Catering na wesele, czyli co jeść w trakcie przyjęcia weselnego?

Catering na wesele to bardzo ważny element każdego przyjęcia. Od jego wyboru zależy to, czy goście będą najedzeni. Jaki powinien być catering weselny? Smaczny, urozmaicony i dopasowany do kieszeni nowożeńców. Jak wybrać najlepszy?
Rafał Laskowski
catering na wesele

Catering na wesele musi być szczególny. Jest to jedna z dłużej trwających imprez – w niektórych regionach może trwać nawet tydzień. Dlatego też tak ważny jest wybór odpowiedniej firmy, która catering taki zapewni. Czy na każdym weselu catering jest potrzebny? Na co zwrócić uwagę, stawiając na profesjonalną obsługę cateringową? Wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu.

Czym jest catering na wesele?

Kompleksowy catering na wesele zazwyczaj jest oferowany przez dom weselny lub restaurację, w której narzeczeni planują wyprawić przyjęcie. Zdarza się jednak, że para wyprawia przyjęcie w miejscu, gdzie potrzebny jest zewnętrzny catering. Również w miejscach, gdzie jedzenie serwuje obsługa sali weselnej, przyszłe małżeństwo może zdecydować się na dodatkowy catering zewnętrzny.

Nie chodzi tu oczywiście o to, by kilka różnych kucharek gotowało obiad dla gości weselnych. Nic bardziej mylnego! Dodatkowy catering może stworzyć na weselu stoły tematyczne. Firma cateringowa może się specjalizować jedynie w słodkich stołach lub zaproponować stworzenie indywidualnego menu weselnego.

Sprawdź: https://ketomierz.pl/keto-sernik

Na co zwrócić uwagę wybierając catering weselny i menu weselne?

Cena za catering na wesele jest zależna nie tylko od ilości dań podanych w trakcie przyjęcia, ale także od samych dań, jakie wybierze para młoda. Inną kwotę należy zapłacić za dania drobiowe, rybne i wołowe. Cennik może również różnić się pomiędzy poszczególnymi firmami. Z pewnością znani kucharze i sztab profesjonalistów, którzy będą obsługiwać gości weselnych, będzie kosztował więcej.

Sprawdź!
Co z pierścionkiem zaręczynowym w dniu ślubu? Sprawdź najważniejsze informacje!

Ważną kwestią dotyczącą cateringu są ewentualne alergie pokarmowe gości i specjalistyczne diety. Jeśli państwo młodzi wiedzą, że część przybyłych weselników nie je mięsa lub jest na diecie bezglutenowej, powinni oni o tym poinformować firmę zajmującą się tworzeniem menu. Ta zaś zapewni poszczególnym osobom weselne menu dostosowane do ich preferencji dietetycznych.

Jaką firmę cateringową wybrać na przyjęcie weselne?

Firma, która będzie tworzyła dania na weselu, musi przede wszystkim być sprawdzona. Jeśli kucharze przygotowują smaczne potrawy, to jest to połowa sukcesu udanej zabawy weselnej. Decydując się na catering, który oferuje miejsce, w którym nowożeńcy będą świętować wraz z najbliższymi, nie trzeba rezygnować z dodatkowego cateringu w trakcie imprezy weselnej.

Jaki catering oferuje niezapomniane przeżycia w trakcie wesela? Może to być:

  • słodki stół;
  • stół wiejski, czyli miejsce na pajdę chleba, kiszone ogórki i smalec;
  • stół z włoską pizzą;
  • stół z lemoniadą;
  • czekoladowa fontanna z owocami;
  • bar z lodami;
  • bar z alkoholem obsługiwany przez profesjonalnego barmana.

Catering na wesele jest ważnym elementem każdego przyjęcia. By móc z niego korzystać w pełni, warto wiedzieć, na co zwrócić uwagę, podpisując umowę z firmą cateringową. To ona musi zapewnić gościom niezapomniane smakowe doznania w trakcie najważniejszego dnia w życiu.

Zobacz także:
Sprawdź!
Rozmiary pierścionków – jak zmierzyć? Tabela rozmiarów obrączek
Archiwum: czerwiec 2022
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
zaręczyny w walentynki

Zaręczyny w walentynki – czy warto dać pierścionek zaręczynowy w dniu zakochanych?

Next Article
drużba weselny

Kim jest drużba weselny? Jakie ma obowiązki na weselu? Czy drużba i świadek to jedna osoba?

Related Posts