Z diamentem czy z kolorowym kamieniem – jaki pierścionek zaręczynowy wybrać?

Pod koniec XIX wieku Tiffany zaprezentował wyjątkowy projekt pierścionka. Na smukłej obrączce umieścił diament w sześcioramiennej koronie. Tak zaczyna się historia najbardziej klasycznego pierścionka zaręczynowego wszechczasów. Historia, która trwa do dziś, bo wiele kobiet marzy właśnie o takiej biżuterii na zaręczyny. Z drugiej strony niemałym zainteresowaniem cieszą się kolorowe kamienie szlachetne. Wraz z marką ACLARI Diamonds zapraszamy na przegląd kamieni idealnych na zaręczyny.
Alicja Kamińska

Symbolika biżuterii: co mówią kamienie szlachetne?

Sercem każdego pierścionka zaręczynowego jest kamień. To właśnie on kryje w sobie głębokie znaczenia. Może symbolizować różne aspekty życia, uczucia, wartości.

– Najczęstszym wyborem zakochanych są diamenty, jednak kolorowe kamienie naturalne zyskują na popularności – mówi Kamila, jubiler z ACLARI Diamonds. – Szeroki wybór ma m.in. tę zaletę, że można wybrać kamień w ulubionym kolorze ukochanej albo taki, z którym związane jest konkretne znaczenie.

Co więc symbolizują poszczególne kamienie?

Diament – król kamieni szlachetnych

Historia pierścionka z diamentem zaczyna się w 1477 roku na wiedeńskim dworze. Właśnie wtedy austriacki arcyksiążę Maksymilian podarował swojej wybrance Marii Burgundzkiej diamentową biżuterię. Cztery stulecia później za sprawą wspomnianego już projektu Tiffany’ego diament na trwałe zapisał się w zaręczynowej tradycji. Mówi się, że podarowany ukochanej wróży wieczną miłość. Stąd też pierścionki zaręczynowe z tymi kamieniami należą do najczęściej wybieranych. Za najpiękniejsze uchodzą diamenty w szlifie brylantowym, zwane zwyczajowo brylantami.

Szafir – przyjaciel zakochanych

Do początku XX wieku to właśnie szafiry były pierwszym wyborem zakochanych. Te najcenniejsze pochodzą z Birmy i Tajlandii. Mają głęboki, chabrowy odcień niebieskiego. Symbolizują prawdę, wierność, mądrość, nieskończoność. Podarowane w dniu zaręczyn są wyrazem zaangażowania i szczerości w relacji.

Sprawdź!
Dieta odchudzająca przed ślubem - jak powinna wyglądać?

Szmaragd – w kolorze natury

Zielone szmaragdy przyciągają uwagę kolorem oraz niepowtarzalnymi inkluzjami. Najpiękniejsze kamienie mają odcień leśnego mchu. Głęboki kolor symbolizuje wewnętrzne szczęście i harmonię. Szmaragd podarowany na zaręczyny wróży silną więź, spokojny związek bez sporów i napięć.

Topaz i tanzanit – kamienie w tonacji niebieskiej

Topaz wyróżnia się turkusowo-błękitnym kolorem. Podarowany na zaręczyny symbolizuje otwartość, zrozumienie, chęć uczenia się partnera oraz wspólną ścieżkę rozwoju.

Tanzanit to kamień w odcieniach niebieskiego i fioletów. Jest wyjątkowo rzadki, a do tego występuje tylko w jednym miejscu na świecie – na wzgórzach Merelani w Tanzanii. W biżuterii obydwa kamienie pięknie wyglądają w towarzystwie diamentów.

Rubin – kamień namiętności i pasji

Czerwony kolor rubinu kojarzy się z miłością, namiętnością, pasją. Symbolizuje też odwagę, zaangażowanie, więź, która spaja kochanków. Obok szafirów i szmaragdów rubiny to ponadczasowe klasyki biżuterii zaręczynowej.

Cytryn – kamień optymistów

Już w starożytnych Chinach i Indiach był bardzo ceniony. Jego słoneczny kolor symbolizuje radość, szczęście, obfitość. Biżuteria z cytrynem pomaga optymistycznie spojrzeć na rzeczywistość. Będzie pięknym prezentem zaręczynowym dla kobiet patrzących na świat przez różowe okulary.

Różowy turmalin i rodolit – symbole kobiecości

Na Sri Lance, skąd pochodzą turmaliny, słowo „turmali” oznacza po prostu kolorowy kamień. Wszystko dlatego, że występują w bardzo szerokiej gamie barw. Te różowe symbolizują kobiecą energię, empatię oraz otwartość w relacjach. Z kobiecą energią i macierzyństwem związane są też rodolity. Zachwycają szkarłatnym lub jagodowym odcieniem.

Pierścionek, który jest talizmanem

Biżuteria podarowana na zaręczyny to wyjątkowy prezent. Jest nie tylko ozdobą kobiety, ale i miłosnym wyznaniem, skarbnicą wspomnień, pamiątką na zawsze. Najpiękniejsze pierścionki zaręczynowe z diamentami i kolorowymi kamieniami znajdziesz w ACLARI – sprawdź!

Sprawdź!
Czy trzeba brać urlop na ślub i wesele? Jak załatwić wolne w pracy?

Artykuł sponsorowany

Zobacz także:
Archiwum: styczeń 2024
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

Drewniana muszka – jak ją odpowiednio zawiązać?

Next Article

Frezarka do paznokci – czy warto w nią zainwestować?

Related Posts