55 rocznica ślubu – właściwe nazewnictwo i symbolika

55 rocznica ślubu nazywana jest szmaragdową rocznicą. Powiązanie z tym szlachetnym materiałem świadczy o randze tego wydarzenia. Dowiedz się, jak jeszcze nazywa się tą rocznicę.
Alicja Kamińska
55 rocznica ślub

Szmaragdowe gody to ponad pół wieku wspólnego życia. Pięć dekad, które nie zawsze były usłane różami, a jednak udało się wam przetrwać każdą przysłowiową burzę. Z tego powodu nie ma co czekać na huczne obchody aż do 60 rocznicy. 55 rocznica ślubu to okazja, którą należy świętować z rozmachem.

55 rocznica ślubu – nazwy i znaczenie

55 rocznica ślubu to inaczej szmaragdowe lub platynowe gody. Nazw tych używa się wymiennie, a każda z nich zdaje się pasować idealnie do tej rocznicy. Szmaragd należy do najdroższych i najtrudniej dostępnych kamieni szlachetnych na świecie. Uważany jest za symbol głębokiej miłości i oddania. Symbolizuje też piękno wewnętrzne i życie w harmonii, a także połączenie ze światem natury. Wartości te można w pełni połączyć z długoletnim związkiem małżeńskim.

Skąd w takim razie połączenie z platyną? Platyna przez wiele lat była uznawana za marną 

podróbkę srebra. Z czasem odkryto, że jest to bardzo szlachetny metal, o właściwościach cenniejszych nawet od złota. Wykazuje wysoką odporność na uszkodzenia i działanie wysokiej temperatury. Powiązanie zatem z 55 rocznicą ślubu jest dosyć oczywiste i w pełni zrozumiałe.

55 rocznica ślubu – co podarować z okazji platynowych godów?

Z okazji szmaragdowych godów warto podarować upominek, który będzie równie trwały jak związek dwojga ludzi. Ciekawym pomysłem może okazać się fotoksiążka ze zdjęciami z ponad pięćdziesięciu lat wspólnego pożycia małżeńskiego. Inną opcją jest upominek z grawerem, który będzie przypominał o tej ważnej rocznicy. Pomysłów jest naprawdę sporo, a każdy z nich powinien uwzględniać konkretne preferencje jubilatów.

Sprawdź!
Praktyczny prezent na rocznicę ślubu. Pomysły na upominki dla małżonków

55 rocznica ślubu zasługuje na wyjątkową oprawę. Zwyczaj dawania sobie prezentów to miły gest w stronę ukochanej osoby i wspaniały sposób, by okazać uczucia, które z czasem nabrały wyjątkowego charakteru.

Zobacz także:
Archiwum: lipiec 2022
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
25 rocznica ślubu

25 rocznica ślubu – jak świętować srebrne gody? Pomysły na wzniosłe obchody rocznicowe

Next Article
diamentowe gody

Diamentowe gody – która to rocznica ślubu?

Related Posts