Dania wegetariańskie na wesele, czyli idealne menu dla gości niejedzących mięsa!

Dania wegetariańskie na weselu na stałe wpisały się w weselne menu. Coraz więcej osób z różnych przyczyn decyduje się na odejście od klasycznych potraw mięsnych. Jakie dania wege wybrać, aby pasowały do weselnego klimatu?
Alicja Kamińska
Dania wegetariańskie na wesele

Coraz więcej osób decyduje się na odejście od jedzenia mięsa. Najczęściej wynika to z przekonań, choć zdarza się, że na dietę wegetariańską stawiają także ci, którzy chcą zadbać o swoje zdrowie. Może zatem zdarzyć się, że na twoim weselu pojawią się goście, którzy zdecydowanie woleliby aby na ich stołach pojawiły się dania wegetariańskie na wesele.

Dania wegetariańskie na wesele, czyli menu dla wymagających gości!

Organizując wesele pod uwagę należy wziąć wszystkich gości, w tym także ich potrzeby. Może zdarzyć się, że wśród zaproszonych osób pojawią się osoby zmagające się z chorobą, która wymaga specjalistycznej diety, jak i wegetarianie, którzy niekoniecznie skuszą się na wieprzowe polędwiczki w sosie grzybowym. Jak zatem przygotować odpowiednie weselne menu, aby sprostać ich oczekiwaniom?

Podczas wręczania zaproszenia możecie poprosić swoich gości, aby po prostu powiadomili was, czy mają specjalną dietę lub nie jedzą mięsa. W zależności od stopnia zażyłości, prawdopodobnie część gości powie wam o tym od razu, ale może zdarzyć się, że bez zachęty z waszej strony ciężko będzie im przezwyciężyć nieśmiałość.

Jak wprowadzić dania wegetariańskie na wesele?

Wiedząc już, ile osób preferuje dietę bezmięsną możecie podjąć decyzję, jak ułożyć weselne menu. Jeśli przeważająca liczba osób, która będzie z wami świętować ten wspaniały dzień zdecydowanie wybiera mięso, możecie wprowadzić kilka alternatyw dla osób, które zadeklarowały dietę wegetariańską. Analogicznie menu należy ułożyć jeśli większość osób zaproszonych jest wegetarianami.

Sprawdź!
Świeczniki nowoczesne - perfekcyjny wystrój Twojego przyjęcia weselnego

Jak postąpić w sytuacji, gdy liczba wegetarian i mięsożerców jest stosunkowo proporcjonalna? W takim wypadku dania wegetariańskie na wesele mogą być do wyboru! Zastanówcie się także, czy nie można połączyć ze sobą dwóch różnych kuchni pozwalając gościom na dowolne łączenie składników.

Dania wegetariańskie na wesele, czyli przegląd weselnego menu!

Dania wegetariańskie na wesele mogą prezentować się równie smakowicie, jak te klasyczne. Jeśli zastanawiacie się nad wyborem zupy proponujemy krem z borowików czy szparagów, zaś jako przystawki wspaniałe tortille wypełnione szpinakiem, serem czy łososiem oraz deski serów. Również lista głównych dań jest bardzo pokaźna! 

Dania wegetariańskie na wesele, które zasmakują również mięsożercom, to:

  • risotto z borowikami;
  • pierogi ruskie;
  • lasagna ze szpinakiem;
  • zapiekanki makaronowe;
  • faszerowana papryka;
  • pieczona lub grillowana ryba;
  • placki ziemniaczane, które można podać także w wersji dla mięsożerców;
  • regionalne przysmaki z Podlasia, jak baba ziemniaczana czy kiszka ziemniaczana.

Czy dania wegetariańskie na wesele są droższe od dań mięsnych?

Najtrudniejszym momentem przygotowania weselnego menu jest koszt. Średnia cena za mięsne dania wynosi 180 złotych od osoby. Dania wegetariańskie na wesele, jeśli przygotowywane są w tej samej restauracji są w podobnej cenie. Koszt może podnieść się wtedy, gdy specjalne dania zamawiane są w innym miejscu – należy doliczyć tu koszt całego cateringu. 

Nieco droższe są dania wegańskie na wesele – to propozycja dla osób, które całkowicie zrezygnowały ze spożywania produktów zwierzęcych i odzwierzęcych. Dania wegańskie przygotowywane są z droższych składników, takich jak tofu czy mleko kokosowe, co znacznie podnosi ich ostateczną cenę.

Sprawdź!
Winietki ślubne na stół – wizytówki, które ułatwią organizację przyjęcia weselnego. Jak wybrać najlepsze?

Wybór weselnego menu nie zawsze jest prosty, ale przy takiej imprezie konieczne jest zadbanie o podstawowe potrzeby gości. Na szczęście coraz więcej sal weselnych proponuje wegetariańskie alternatywy, które nie podnoszą kosztów samej imprezy!

Zobacz także:
Archiwum: lipiec 2022
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
zabawy weselne z klasa

Zabawy weselne z klasą – wesele w nowej, gustownej odsłonie

Next Article
sukienki dla dziewczynek na wesele

Sukienki dla dziewczynek na wesele – wizytowe kreacje dla prawdziwych księżniczek!

Related Posts