Prezenty dla rodziców – wesele okazją do podziękowania

Zbliża się twoje wesele i zastanawiasz się, jakie prezenty dać rodzicom? Jak przygotować wspaniały prezent dla rodziców? Wesele nie może się bez tego odbyć! Nie wiesz, co sprawiłoby im radość w tym wyjątkowym dniu? Sprawdź, co kupić swoim rodzicom!
Alicja Kamińska
prezenty dla rodziców wesele

Dzień ślubu to wyjątkowy czas dla wszystkich zakochanych par. Będą go wspominać do końca życia. To wielkie wydarzenie jest równie ważne dla ich rodziców. Bez ich miłości i wsparcia ten dzień nie byłby tak wspaniały. Do tradycji przeszedł zwyczaj dziękowania rodzicom podczas wesela. Najczęściej odbywa się to tuż przed krojeniem tortu i oczepinami, czyli przed północą. Wtedy państwo młodzi w obecności gości mają okazję pokazać swoją wdzięczność i wręczyć prezent mamie i tacie. W jaki sposób najpiękniej okazać wdzięczność rodzicom? Przeczytaj!

Ważne, by mieć dobry pomysł na prezent!

Za co można podziękować rodzicom? Za ich starania, które włożyli w twoje wychowanie i za to, że doprowadzili cię bezpiecznie do tej wspaniałej chwili. Warto sięgnąć po pomysły na podziękowanie, które będą wiązać się z ich osobistymi przeżyciami. Wspaniale sprawdzi się przy tej okazji kronika zawierająca ważne momenty z życia rodziców, np. od momentu ich narzeczeństwa do momentu pojawienia się na świecie ich dzieci. Taki album ze zdjęciami to prezent, który przywoła wiele wspaniałych wspomnień. Będą mogli wspólnie wrócić do nich w wolnej chwili. Zilustrowanie w ten sposób kręgu, jaki w tej chwili zatacza ich życie, spowoduje, że rodzice poczują się ważni i docenieni.

Sprawdź!
Wesele na zamku – znajdź wymarzony i klimatyczny dworek!

Ważne momenty życia na filmie

Ciekawym pomysłem jest także przygotowanie filmu przedstawiającego ważne momenty z życia rodziców, między innymi z ich własnego ślubu, który często nagrany na starych kasetach VHS, jest trudny do odtworzenia. Zdigitalizowana, odświeżona wersja nagrań, urozmaicona humorystycznymi elementami może być wyświetlona podczas uroczystych podziękowań. Należy wtedy przed weselem sprawdzić możliwość wyświetlenia filmów na projektorze.

Kosz wspomnień

Może się zdarzyć, że z jakichś powodów nie chcesz sięgać do rodzinnych wspomnień. Czy to oznacza, że prezentu nie będzie? Nic bardziej mylnego! Możesz przygotować kosze ze spersonalizowanymi drobiazgami. Każdy z rodziców z pewnością ma jakieś szczególne zamiłowania. Do takiego kosza można wrzucić praktycznie wszystko!

  • książki ulubionego autora;
  • najnowszą płytę ulubionego wykonawcy;
  • przysmaki;
  • voucher do spa lub na masaż;
  • statuetkę z grawerem.

Podziękowanie dla rodziców na weselu może być również bardzo rozwijające. Może rodzice mają talenty, których nie odważyli się rozwinąć? Ukochane miejsce, do którego chcieliby wrócić, lub w które dopiero chcieliby się wybrać? Prezent dla rodziców na ślub może im pomóc w spełnieniu marzeń! W przypadku, gdy możesz sobie na to pozwolić, do skrzynki możesz włożyć bon turystyczny wybranego biura podróży. Może to być też zaproszenie np. na lot paralotnią lub kurs tańca.

Jak wyglądają podziękowania ślubne dla rodziców?

Należy pamiętać, że nie tylko materialne prezenty mogą być dla rodziców młodej pary niezapomnianą niespodzianką. Nowożeńcy mogą zaskoczyć ich także niesztampową formą samych podziękowań. Jeśli posiadasz talent muzyczny i nie boisz się występów na scenie, możesz wykonać wybraną, lub nawet samodzielnie napisaną na tę okazję piosenkę. Oczywiście po wcześniejszych konsultacjach z zespołem weselnym. Może po kursie tańca czujesz się na tyle pewnie, że zatańczysz rodzicom sambę lub tango? Może zatańczysz coś wspólnie z nimi?

Sprawdź!
Alkohol na wesele, czyli kwestia, która wymaga szczególnego planu. To musisz wiedzieć, jeśli planujesz trunki na weselu

Występ na scenie przed rodzicami

Brak talentu nie stoi jednak na przeszkodzie przy zorganizowaniu efektownego show. Para młoda może bowiem wystąpić przed rodzicami, wykonując napisany przez siebie żartobliwy tekst, nawiązujący do rodzinnych wydarzeń. Niech w zabawny sposób puentuje lata spędzone w rodzinnym domu. Dobrym pomysłem jest dopasowanie tekstu do melodii znanego szerszej publiczności utworu, tak aby element żartu był jeszcze bardziej czytelny.

Stres przed podziękowaniem

Pomysł na prezent dla rodziców to jedno. Słowa, które wypowiesz w trakcie wręczania prezentu ślubnego to kolejny ważny element. Przygotuj odpowiednio wcześniej tekst, jaki powiesz do mikrofonu w trakcie podziękowań. Jest to moment bardzo wzruszający i może się okazać, że w tak ważnej chwili zapomnisz, co chciałeś przekazać rodzicom. Pamiętaj, że nie każdy lubi występować publicznie. Rodzice nie muszą czuć się komfortowo, gdy zmusisz ich do brania udziału w twoim występie. Mimo wszystko powinni wyjść z młodą parą na środek w trakcie podziękowań. Nie musisz prosić ich o zabranie głosu. Jeśli jednak chcą, to dlaczego nie? Stres przed publicznymi występami w trakcie podziękowań łączy się ze wzruszeniem i wdzięcznością. Jest to moment pełen emocji, który z pewnością zapadnie wszystkim w pamięci.

Jak wyglądają idealne prezenty dla rodziców?

To ty wiesz najlepiej, co sprawi przyjemność twoim rodzicom. Jakie prezenty będą do nich pasować i o czym marzą. Dlatego też trudno powiedzieć, jak wyglądają idealne prezenty dla rodziców. Wesele weselu nierówne i tak jak każda para młoda jest inna, tak ich rodzice się między sobą różnią. Jedni będą zadowoleni jedynie z pokazu, jaki przygotujesz, inni będą wdzięczni za popchnięcie ich do spełnienia marzeń.

Sprawdź!
Wesele w pałacu – wybierz wyjątkowe miejsce i zorganizuj ślub, jak z bajki!

Czy istnieje prezent idealny?

Idealny prezent to taki, który dajesz prosto z serca. Szczery i często bardzo prosty. Warto jednak zadbać o to, by podarunki dla obu stron były tak samo wartościowe. Mogłoby być źle odebrane przez niektórych to, że jedna strona dostaje prezenty za kilkaset złotych, a druga jedynie zdjęcia.

Oryginalne podziękowania dla rodziców w formie występów, drobnych upominków, czy pisanych życzeń sprawią, że rodzice poczują się docenieni. Podziękowanie w trakcie wesela jest bardzo ważnym elementem. Do upominku warto mamom dodać bukiet kwiatów. Ojcowie z pewnością ucieszą się z czekoladek. Ślub i wesele to bardzo wzruszający dzień również dla nich. Personalizowane pamiątki z dedykacją, wsadzone w kosz prezentowy sprawdzą się więc idealnie na tę okazję.

Zobacz także:
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
sukienki na wesele latem

Sukienki na wesele latem. 5 najciekawszych propozycji

Następny artykuł
gadżety na wesele

Dodatki i gadżety na wesele – stwórz ślub i wesele z klasą dzięki dekoracjom!

Zobacz też