedynym wyborem były klasyczne, złote obrączki. Teraz mamy do dyspozycji szeroką gamę materiałów i wzorów, które pozwalają na wyrażenie łączącej Was więzi w niepowtarzalny sposób. Przedstawiamy przegląd projektów, które stanowią ciekawą alternatywę dla tradycyjnych modeli z żółtego złota!
podziękowania na wieczór panieński

Podziękowania na wieczór panieński dla uczestniczek przedślubnej imprezy

Podziękowania na wieczór panieński to drobne upominki, które przyszła panna młoda wręcza dziewczynom, uczestniczącym w przedślubnej imprezie. Specjalny prezent od serca warto podarować druhnie, bo to zwykle ona zajmuje się organizacją panieńskiego wieczoru. Co podarować dziewczynom na pamiątkę tej zabawy? Skorzystaj z naszych podpowiedzi.
polterabend

Polterabend — przedweselny zwyczaj tłuczenia na szczęście szkła i porcelany

Polterabend to ciekawy obrzęd przedślubny, wywodzący się z terenów dawnej kultury niemieckojęzycznej. Znany był zwłaszcza w miastach hanzeatyckich. W niektórych regionach Polski zachował się do chwili obecnej, a w innych w ogóle jest nieznany. Tym bardziej warto dowiedzieć się więcej na temat tej tradycji. Na czym polega ten zwyczaj? Jaką ma symbolikę? Wyjaśniamy.