8 rocznica ślubu – dlaczego jest ważna? Znaczenie i symbolika brązowej rocznicy

8 rocznica ślubu to ważne wydarzenie. Mówi się o niej, że cementuje związek na kolejne lata. Dowiedz się dlaczego jest taka ważna.
Alicja Kamińska
8 rocznica ślubu

Każda rocznica ślubu jest istotna, jednak to właśnie 8 rocznica ślubu uważana jest za niezwykle ważną. Według niektórych przekroczenie magicznego progu ośmiu lat zapewnia udane i trwałe pożycie małżeńskie. Sprawdź skąd wzięło się takie przekonanie.

8 rocznica ślubu – gwarancja trwałości związku

Specjaliści od związków uważają, że magiczny próg stanowi siódmy rok małżeństwa. W tym czasie bardzo często pojawia się poważny kryzys w związku. Niektórzy są znużeni wspólnym życiem i potrzebują zmiany. Inni szukają pocieszenia w ramionach obcej osoby. Nie jest to oczywiście reguła, jednak kryzys w siódmym roku małżeństwa pojawia się bardzo często. 

Uważa się, że jeśli małżeństwo przetrwa ten okres, to kolejne lata spędzi wspólnie bez kolejnych kryzysów. 8 rocznica ślubu jest więc symbolem trwałości, oraz tego, że przetrwaliśmy największą próbę w związku. Jest zatem wystarczającym powodem do świętowania.

8 rocznica ślubu – znaczenie

Każdej poszczególnej rocznicy ślubu zostały przypisane materiały symbolizujące trwałość i stabilność związku. 8 rocznica ślubu nazywana jest brązową. Brąz jest stopem cyny i miedzi, uważany za niezwykle wytrzymały i odporny na uszkodzenia oraz korozję materiał. Dlatego doskonale odzwierciedla drogę, jaką przeszli małżonkowie przez osiem lat związku. Nie straszne są im żadne przeciwności, są w stanie rozwiązać każdy konflikt wspólnie. Każdy z małżonków wnosi w związek inne wartości, dzięki którym ich relacja staje się bardziej stabilna i mocna. Zupełnie jak brąz.

Sprawdź!
Perłowa rocznica ślubu – jak ją świętować? Wybierz prezent na perłowe gody

8 rocznica ślubu – pozostałe nazwy

Niegdyś funkcjonowały powszechnie inne nazwy rocznic ślubu. 8 rocznica była nazywana blaszaną lub spiżową. Spiż to stop, który bardzo często był zaliczany do brązu. Blacha z kolei została przypisana do tej rocznicy ze względu na dużą wytrzymałość na warunki zewnętrzne, a także rolę ochronną jaką bardzo często spełnia. Każda z tych nazw podkreślała drogę, jaką pokonali wspólnie małżonkowie.

Innym symbolem brązowej rocznicy jest kamień szlachetny turmalin. Ten rzadki minerał posiada wiele odmian kolorystycznych, a także właściwości, które sprawiają, że w biżuterii traktowany jest jako talizman ochronny.

Co kupić na 8 rocznicę ślubu?

Istnieje pełna dowolność jeśli chodzi o prezenty z okazji rocznicy ślubu. Można jednak nawiązać do symboliki i kupić prezent wykonany z brązu, lub biżuterię z dodatkiem turmalinu. W ten sposób podkreślisz rangę wydarzenia, a także zaznaczysz, że najtrudniejszy czas waszego związku jest za wami.

8 rocznica ślubu ma szczególne znaczenie. Uważa się, że dotrwanie wspólnie do tego momentu  jest zwiastunem długiego i udanego małżeństwa. Przetrwanie kryzysu powoduje, że małżonkowie znają lepiej siebie i swoje potrzeby. Dlatego 8 rocznica nazywana jest brązową, co świadczy o wytrwałości, odporności i nieprzemijalności uczucia jakie połączyło dwoje ludzi.

Zobacz także:
Sprawdź!
9 rocznica ślubu – w jaki sposób świętować glinianą rocznicę? Najlepsze pomysły na obchody rocznicy
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
Perfumy dla panny młodej

Wyjątkowy zapach na wyjątkową okazję. Perfumy dla panny młodej

Następny artykuł
13 rocznica ślubu

13 rocznica ślubu – czy jest ważna? Sposoby na udane obchody koronkowych godów

Zobacz też