Gdzie kupić pierścionek zaręczynowy?

Sklepy jubilerskie wiosną i latem przezywają prawdziwe oblężenie – to wtedy zaczyna się sezon ślubny i jak największa liczba osób, pragnie powiedzieć sobie sakramentalne “Tak”. Sprzyja temu ilość wolnych weekendów, piękne plenery ślubne oraz możliwość zawarcia związku małżeńskiego na świeżym powietrzu. Ale zanim to wszystko – oświadczysz się ukochanej. A my postaramy się podpowiedzieć ci, gdzie kupić pierścionek zaręczynowy.
Alicja Kamińska
gdzie kupić pierścionek zaręczynowy

To pozornie prosty wybór. Jednak wiele osób czekając z nim do ostatniej chwili, ulega przykremu rozczarowaniu. Dany model może nie być dostępny w potrzebnym ci rozmiarze. Może trudno będzie zdecydować się co do kamienia, a może jego kolor będzie nieodpowiedni? Wszystko może się wydarzyć, więc stworzyliśmy listę kilku rzeczy, o których warto pamiętać, wybierając miejsce, w którym zechcesz kupić pierścionek zaręczynowy. Podpowiemy także, które miejsca zdecydowanie omijać, by nie zostać oszukanym.

Biżuteria kupiona przez Internet

Często sklepy internetowe oferują interesujące promocje w okresie, kiedy młodym najbardziej zależy na wyborze odpowiedniego pierścionka. Natomiast w tym samym momencie zaczynają żerować oszuści, którzy na zaręczynach próbują nieuczciwie zarobić, oferując podrabiane złoto lub diamenty.

Możesz zapytać o certyfikaty na każdy oferowany towar – sklep nie powinien mieć problemu z wystawieniem takiego dokumentu. Dlatego też nie ufaj tym, którzy nie chcą ci go zaoferować. Poza tym jeśli dany sprzedawca oferuje podejrzanie tanią biżuterią, lepiej nie decydować się na zakup pierścionka zaręczynowego akurat u niego.

Dobór rozmiaru pierścionka

Wspomniane wcześniej zakupy przez internet są dobrym pomysłem tylko wtedy, kiedy znasz rozmiar palca wybranki i rozmiarówkę danego salonu jubilerskiego. Pamiętaj, że złoto to ten typ kruszca, który najlepiej kupić znając wymiary, ponieważ czasem brylant lub inny kamień jest w nim osadzony w taki sposób, że regulacja obwodu może sprawiać kłopot nawet najbardziej cenionemu fachowcowi z dziedziny jubilerstwa.

Sprawdź!
Oświadczyny – co powiedzieć? Sposoby na przygotowanie się i najlepsze pomysły na zaręczyny

To, w jaki sposób pobrać miarę pierścionka wyjaśniliśmy w poprzednich artykułach, zatem możesz tam zajrzeć, by zasięgnąć informacji. Wiesz już, na co zwrócić uwagę chcąc zrobić zakupy przez Internet. Co zatem z zakupami stacjonarnymi?

Gdzie kupić pierścionek zaręczynowy? Salony stacjonarne

Idealny pierścionek możesz kupić zarówno w maleńkim sklepiku jubilerskim, jak i nieco większym salonie, którego lokalizacje znajdziesz niemal w każdym mieście. Często przy wyborze złotego pierścionka i obrączek można negocjować ceny – bywa, że sklepy same wychodzą z inicjatywą dawania takich upustów, co przy obecnych cenach jest szczególnym wytchnieniem.

Możesz wybrać się do salonu jubilerskiego z ulubionym pierścionkiem ukochanej lub zmierzyć go za pomocą specjalnego gadżetu do pobierania miar palców. Często sklepy umożliwiają czyszczenie biżuterii w późniejszym czasie – tak białe złoto, jak i to w odcieniach różu czy żółtego, z czasem może zbierać zabrudzenia – w końcu obrączkę, jak i pierścionek zaręczynowy, twoja ukochana będzie nosić na co dzień.

Wybór kamienia – czy wszystkie salony sprzedają jednakowe?

Niegdyś mawiano, że pierścionek zaręczynowy musi bezwzględnie mieć czerwone oczko. Dziś szafir jest wybierany tak często jak np. rubin. Jubiler niektórym osobom uczulonym na złoto doradza srebrną biżuterię. W zasadzie istnieje wiele opcji, ale nie w nie każdym salonie możesz nabyć jednakowe kamienie.

W zasadzie największe salony zwykle oferują zróżnicowaną biżuterię – wspomniane srebro jest coraz częstszym wyborem niż kiedyś, nie tylko ze względu na wspomniane uczulenia. Ludzie coraz chętniej rezygnują z konwenansów i chcą, by oświadczyny, jak i ich wspólna droga po nich były wyjątkowe. Nic zatem nie może być tu sztampowe.

Sprawdź!
Pierścionek zaręczynowy – na którym palcu go nosić? Poznaj tradycje związane z zaręczynową biżuterią

Zapytaj ukochaną, jaki kamień chciałaby nosić w swoim pierścionku. Dobrze zebrać takie informacje z odpowiednim wyprzedzeniem. Zapytaj także o wygląd idealnego pierścionka zaręczynowego – wcale nie musi być ogromny i widoczny z daleka – niektóre panie wolą nieco skromniejsze wersje.

Cena pierścionka zaręczynowego

Ten poradnik nie byłby kompletny, gdybyśmy nie poruszyli w nim kwestii ceny. Pierścionek na zaręczyny, w zależności od kamienia lub kamieni szlachetnych, które zostały w nim użyte, może kosztować od kilkuset do nawet kilkudziesięciu tysięcy złotych. Nie musisz wybrać najdroższego modelu – aby zaimponować narzeczonej, wybierz taki, który będzie się jej podobał i który z dumą będzie nosiła na swoim palcu.

Przyszłej narzeczonej może nie podobać się zbyt kosztowny model. Wiele pań satysfakcjonują pierścionki z cyrkoniami – po prostu wiedzą, że podoba im się ten konkretny model. Wypytaj o preferencje, możesz ewentualnie doradzić się sprzedawcy o to, które pierścionki cieszą się szczególnym zainteresowaniem pań.

Mamy nadzieję, że dzięki nam kwestia tego, gdzie najlepiej kupić pierścionek zaręczynowy online i stacjonarnie, została rozjaśniona. Niezależnie od tego, czy wybierzesz żółte złoto, czy raczej postawisz na białe, mamy nadzieję, że dzień oświadczyn będzie wyjątkowy i wspaniały tak jak wasze wspólne życie. Jeśli chcesz dowiedzieć się, w jaki sposób kreatywnie się oświadczyć, zapraszamy do lektury naszych pozostałych artykułów. Omawiamy tam między innymi oświadczyny nad morzem, w górach oraz na plaży. Pomożemy ci w wyborze i zaplanowaniu tego wyjątkowego dnia. Tymczasem życzymy ci udanych zakupów.

Sprawdź!
Zaręczyny a oświadczyny – czym się różnią?
Zobacz także:
Archiwum: lipiec 2022
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
zaręczyny w górach

Romantyczne zaręczyny w górach

Next Article

Makijaż ślubny krok po kroku - o czym pamiętać?

Related Posts