Podziękowania na wieczór panieński dla uczestniczek przedślubnej imprezy

Podziękowania na wieczór panieński to drobne upominki, które przyszła panna młoda wręcza dziewczynom, uczestniczącym w przedślubnej imprezie. Specjalny prezent od serca warto podarować druhnie, bo to zwykle ona zajmuje się organizacją panieńskiego wieczoru. Co podarować dziewczynom na pamiątkę tej zabawy? Skorzystaj z naszych podpowiedzi.
Alicja Kamińska
podziękowania na wieczór panieński

W tym artykule przeczytasz:

 • Charakter imprezy może być niespodzianką dla narzeczonej, ale podczas organizacji warto wziąć pod uwagę jej zainteresowania i poglądy na tego typu zabawę.
 • Wieczór panieński to symboliczne pożegnanie się narzeczonej ze stanem panieńskim.
 • Podziękowanie za wieczór panieński ma formę drobnych upominków na pamiątkę imprezy.

Jak zorganizować udaną imprezę przedślubną dla narzeczonej i jej przyjaciółek?

Organizacją wieczoru panieńskiego zajmuje się zwykle świadkowa ślubu. Niekiedy czyni to w tajemnicy przed panną młodą, angażując do tego kilka jej przyjaciółek. Najczęściej druhną jest siostra bądź przyjaciółka narzeczonej, która zna ją dobrze i wie, jak uczcić ten wyjątkowy wieczór, aby główna bohaterka była zadowolona i dobrze wspominała imprezę. Pomysły na wieczór panieński zależą od temperamentu i zainteresowań panny młodej. Może to być na przykład impreza zamknięta w klubie nocnym. Wiele młodych kobiet organizuje z tej okazji wyjazdy do ośrodków wczasowych ze Spa.

Podziękowania za wieczór panieński. Co podarować uczestniczkom imprezy?

Wieczór panieński jest symbolicznym pożegnaniem stanu wolnego i przywitaniem statusu mężatki. Podczas imprezy zaproszone dziewczyny wręczają narzeczonej żartobliwe prezenty i udzielają porad, związanych z obowiązkami i przywilejami żony. Narzeczona na zakończenie imprezy dziękuje przybyłym kuzynkom i koleżankom za wspólną zabawę. Podziękowania na wieczór panieński mają charakter drobnych upominków w formie słodyczy, liściku z dedykacją, kosmetyków, biżuterii czy innych gadżetów.

Sprawdź!
Czym jest bridal shower? Sprawdź, co warto o nim wiedzieć!

Podziękowania na wieczór panieński. Propozycje upominków

Zastanawiasz się, co wręczyć przyjaciółkom w ramach podziękowań za wieczór panieński? Sprawdź pomysły na pamiątkowe prezenciki:

 • pachnące świece sojowe z doczepioną dedykacją na ozdobnej kartce;
 • mały zestaw kosmetyków do domowego Spa, taki jak sól odprężająca i musujące kule do kąpieli oraz balsam pielęgnacyjny do ciała;
 • czekolada w dedykowanym opakowaniu z podpisem panny młodej;
 • skromna bransoletka z imieniem dziewczyny i zawieszką w kształcie znaku nieskończoności, symbolizującym trwałą przyjaźń;
 • ciastko z pozytywną wróżbą;
 • specjalnie zaprojektowany magnes z motywem ozdobnym, podziękowaniem i datą imprezy.

Jak zaprojektować i gdzie kupić podziękowania na wieczór panieński?

Podziękowania na wieczór panieński kupisz w sklepach internetowych z akcesoriami i gadżetami ślubnymi. Tam również zamówisz ozdobne opakowania z imieniem i datą imprezy albo torebki prezentowe. Ważne, abyś zrobiła to z odpowiednim wyprzedzeniem, bo takie firmy w sezonie ślubnym mają wiele zleceń do wykonania. Kartki z dedykacją możesz zaprojektować samodzielnie w jednym z kilku darmowych, intuicyjnych programów graficznych. Takie podziękowania wydrukujesz na domowej drukarce i dołączysz do prezentów.

Wymyślanie podziękowań na wieczór panieński, podobnie jak organizacja tej imprezy, należą do najprzyjemniejszych elementów przedślubnych przygotowań. Nie muszą być cenne, ale ważne, aby były dane od serca, bo to miły gest i pamiątka zabawy.

Zobacz także:
  None Found
Archiwum: maj 2023
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
ślub za granicą

Ślub za granicą – niezbędne formalności. Jak zorganizować takie wydarzenie?

Next Article
kwiaty na ślub

Kwiaty na ślub i wesele – od bukietu ślubnego aż po dekorację stołów, czyli wszystko, co musisz wiedzieć na ten temat!

Related Posts