Ile kosztuje wynajem samochodu do ślubu – cennik aut na wesele w stylu retro i nowoczesnym!

Perfekcyjnie przygotowane para młoda wie, że najważniejsze są dodatki, a zaliczyć można do nich z pewnością pojazd na ślub i wesele. Czasem jest to bryczka, a innym razem luksusowy samochód – ile kosztuje wynajem samochodu do ślubu, a ile kosztuje inny pojazd?
Alicja Kamińska
ile kosztuje wynajem samochodu do ślubu

Wysokość ceny za wynajem samochodu na ślub uzależniona jest przede wszystkim od samego pojazdu. Auto na ślub w stylu retro, choć z pewnością będzie ukoronowaniem rustykalnej ceremonii, może być droższe niż popularne Audi. Warto zatem, aby para młoda przemyślała swoje potrzeby i przede wszystkim oceniła własny budżet! To w końcu wasz dzień i to wy decydujecie, jak będzie wyglądał!

Wynajem samochodu do ślubu – zabytkowe samochody z duszą

Wybór samochodu z pewnością nie będzie prosty, ponieważ oferta na rynku jest naprawdę ogromna! Jeśli zdecydujecie się na samochód zabytkowy, musicie się liczyć z dość wysokimi kosztami.

Większość aut w stylu retro jest w posiadaniu miłośników motoryzacji, którzy bardzo dbają o swoje samochody, dlatego koszt zabytkowego auta może wynosić od 1000 zł do 2500 zł za sam przejazd na wesele, ale uwaga – najczęściej z szoferem, którego wyznacza właściciel wypożyczalni!

Cena zależna jest przede wszystkim od czasu, na jaki wypożyczacie samochód, od jego modelu, a także dodatkowych opcji, jakie znajdziecie w samochodzie. Może to być szampan, ale również i możliwość rozwożenia gości po przyjęciu weselnym. Przed podpisaniem umowy koniecznie zapoznajcie się z jej treścią i upewnijcie się, że płacicie dokładnie za to, co sobie wymarzyliście.

Sprawdź!
Ile kosztuje drink bar na wesele? Czy warto wynająć barmana?

Auto na wesele – luksusowa limuzyna w dobrym stylu

Samochód do ślubu pozwala państwu młodym poczuć się tego dnia wyjątkowo, szczególnie jeśli wynajmiecie go wraz z kierowcą. Osobisty szofer pojedzie do ślubu razem z wami i zawiezie was później na salę weselną! To, ile kosztuje wynajem samochodu do ślubu w formie limuzyny, zależy od jej marki i modelu. Luksusowe samochody nie zawsze są bardzo drogie – czasem ich niska cena może zaskoczyć!

Luksusowe marki, do jakich zalicza się Chrysler, BMW czy Mercedes to koszt w okolicach 1000-1500 zł. Jeśli wasz budżet jest mniejszy, lepiej postawcie na popularne Audi, które prezentuje się równie elegancko, a kosztuje zaledwie około 500 zł. W każdym z wymienionych modeli będziecie prezentować się pięknie, dlatego nie przejmujcie się, jeśli budżet nie pozwala wam na wynajem aut wspomnianych wyżej Marek!

Wybór samochodu na wesele – BMW, Mercedes, a może auto zabytkowe?

Wynajem samochodu do ślubu powinien być przede wszystkim uzależniony od waszego budżetu. Jeśli jest on napięty, zastanówcie się, czy tych dodatkowych środków nie lepiej przeznaczyć na dekoracje czy inne udogodnienia, które sprawią, że ten dzień będzie jeszcze bardziej wyjątkowy!

Drugą kwestią jest sama otoczka ceremonii. Wesele w stylu retro aż prosi się, aby model samochodu nawiązywał do eleganckich lat 50. i 60.! Auto do ślubu w stylu glamour powinno natomiast być bardziej luksusowe tak, aby i młoda para wyglądała niczym gwiazdy Hollywood.

Sprawdź!
Zdjęcia ślubne – ile kosztuje fotograf na wesele i czy warto oszczędzać na fotografii ślubnej?

Wynajem samochodu na ślub – na co młoda para powinna zwrócić uwagę?

Dopasowanie modelu samochodu do stylu wesela to jedno! Wynajmując samochód, koniecznie zapoznajcie się z pełnym cennikiem wypożyczalni. Najczęściej to, ile kosztuje samochód do ślubu i na wesele zależne jest od miasta, w którym go wypożyczacie. Podobnie jak i z innymi weselnymi dodatkami, im większe miasto tym oczywiście drożej!

Niektóre luksusowe auta dostępne są wyłącznie w wybranych rejonach kraju, co może podnieść koszt ich wynajęcia, jeśli bardzo zależy wam na sprowadzeniu go na drugi koniec Polski! Przeglądając oferty wypożyczalni samochodów, zwróć zatem uwagę, co wchodzi w skład proponowanej ceny oraz ile kosztuje:

  • kierowca, który zawiezie was na uroczystość;
  • dekoracja ślubna, którą ozdobiony zostanie samochód;
  • poczęstunek w samochodzie;
  • kilometrówka, czyli opłata dodatkowa za każdy przejechany kilometr;
  • kaucja.

Choć przysłowiowa kilometrówka to na ogół niewielkie koszty, jeśli wynajmujesz samochód oddalony od miejsca ślubu o więcej niż 100 kilometrów, cena może okazać się dość spora i wynosić nawet dwukrotność założonej kwoty.

To, ile kosztuje samochód do ślubu zależy też od miejsca, w którym odbywa się impreza oraz dodatków, które dołączycie do wypożyczenia. Choć warto sprawić, aby ten dzień był naprawdę wyjątkowy, wynajęcie samochodu dobrze jest także przemyśleć i dopasować do swojego budżetu. Czasem skromniej oznacza więcej, szczególnie jeśli zaoszczędzone pieniądze będziecie mogli wykorzystać w podróży poślubnej – kto wie, czy nie wymarzonym autem, które dostaniecie w podarku?

Sprawdź!
Ile kosztuje wesele na 200 osób? Jak zaplanować budżet na huczne wesele?
Zobacz także:
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
ile kosztuje ślub kościelny

Ile kosztuje ślub kościelny? Czy takie usługi mają swój cennik?

Następny artykuł
ile kosztuje unieważnienie ślubu kościelnego

Rozwód kościelny krok po kroku – ile kosztuje unieważnienie ślubu kościelnego i wynajęcie adwokata?

Zobacz też