Bukiet dla druhny – jak powinien wyglądać bukiet ślubny dla świadkowej?

Bukiet dla druhny powinien nawiązywać do stylu wesela i wiązanki panny młodej. Jak powinien wyglądać bukiet dla świadkowej? Jakie kwiaty najlepiej się do niego nadadzą? Przeczytaj i sprawdź!
Rafał Laskowski
bukiet dla druhny

Bukiet dla druhny jest mniejszy niż bukiet panny młodej. Jednak jest z nim kompatybilny kolorystycznie. Często bukiet druhny ma w swoim składzie te same kwiaty, jakie ma bukiet najważniejszej kobiety na ślubie. Jak dokładnie powinien wyglądać bukiet świadkowej? Kto go powinien kupić? Czy świadkowa koniecznie potrzebuje swoją wiązankę? Dowiedz się tego z naszego artykułu.

Kto kupuje bukiet dla druhny?

Bukiet dla panny młodej, butonierkę do garnituru pana młodego i kwiaty dla druhny kupuje para młoda. Dokładniej według tradycji zająć się tym powinien pan młody. Jednak w dzisiejszych czasach narzeczona zazwyczaj towarzyszy mu podczas zamawiania bukietu i to ona decyduje, czy chce klasyczny bukiet, czy może rustykalny lub boho.

Jak powinien wyglądać bukiet dla świadkowej?

Bukiet dla druhny, która jest zarazem świadkową, powinien różnić się od tego panny młodej. Najlepiej wielkością. Może on też nawiązywać do sukni druhny i stylu całego przyjęcia. Ważne, aby był spójny z motywem wesela. Jeśli na przykład ślub i wesele odbywają się w stylu boho, bukiet druhny może mieć kilka modnych w ostatnich latach liści eukaliptusowych. Bukiet świadkowej może być mini kopią tego, który należy do panny młodej. Jeżeli najważniejsza dama na ślubie ma tradycyjny bukiet z białych róż, druhna może mieć tak samo ułożone mniejsze różyczki lub inne dowolne białe kwiaty.

Sprawdź!
Kim jest drużba weselny? Jakie ma obowiązki na weselu? Czy drużba i świadek to jedna osoba?

Pomysły na bukiet dla druhny

Świetnie w stylizowaniu bukietu na ślub dla świadkowej sprawdza się zasada przeciwieństwa. Kolor bukietu dobiera się wtedy pod kolor sukni świadkowej. Jednak kwiaty nie zlewają się z kreacją, ponieważ mają się na jej tle odbijać. Innym pomysłem na bukiet dla druhny może być wiązanka z takich samych roślin, które zdobić będą salę weselną lub kościół. W ten sposób wszystkie detale będą tworzyły jedną, spójną całość i nadadzą przyjęciu niepowtarzalnego uroku.

Co zamiast bukietu dla druhny?

Bukiet jest atrybutem, który zmusza pannę młodą i jej druhny do trzymania go w rękach. Gdy druhna potrzebuje mieć wolne ręce lub jej bukiet ma być jedynie symboliczny, z pewnością lepszym rozwiązaniem okaże się korsarz. Ta malutka wiązanka jest dołączona do opaski na rękę. Dzięki temu będzie on cały czas przy świadkowej, a nie będzie w żaden sposób blokował jej ruchów. Jeśli chodzi o dobór kwiatów do korsarza, zasada jest dokładnie taka sama jak przy bukiecie.

Bukiet dla druhny jest bardzo eleganckim dodatkiem. Nawiązujący do stylu wesela może być zrobiony z ulubionych kwiatów panny młodej. Wybierając żywe kwiaty, lepiej postawić na takie, które wytrzymają całą nocną zabawę.

Zobacz także:
Sprawdź!
Fryzura dla druhny – modne fryzury na wesele dla świadkowej. Weselne upięcia dla włosów krótkich, średnich i długich
Archiwum: czerwiec 2022
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
oprawa muzyczna ślubu

Oprawa muzyczna ślubu – jak stworzyć niepowtarzalną atmosferę w czasie ceremonii ślubnej?

Następny artykuł
Zmówiny

Zmówiny – pierwsze spotkanie rodziców narzeczonych. Jak je zorganizować i przygotować się do nich?

Zobacz też