25 rocznica ślubu – jak świętować srebrne gody? Pomysły na wzniosłe obchody rocznicowe

25 rocznica ślubu to bardzo ważny moment w czasie pożycia małżeńskiego. Dlatego wymaga odpowiedniej oprawy. Dowiedz się, w jaki sposób celebrować tą szczególną rocznicę.
Alicja Kamińska
25 rocznica ślubu

Czas spędzony w małżeństwie nie zawsze jest łatwy. Zdarzają się lepsze i gorsze dni, dlatego każda rocznica to powód do dumy i świętowania. 25 rocznica ślubu jest szczególna, to w końcu aż ćwierć wieku razem! Sprawdź jak uczcić tak wzniosły czas.

25 rocznica ślubu – jaką nosi nazwę?

Każda rocznica ślubu nosi swoją nazwę. W latach 20-tych XX w. nadano osiem pierwszych nazw, a w ciągu kolejnej dekady – także kolejne. Do każdych godów został przypisany materiał, który ma symbolizować trwałość w związku. 25 rocznica jest uważana za jedną z najważniejszych w całym pożyciu małżeńskim. Nazywana jest srebrną, lub inaczej tzw. srebrnymi godami. Jak się okazuje, nazwa ta ma korzenie sięgające czasów Imperium Rzymskiego. Już w starożytności mężowie z okazji 25 rocznicy ślubu obdarowywali swoje żony wieńcem wykonanym ze srebra. Miał on symbolizować trwałość i szlachetność w związku.

25 rocznica ślubu – odnowienie przysięgi małżeńskiej

25 rocznica ślubu to naprawdę imponujący staż. Aby podkreślić rangę tego wydarzenia, niektóre małżeństwa decydują się po latach na odnowienie przysięgi małżeńskiej. Choć zwyczaj ten przybył do Polski z zachodu, coraz więcej par decyduje się na ten krok po latach. Jest to niezwykle wzruszający moment w którym małżonkowie przypominają sobie swój ślub i złożoną po raz pierwszy przysięgę. W ten sposób cementują swój związek jeszcze bardziej, czyniąc go trwalszym i wyjątkowym. To dobry pretekst, by do wspólnego świętowania rocznicy zaprosić rodzinę i przyjaciół.

Sprawdź!
Pomysły na rocznicę ślubu i prezent z tej właśnie okazji – sprawdź ciekawe propozycje do wykorzystania w tym zakresie!

25 rocznica ślubu – jak obchodzić?

Srebrne gody zachęcają do spróbowania nowych rzeczy. Rocznica może stać się motywacją, by pozwolić sobie na dawno odkładany, wspólny wyjazd, lub spróbowanie czegoś zupełnie nowego. W zależności od charakteru małżonków, tą ważną rocznicę można obchodzić tylko we dwoje, lub w szerszym gronie. Coraz większą popularnością cieszą się imprezy rocznicowe przypominające wesele. Zarówno organizacja, jak wszystkie przygotowania są tak samo skomplikowane, jak te dotyczące samego ślubu.

Prezenty na srebrne gody

Wysoka ranga całego wydarzenia jakim jest 25 rocznica ślubu, zobowiązuje do pasującego do tej okazji prezentu. Nie może być banalny, ma bowiem symbolizować trwałość i szczerość związku. Dobrym pomysłem jest biżuteria, szczególnie ta, wykonana ze srebra. Dobrze sprawdza się wspólne wyjście do restauracji czy na masaż, a nawet kilkudniowy wyjazd. Jeśli nie masz pomysłu, co podarować ukochanej osobie, warto postawić na personalizowany upominek upamiętniający wasz wielki dzień.

Obchody okrągłej rocznicy to ważne wydarzenie w życiu małżeństwa. Obchodzenie srebrnych godów uświadamia, jak długą drogę przebyli już zakochani. Rozmach imprezy zależy jednak od indywidualnych preferencji. Niezależnie od tego, czy rocznica świętowana jest hucznie, czy też nie, ważna jest pamięć o tak ważnej chwili.

Zobacz także:
Sprawdź!
Życzenia na rocznicę ślubu – piękne i wzruszające!
Archiwum: lipiec 2022
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
40 rocznica ślubu

40 rocznica ślubu – jaką nosi nazwę i dlaczego? Najważniejsze informacje

Next Article
55 rocznica ślub

55 rocznica ślubu – właściwe nazewnictwo i symbolika

Related Posts