Jak zaplanować idealne oświadczyny?

Oświadczyny to bardzo ważny moment w życiu każdego z nas. Jak zaplanować oświadczyny? Kiedy jest dobry moment na zadanie tego najważniejszego pytania? Jak wybrać pierścionek zaręczynowy, który zadowoli przyszłą narzeczoną? Odpowiedzi na wszystkie te pytania znajdziecie w naszym artykule.
Avatar

Jak wiadomo, oświadczyny powinny być chwilą taką, by każda ze stron zapamiętała ją do końca życia, a pierścionek zaręczynowy ma nam o tym ważnym dniu przypominać za każdym razem, gdy na niego spojrzymy.

Przeczytaj nasz artykuł, a dowiesz się:

  • kiedy jest właściwy moment na oświadczyny
  • jak wybrać odpowiednie miejsce i czas na oświadczyny
  • gdzie kupić najpiękniejszy pierścionek zaręczynowy

Kiedy już stoimy przed podjęciem decyzji o oświadczynach warto wybrać odpowiednie miejsce i czas, zaplanować tę chwilę co do najmniejszego szczegółu. Oświadczyny mogą mieć bardzo różny charakter. Wszystko zależy od tego kim jesteśmy, jak długo się znamy z partnerem, jakie mamy wspólne pasje i wielu innych spraw.

Chcesz oświadczyć się swojej ukochanej? Zaplanuj idealne zaręczyny. 

Właściwy czas na oświadczyny to kwestia indywidualna. Część z nas będzie zdania, że oświadczyny powinny nastąpić po dłuższym czasie znajomości, a część wybierze moment na oświadczyny wtedy, kiedy poczuje się na to gotowa, bez względu na długość danego związku. To wszystko kwestia indywidualna, dlatego nie warto ostatecznie sugerować się tym co mówią na inni. Najlepiej kierować się intuicją i sercem, tym czego chcesz i tym, jak czujesz się w związku.

W dzisiejszych czasach oświadczyny nie muszą też oznaczać natychmiastowego ślubu. To kolejny etap związku, nie dziwi więc, że po oświadczynach następuje coraz częściej długi okres narzeczeństwa. To także sprzyja w lepszym poznaniu się. Kiedy już postanowisz, że chcesz się oświadczyć to warto wybrać na to odpowiednie miejsce i zaaranżować idealną sytuację na oświadczyny.

Sprawdź!
Czy whisky to dobry pomysł na wesele?

Pomysł na oświadczyny. Jakie wybrać miejsce i moment?

Miejsce na oświadczyny to kwestia indywidualna. Romantycy z pewnością na miejsce i moment zaręczyn wybiorą kolację w eleganckiej restauracji i bukiet róż do kompletu. Część nas będzie kierowała się wspólnymi pasjami swoimi i partnerki. Jeśli oboje są np. fanami szybkiej jazdy na motorze, dobrym pomysłem są oświadczyny w trakcie wyprawy motocyklowej. Jeśli są pasjonatami wycieczek górskich, świetnym momentem może być wspólna górska wyprawa. Jeszcze inni na idealny moment na oświadczyny wybiorą romantyczne wakacje za granicą, spacer nadmorską promenadą lub plażą nad Bałtykiem. Nietypowe oświadczyny to dobry sposób na to, by przyszła narzeczona zapamiętała tę chwilę do końca życia.

Innym sposobem mogą być oświadczyny w gronie rodzinnym, np. w trakcie uroczystości rodzinnej. Albo wręcz przeciwnie, wręczą pierścionek zaręczynowy podczas kolacji w domowym zaciszu. Sposób w jaki zaplanować oświadczyny zależy od wielu czynników, między innymi od tego jakimi jesteśmy ludźmi, czy chcemy się oświadczyć publicznie czy bardziej w prywatnej atmosferze, czy zależy nam na eleganckiej i romantycznej oprawie czy wolimy po prostu to wymarzone miejsce. To ważne pytanie bez względu na okoliczności i miejsce, dlatego wybór okoliczności powinien być dostosowany do każdego z nas indywidualnie.

Jak wybrać pierścionek zaręczynowy?

Jeśli chodzi o wybór pierścionka zaręczynowego, wszystko zależy od budżetu i tego, co podoba się nam i naszej partnerce. Do wyboru mamy złote pierścionki zaręczynowe, pierścionki zaręczynowe z białego złota, biżuterii srebrnej lub wykonane z innego metalu. Wybór zależy od naszych indywidualnych upodobań. Kwestia doboru zdobień i kamieni szlachetnych także zależy od naszego gustu.

Sprawdź!
Dekoracje weselne – jakich ozdób nie może zabraknąć na przyjęciu weselnym? Podpowiadamy!

Najpopularniejsze są pierścionki zaręczynowe z diamentem, jednak nie zawsze musi to być właśnie pierścionek z tym kamieniem. Może to być pierścionek z koralem, pierścionek z cyrkonią czy pierścionek z szafirem lub innym kamieniem szlachetnym. Sposób zdobienia i próba kruszcu zależą także od tego, co nam się podoba. Najlepiej wybierać oryginalną biżuterią przygotowywaną według indywidualnego artystycznego wzornictwa, np. oferowaną przez Dom Jubilerski A&A, gdzie znajdziemy naprawdę wyjątkowe projekty pierścionków zaręczynowych.

Najważniejsze jest to, by dobrać odpowiedni rozmiar pierścionka. Naturalnie zawsze możemy taki pierścionek powiększyć lub zmniejszyć, jednak oświadczyny ze źle dopasowanym rozmiarem pierścionka to niezbyt wymarzona sytuacja dla zakochanej. Dlatego zanim kupimy pierścionek warto sprawdzić jaki rozmiar pierścionka nosi narzeczona, by uniknąć kłopotliwej sytuacji.

Jeśli należymy do tych niezdecydowanych, wybór pierścionka możemy skonsultować z najlepszą przyjaciółką partnerki, a także zdać się na opinie fachowców w sklepie jubilerskim, którzy powiedzą nam jakie modele pierścionków aktualnie są najchętniej kupowane przez innych konsumentów.

Treść promocyjna.

Zobacz także:
Archiwum: wrzesień 2023
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

Jak przechowywać torebki w szafie?

Next Article

Typowe błędy w poszukiwaniu pracy i jak ich unikać

Related Posts