Jak zaaranżować podziękowania dla chrzestnych? Ślub to idealna okazja, aby szczerze okazać im wdzięczność

Twoi rodzice chrzestni towarzyszyli ci od dnia narodzin. Między innymi z tego powodu ważnym elementem każdej ceremonii są podziękowania dla chrzestnych. Ślub to doskonały moment, żeby z całego serca odwdzięczyć się im za wszystko. Sprawdź, jak to zrobić!
Alicja Kamińska
Podziękowania dla chrzestnych

Zastanawiasz się, jak powinny wyglądać podziękowania dla chrzestnych? Ślub to piękny moment, aby również im okazać swoje uznanie i wdzięczność. Jak to zrobić? Możliwości jest wiele. Poznasz je podczas lektury naszego krótkiego artykułu.

Jak przygotować mowę dziękczynną dla rodziców chrzestnych?

Tekst mowy jest najważniejszy, ponieważ będzie przygotowany przez ciebie i powinien płynąć prosto z serca. To ty znasz najlepiej osoby wspierające cię od momentu narodzin, dlatego wyraź emocje i napisz własnymi słowami, za co jesteś im wdzięczny. Niewskazane jest korzystanie z gotowych przemówień, które możesz znaleźć w internecie. Zdecydowanie lepiej jest samodzielnie napisać podziękowania dla chrzestnych. Ślub dzięki temu pozostanie w ich pamięci momentem wzruszającym, kiedykolwiek sobie o nim pomyślą.

Piosenka na podziękowania dla chrzestnych – ślub idealny

Świetnym pomysłem będzie dodatkowo przekazanie podziękowań za pośrednictwem piosenki. Może ona być zagrana przez zespół lub odtworzona z nośnika, jeśli nie planujesz korzystać z usług kapeli. Dobór piosenki powinien być odpowiedni do okazji, a utwór współgrać z całą oprawą muzyczną. Dzięki temu cały twój ślub będzie spójny i elegancki. Pamiętaj jednak, że poruszający przebój muzyczny to jedynie dodatek, nie rezygnuj z własnoręcznie napisanych podziękowań dla chrzestnych.

Drobny upominek z pewnością sprawi przyjemność twoim rodzicom chrzestnym

Jeśli chcesz, aby twoi rodzice chrzestni poczuli się wyjątkowo, możesz przygotować dla nich drobne upominki. To mały gest, ale z pewnością będzie doceniony. Dobrym wyborem na prezent dla matki chrzestnej będzie na przykład:

  • bukiet kwiatów;
  • kosz ze słodkościami;
  • perfumy
Sprawdź!
Jak wykonać ściankę weselną za parą młodą? Poznaj ślubne projekty DIY, które odmienią wystrój sali na wesele!

Najczęściej wybieranymi prezentami dla mężczyzn są zaś cygara, butelka dobrego alkoholu lub skórzany pasek. To jedynie sugestie, ponieważ sam będziesz wiedział najlepiej, z czego się ucieszą. Jeśli jednak napotkasz trudności z wyborem upominku, nie krępuj się dyskretnie dopytać chrzestnych, co sprawiłoby im największą radość.

Czy podziękowania dla chrzestnych są obowiązkowym elementem ślubu? Wszystko zależy od tego jakie macie relacje ze swoimi chrzestnymi. W większości domów więzi rodzinne są pielęgnowane. Dlatego w przypadku, gdy wspierali cię przez całe życie lub jego część to zdecydowanie warto zaaranżować podziękowania dla chrzestnych. Ślub powinien być uroczystością, podczas której im się za to odwdzięczysz. Jeśli nie prezentem, to przynajmniej płynącą z serca przemową i piękną piosenką z dedykacją. 

Zobacz także:
Sprawdź!
Największe wpadki na weselach i ślubach popełniane przez parę młodą! Sprawdź, jak uniknąć gaf i wpadek weselnych!
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
Ile wódki na wesele

Ile wódki na wesele kupić? Jakie czynniki wziąć pod uwagę obliczając potrzebną ilość? Przeczytaj nasz poradnik!

Następny artykuł

Sukienki na wesele a pora roku. Podpowiadamy, jak dobrać odpowiednią!

Zobacz też