3 rocznica ślubu bywa nazywana skórzaną rocznicą. Poznaj jej znaczenie

Ślub to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego człowieka. Trzecia rocznica zawarcia związku małżeńskiego nazywana jest skórzaną rocznicą. Sprawdź, jaka jest symbolika tej nazwy i jaki upominek możesz z tej okazji podarować ukochanej osobie!
Alicja Kamińska
skórzana rocznica

Po zawarciu małżeństwa, szczęśliwa para co roku obchodzi kolejną rocznicę tego niezwykle ważnej wydarzenia. Zdecydowanie warto pamiętać datę ślubu i uczcić pierwszą, trzecią i czwartą rocznicę ślubu, jak i każdą kolejną. To właśnie tego dnia przyrzekliście sobie miłość i wierność do końca życia, niezależnie od tego, jakie problemy i przeszkody napotkacie na swojej drodze. Zobacz, jak świętować trzecią rocznicę. Jaką rocznicę ślubu symbolizuje skóra?

3 rocznica ślubu

Zawarcie małżeństwa to czas, do którego wiele par bardzo długo się przygotowuje. Organizacja ślubu i wesela to spore przedsięwzięcie. W końcu nadchodzi tej wymarzony dzień, gdy przed księdzem lub urzędnikiem mówicie sobie magiczne tak. Pierwszy rok po ślubie upływa pod znakiem ekscytacji i radości. W drugim roku czujecie stabilność i pewność co do drugiej osoby. Natomiast mówi się o tym, że trzecia rocznica ślubu kojarzy się z pewnym kryzysem w związku, do którego wkradła się rutyna i nuda. Jednak warto spojrzeć na to z lekkim przymrużeniem oka.

Każdy związek jest inny, a na pojawienie się kryzysu ma wpływ wiele różnych czynników. Nie jest to zależne od stażu małżeństwa. Jednak oczywiście w wieloletnim związku mogą pojawić się pierwsze kryzysy i znudzenie. Właśnie dlatego warto sprawiać sobie nawzajem małe przyjemności i świętować trzecią rocznicę ślubu. Możecie to zrobić kameralnie we własnym gronie lub zaprosić rodzinę i przyjaciół. Taki dzień z pewnością zapisze się w waszej pamięci w postaci cudownych wspomnień na całe życie. 

Sprawdź!
65 rocznica ślubu – jak jeszcze jest nazywana? Znaczenie i symbolika rocznic ślubu

Tradycja nazywania rocznic

Nazewnictwo poszczególnych rocznic wymyśliła w 1922 roku amerykańska pisarka Emily Post. Pierwsza nazywana jest rocznicą papierową, druga rocznicą bawełnianą, a 3 rocznica ślubu jest skórzana i odnosi się przede wszystkim do cielesnego wymiaru oraz łączącej was intymności. Skóra jest solidnym i trwałym materiałem. Mimo dosyć oryginalnej nazwy trzecia rocznica nie jest już tak popularna, jak wcześniejsze. Bardzo często w życie małżonków wkrada się rutyna i nie dbają oni już w tak wielkim stopniu o to, aby zaskakiwać siebie nawzajem i sprawiać niespodzianki z okazji rocznicy ślubu. To duży błąd. Sprawdź, co dokładnie symbolizuje skórzana rocznica ślubu i jaki prezent podarować ukochanej osobie!

Najważniejsze rocznice ślubu

Warto znać najważniejsze rocznice ślubu. Najczęściej są gody małżeńskie o kolejnych nazwach:

  • Pierwsza rocznica ślubu – papierowe gody;
  • Piąta rocznica ślubu – drewniane gody;
  • Dwudziesta rocznica ślubu – porcelanowe gody;
  • Pięćdziesiąta rocznica ślubu – złote gody;
  • Sześćdziesiąta rocznica ślubu – diamentowe gody.

Co symbolizuje skórzana rocznica?

Zastanawiasz się pewnie, jakie nazwy i znaczeni mają rocznice ślubu. Otóż poszczególne nazwy rocznic ślubu mają określoną symbolikę i nie ma tu mowy o przypadku. Po trzech latach małżeństwo powinno być czymś całkowicie naturalnym, ma być jak druga skóra. Właśnie stąd wzięła się nazwa trzeciej rocznicy ślubu. Skórzana rocznica to ważne wydarzenie w życiu pary. Można powiedzieć, że to pewien przełom. Małżonkowie zdążyli już świetnie poznać swoje pragnienia, obawy, potrzeby i zachowania w różnych sytuacjach. Minął czas ekscytacji ze względu na zawarcie związku małżeńskiego, a przyszła codzienność, w której zdążyli już się nauczyć wspólnie żyć. Trzy lata wspólnego życia przynoszą stabilizację i pewność co do drugiej osoby. Oczywiście nie można wszystkiego generalizować, gdyż każdy człowiek jest inny i boryka się w życiu z różnymi sytuacjami. Z pewnością są również pary, które w tym okresie przeżywają kryzys i pewne trudności. Wtedy najważniejsza jest rozmowa i wspólne pracowanie nad pojawiającymi się problemami.

Sprawdź!
Pomysły na rocznicę ślubu i prezent z tej właśnie okazji – sprawdź ciekawe propozycje do wykorzystania w tym zakresie!

Jak świętować skórzaną rocznicę?

Trzecia rocznica ślubu to bardzo ważne wydarzenie i świetna okazja do świętowania. Warto zadbać o odpowiednie uczczenie tego wyjątkowego dnia. Kolejny rok razem to wielkie osiągnięcie. Możecie zorganizować przyjęcie dla rodziny i znajomych, to sprawi, że wrócą piękne wspomnienia z wesela w gronie bliskich osób.

To świetny moment, aby razem z zaproszonymi osobami obejrzeć zdjęcia ze ślubu i wesela lub film. Taką imprezę można przygotować we własnym domu lub wybrać piękną lokalizację i skorzystać z pomocy firmy, która profesjonalnie zajmuje się organizacją takich wydarzeń. 

Druga opcja to świętowanie trzeciej rocznicy ślubu tylko we dwoje. Wspólnie spędzone chwile mają największą wartość. Jeśli na co dzień macie wiele obowiązków i mało czasu dla siebie, ta opcja będzie świetnym pomysłem. Dzięki temu spędzicie razem trochę czasu i spokojnie porozmawiacie. Często w zabieganym codziennym życiu po prostu nie ma czasu na to, aby na chwilę się zatrzymać i dłużej porozmawiać. Piękna randka w ulubionej restauracji lub samodzielne przygotowanie pysznej kolacji to strzał w dziesiątkę!

Jaki podarować prezent na rocznicę?

Wielkimi krokami zbliża się skórzana rocznica ślubu, a Ty wciąż nie masz prezentu dla ukochanej osoby? Najwyższy czas pomyśleć o tym, co może trafić w gust twojej drugiej połówki. Brak pomysłu na prezent to częsty problem.

Prezent na trzecią rocznicę ślubu według tradycji powinien być związany z jej nazwą, a zatem ma być skórzany. Oczywiście nie musisz trzymać się tej tradycji i możesz podarować, co tylko chcesz.

Sprawdź!
Dębowe gody – którą dokładnie rocznicę oznaczają? Znaczenie i symbolika rocznicy

Jednak motyw skórzany daje spore pole do popisu. Można tej wkomponować ją w biżuterię, bądź ozdobić ją kwiatowym motywem, dla tych, którzy nie przepadają za jej estetyką. Świetnym prezentem dla kobiety może być wyjątkowa skórzana torebka, kosmetyczna, pasek, a dla mężczyzny bransoletka, portfel lub zegarek. Na niektórych z tych przedmiotów możesz dodać spersonalizowany grawer, co będzie stanowiło wspaniałą pamiątkę trzeciej rocznicy ślubu. Ciekawą opcją jest na przykład orientalny masaż lub vocher do SPA. Upominek w tej postaci będzie bliski skórze, więc idealnie wpisuje się w tradycję.

Wystarczy trochę kreatywności, aby znaleźć cudowny prezent, który przypadnie do gustu twojej drugiej połówce i okaże się strzałem w dziesiątkę. To ty najlepiej znasz tę osobę i wiesz, jakie przedmioty lub niematerialne prezenty mogą sprawić radość i wywołać uśmiech na twarzy.

Oryginalne życzenia na skórzaną rocznicę 

Nieodłącznym elementem świętowania rocznicy skórzanej są życzenia dla małżonków płynące prosto z serca. Czego można życzyć z okazji trzeciej rocznicy ślubu? Oczywiście zdrowia, jeszcze więcej miłości, sukcesów, spełnienia marzeń. Warto wykazać się kreatywnością i zaskoczyć oryginalnymi życzeniami. W Internecie z pewnością znajdziesz wiele gotowych wierszyków, które świetnie się sprawdzą z tej okazji. Jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby samodzielnie wymyślić krótką i zabawną rymowankę. Piękne życzenia można przekazać osobiście lub telefonicznie. Świetnym rozwiązaniem jest także podarowanie oryginalnej kartki z życzeniami, która będzie świetną pamiątką dla małżeństwa.

Sprawdź!
Bawełniana rocznica. Jaka jest symbolika drugiej rocznicy ślubu?

Znalezienie tak zwanej drugiej połówki to spore wyzwanie. Niektórym zajmuje to wiele lat, jednak zdecydowanie warto do tego dążyć. Jeśli jesteś w gronie szczęśliwców, którzy odnaleźli ukochaną osobę, czas zaplanować ślub. To właśnie dzień ślubu jest dla wielu osób najważniejszym wydarzeniem w życiu. Potem co roku obchodzi się kolejną rocznicę. Każda rocznica ślubu jest tak samo ważna, niezależnie od tego, czy jest to pierwsza, pięćdziesiąta, czy ósma rocznica ślubu. Każdą z nich warto celebrować i obdarować ukochaną osobę wyjątkowym prezentem. Jeśli zbliża się ten wyjątkowy dzień, postaraj się świetnie do niego przygotować. Zaplanuj cudowną randkę lub zorganizuj przyjęcie dla rodziny i przyjaciół. Warto świętować takie wydarzenia i tworzyć nowe piękne wspomnienia, które zostaną z wami na całe życie.

Zobacz także:
Archiwum: grudzień 2021
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
wesele w ogrodzie

Jak zorganizować wesele w ogrodzie? Wszystko co musisz wiedzieć o przyjęciu plenerowym

Next Article
miejsce na ślub

Miejsce na wesele i ślub w plenerze. Sprawdź, gdzie można zorganizować klimatyczne przyjęcie.

Related Posts