Sala na wesele – na co zwrócić uwagę?

Sala weselna musi mieć odpowiedni styl, aranżacje, spełniać wiele parametrów – od tego zależy powodzenie tej jakże ważnej imprezy. Warto poznać też style, charakterystykę różnych sal, by przekonać się, na czym nam najbardziej zależy. Na co jeszcze zwracać uwagę przy wyborze sali weselnej? Podpowiadamy.
Alicja Kamińska

Sala weselna a budżet oraz ilość gości

Sala weselna w Płocku generuje jedne z wyższych kosztów wesela, ustalcie zatem, ile maksymalnie jesteście w stanie zapłacić. Lokale zazwyczaj podają cenę za tzw. talerzyk, czyli przypadającą na jedną osobę. Jednak opłat może być więcej, jak chociażby zaliczka czy ewentualne zniszczenia, które przecież czasem się zdarzają.

Z kolei liczba gości często bywa inna, niż z góry zakładaliśmy. Stworzona lista nie zawsze pokrywa się z ostateczną ilością przybyłych, ale pozwala określić orientacyjny przedział, potrzebny do wybrania odpowiedniej sali. Zbyt mały lokal spowoduje ścisk, a zbyt duży efekt pustki. Domy weselne często wspominają o minimalnej lub maksymalnej liczbie gości, która może ograniczać możliwości rezerwacji.

Umowa z salą weselną — co obowiązkowo powinno się z niej znaleźć?

Elementem, który potwierdza, rezerwacje jest umowa z lokalem weselnym. Zazwyczaj jest ona podzielona na dwie części. Podstawowe elementy umowy, które znajdziemy w części pierwszej to przede wszystkim data, miejsce oraz strony umowy. Istotna jest również data samego wesela oraz godziny jego trwania, a także cena talerzyka oraz opłat dodatkowych. Liczba gości wesela z podziałem na dorosłych, dzieci oraz obsługę, a także prawo odstąpienia od umowy to równie ważne elementy.

W części drugiej powinna ona zawierać wszystkie dodatkowe ustalania, których dokonamy z właścicielem, czyli chociażby powitanie młodych chlebem i solą, kiedy i o której może przyjść dekoratorka, jakie dodatki ślubne i weselne na stół można ustawiać wcześniej oraz ilu kelnerów będzie obsługiwało salę. O co jeszcze zapytać przy podpisywaniu umowy z salą weselną? O wszystko, co tylko budzi nasze wątpliwości.

Sprawdź!
Selfie-booth: jak stworzyć niezapomnianą strefę selfie na przyjęciu weselnym

Nieistotne, czy jest to niejasno sformułowane zdanie, czy szczegóły związane z ustawieniem dodatkowego krzesła przed salą, lepiej zawczasu wyjaśnić nieścisłości. Jeśli podczas wesela coś pójdzie niezgodnie z planem, możemy odnieść się właśnie do tej umowy i nałożyć kary umowne na właściciela. Bardzo dobrze, aby sporządzoną umowę omówić wspólnie z wynajmującym, analizując ją dokładnie punkt po punkcie w celu wyeliminowania ewentualnych nieścisłości.

Zobacz także:
Archiwum: październik 2022
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
smoking a garnitur

Smoking a garnitur – czym się różnią? Najważniejsze różnice

Next Article
biała sukienka na wesele

Biała sukienka na wesele – czy biel jest zarezerwowana dla panny młodej? Czy wypada założyć na ślub stylizację w bieli?

Related Posts