Jak oświadczyć się mężczyźnie – inspiracje i pomysły na oświadczyny dla kobiet

Czy kobieta powinna zadać sobie pytanie, jak oświadczyć się mężczyźnie? Oczywiście, że tak. Romantyczny moment, jakim są zaręczyny powinien być wyjątkowy, niezależnie czy planujesz skromną czy wystawną uroczystość. Przeczytaj tekst i poznaj ciekawe możliwości.
Rafał Laskowski
jak oświadczyć się mężczyźnie

Od lat przyjęło się, że to partnerzy wykonują tak ważny krok, jakim są oświadczyny. Czasy się zmieniają, a wraz z nimi rośnie pozycja kobiet w świecie. Zajmują coraz wyższe stanowiska w pracy, więc dlaczego nie mogłyby przejąć inicjatywy i poprosić o rękę ukochanego? Czasami warto się odważyć i zapytać siebie, czy i jak oświadczyć się mężczyźnie. Najważniejsze jest uczucie do tej jedynej osoby, a pomysł na takie oświadczyny może być idealnym przypieczętowaniem miłości między dwojgiem ludzi.

Od czego zacząć, gdy kobieta zastanawia się, jak oświadczyć się mężczyźnie?

Kobieta powinna zastanowić się nad tym, co jest dla niej ważne. Chłopak starający się tradycyjnie oświadczyć, zazwyczaj planuje uklęknąć i wręczyć wybrance pierścionek zaręczynowy. Jednak czy to właśnie on powinien się zawsze oświadczać? Może być nieśmiały i odwlekać zaręczyny w momencie, kiedy powinien wziąć sprawy w swoje ręce. Niektórzy panowie mogą poczuć się mniej męsko, jeśli to kobieta zrobiłaby ten pierwszy krok. Takie oświadczyny są dość ryzykownym posunięciem, który zarazem jest odważny i nietuzinkowy.

Kobiecy punkt widzenia, czyli uczucia na pierwszym miejscu

Niezależnie od tego jak, gdzie i kiedy odbędą się oświadczyny, z pewnością będzie to jeden z tych momentów, które pamięta się do końca życia. W ten sposób okażesz partnerowi miłość i pokażesz, jak bardzo jest dla ciebie ważny. Jeśli zastanawiasz się jak oświadczyć się mężczyźnie, nie bój się podjąć ten krok. Nawet jeśli wybranek odmówi w danym momencie, otrzyma sygnał, że widzisz waszą relację poważnie. Ważne jest, aby nie skrywać prawdziwych uczuć. Szczerość to podstawa w dobrym i trwałym w związku.

Sprawdź!
Catering na wesele, czyli co jeść w trakcie przyjęcia weselnego?

Oświadczyny – pierścionek zaręczynowy czy coś zamiast pierścionka?

Pierścionek to tradycyjny przedmiot, który symbolizuje zaręczyny. Sprawdza się idealnie w przypadku, gdy otrzymuje go dziewczyna. Co ciekawe, na rynku jest coraz większy wybór męskich pierścionków, dlatego jego zakup będzie dobrym sposobem na to, jak oświadczyć się mężczyźnie. Do wyboru są bardziej subtelne modele przypominające obrączkę, jak również coraz bardziej popularne masywne sygnety.

Oto kilka pomysłów na to, jak oświadczyć się mężczyźnie, ofiarując mu cenny przedmiot:

  • łańcuszek;
  • zegarek;
  • personalizowany dowolny przedmiot.

Oświadczyny – kreatywność kluczem do sukcesu

Sam fakt oświadczyn może być dla mężczyzny zaskoczeniem, dlatego przedmiot, jaki symbolicznie chcesz mu podarować, nie jest aż tak bardzo istotny. Ważniejsze są słowa i gesty, które przekażą znacznie mocniej prawdziwość uczucia między partnerami, niż jakikolwiek przedmiot. Może warto zabrać ukochanego w wasze ulubione miejsce? Wykaż się kreatywnością, wybierając okoliczności, w jakich poprosisz go o rękę!

Jakie miejsce powinna wybrać dziewczyna, aby się oświadczyć?

Płeć piękna najczęściej oczekuje romantycznej kolacji przy świecach i bukietu kwiatów. Mężczyzna raczej nie będzie miał takich wymagań. Warto zastanowić się, jaka jest jego pasja lub o czym marzy twój wybranek.

Poznaj kilka inspiracji i podpowiedzi, jak oświadczyć się mężczyźnie:

  1. Zaproś go na mecz jego ulubionej drużyny i napisz na bilecie słowa ,,Zostań moim mężem”.
  2. Zabierz ukochanego na koncert i wypowiedz do niego romantyczne słowa piosenki.
  3. Napisz list miłosny, jeśli jesteś nieśmiała.
  4. Upiecz ciasto i napisz na nim te ważne słowa.
  5. Podczas gry w Scrabble ułóż wyrazy tak, żeby nie miał wątpliwości, o co pytasz.
Sprawdź!
Wyjątkowe miejsce na zaręczyny – nasze TOP 5

Pamiętaj, że ograniczenia są tylko w twojej głowie, a pomysłem może być wszystko, co podpowie wyobraźnia. Chociaż oświadczyny nie kojarzą się z tym, co przedstawiliśmy w artykule, warto przełamywać stereotypy!

Zobacz także:
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
pudełko na obrączki

Pudełko na obrączki, czyli nieodzowny element uroczystości. Jak podać obrączki na ślubie? Co wybrać?

Następny artykuł
jak powinny wyglądać zaręczyny

Jak powinny wyglądać zaręczyny doskonałe? Sprawdź, w jaki sposób zaplanować niezapomniane oświadczyny

Zobacz też