Rocznica zaręczyn – sposoby na świętowanie

Zaręczyny to wyjątkowa chwila dla obojga zakochanych. Czekają na tę chwilę z niecierpliwością, a symboliczny moment włożenia pierścionka na palec jest niezapomnianym wydarzeniem. Dlatego często rocznica zaręczyn celebrowana jest podobnie jak rocznica ślubu.
Rafał Laskowski
rocznica zaręczyn

W skrócie:

  • Rocznica zaręczyn to wspaniała okazja, aby uczcić dzień, w którym zdecydowaliście się spędzić resztę życia razem. 💍
  • Dobrymi prezentami będą: biżuteria, kolacja, album ze zdjęciami, czy nawet wycieczka za granicę. 💍 
  • Jeśli chcesz złożyć ukochanej osobie życzenia, zaznacz w nich jakie znaczenie ma dla Ciebie ta rocznica. 💍 

Rocznica zaręczyn: co kupić?

cytat Antoine de Saint-Exupery: miłość nie polega na patrzeniu na siebie, ale na patrzeniu razem w tym samym kierunku

Przyjęło się, że w momencie, gdy mężczyzna prosi o rękę swoją ukochaną, wkłada na jej palec pierścionek zaręczynowy. To wieloletnia tradycja, którą zna praktycznie każdy. Co jednak kupić na upominek z okazji rocznicy tego wyjątkowego dnia? 

Jeśli chcesz, by ta data zapadła w pamięci na zawsze, powinieneś corocznie świętować to wydarzenie. Na rynku, dostępnych jest mnóstwo tematycznych prezentów, które możesz podarować swojej drugiej połówce. Możesz również skorzystać ze wspólnej oferty dla par i zrelaksować się na basenie lub w luksusowym hotelu. Możliwości jest wiele i bez problemu znajdziesz coś niezapomnianego.

Dlaczego warto obchodzić rocznicę zaręczyn w kreatywny sposób?

Rocznica zaręczyn to przede wszystkim upamiętnienie wyjątkowego dnia zawarcia przysięgi wierności i miłości między sobą. Dla wielu to równie ważna deklaracja i istotne wydarzenie, co sama uroczystość ślubna. Z tego też powodu powinno się celebrować rocznicę każdych zaręczyn, które podobnie jak data poznania się, rozpoczęcia związku czy ślubu, jest bardzo istotna. Najlepszym sposobem na świętowanie tego dnia jest bez wątpienia spędzenie czasu we dwoje lub sprezentowanie sobie upominku.

Sprawdź!
Zaręczyny w domu – romantyczny moment w wyjątkowym miejscu
Prezenty na rocznicę zaręczyn 💍
oprawiona mapa z zaznaczonym miejscem zaręczyn ✨
mapa gwiazd z dnia zaręczyn ✨
krótkie opowiadanie o historii waszego związku ✨
stworzenie wspólnego obrazu ✨
matching tatuaże ✨
puzzle z waszym zdjęciem ✨
wieczór przy świecach i z listą rzeczy, które uwielbiasz w swojej drugiej połówce ✨
wspólna, odprężająca kąpiel ✨ 
masaż dla dwojga ✨
randka w planetarium ✨
prezenty powinny być dopasowane do Twojego partnera/partnerki

Biżuteria jako prezent dla ukochanej osoby

Świetnym pomysłem, by uczcić rocznicę, jest kupno zestawu biżuterii. W tym celu idealnie sprawdzą się naszyjniki i bransoletki, które będą pasować do kupionego już pierścionka. Możesz również pomyśleć o wspólnym prezencie, na przykład o wisiorku z datą zaręczyn. W efekcie związek będzie jeszcze bardziej udany i pełen miłości.

Przykładowe pomysły na prezent w postaci biżuterii na pierwszą rocznicę:

  • naszyjnik;
  • bransoletka;
  • zawieszka do bransoletki, czyli tzw. charms;
  • pierścionek;
  • kolczyki.

Historia naszej czytelniczki 👰

Wyobraźcie sobie mnie, niecały rok po ślubie i w trakcie przeprowadzki. Budzę się pewnego dnia na widok mojego męża, wystrojonego i z tacą ze śniadaniem. Szybko kalkuluję, czy to nie moje urodziny, ale nie – to zwykła sobota, dzień sprzątania. Cały dzień nam minął w atmosferze oczekiwania; chociaż nie wiem czego ja się spodziewałam. Czy powinnam coś zauważyć? 

Dochodzi 16, a mój Ben mi mówi, że da mi chwilę na wyszykowanie. Okazuje się, że idziemy na obiad na miasto. Nie ukrywam, miło mi, ale czuję jakby mnie coś ominęło. Postanowiłam się spytać, o co mojemu mężowi tak naprawdę chodzi. 

Obydwoje byliśmy zaskoczeni – ja, tym, że pamiętał o rocznicy zaręczyn; on, tym, że ja nie pamiętałam. Czy wy też myśleliście, że ta rocznica się anuluje po ślubie? Bo ja tak 🤦

Kolacja – romantyczny sposób celebrowania rocznicy

Wolisz postawić na klimatyczną niespodziankę, która wywoła zaskoczenie i uśmiech? W takim razie zorganizuj kolację niespodziankę w ulubionej restauracji. To dobre rozwiązanie, które jest wyjątkowo skuteczne i zawsze się sprawdza. Nie bez przyczyny wzięło się powiedzenie: „przez żołądek do serca”. To niezawodne rozwiązanie dla każdej pary!

Sprawdź!
Sennik – zaręczyny i ich znaczenie w snach

Wyjątkowy prezent – weekend w luksusowym hotelu lub relaks w spa

Natomiast jeśli pragniesz przeżyć niezapomniane chwile tylko we dwoje, możesz zainwestować w wizytę w spa lub zarezerwować pobyt w komfortowym hotelu. W ten sposób spędzisz czas ze swoją drugą połówką, odpoczywając i jednocześnie ciesząc się sobą. To bardzo oryginalny pomysł na prezent z okazji rocznicy zaręczyn. To rozwiązanie, które zadowoli oboje partnerów, dzięki czemu zostanie w pamięci przez wiele lat!

Oświadczyny – co to jest i czym różnią się od zaręczyn?

Gdy mężczyzna jest pewien swoich uczuć do wybranki, prosi ją o rękę. W tym celu najczęściej kupuje pierścionek zaręczynowy, który ma symbolizować miłość i wierność. Moment, w którym mężczyzna składa kobiecie propozycje zawarcia małżeństwa, nazywany jest oświadczynami

Natomiast zaręczyny to najczęściej przyjęcie lub spotkanie, które organizowane jest w gronie najbliższej rodziny i przyjaciół. W jego trakcie zakochani ogłaszają radosną nowinę. To bardzo ważne wydarzenie zarówno dla pary, jak i dla bliskich im osób.

Jeśli skorzystasz z przedstawionych przez nas propozycji, z pewnością trafisz w gust swojej drugiej połówki. Rocznica zaręczyn jest okazją, w trakcie której zakochani mogą spędzić czas wspólnie, a także obdarować się prezentami materialnymi. Najważniejsza jest jednak miłość i szczęście.

Zobacz także:
Sprawdź!
Zaręczyny w Zakopanem, czyli romantyczne oświadczyny w Tatrach
Archiwum: kwiecień 2023
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
zaręczyny a oświadczyny

Zaręczyny a oświadczyny – czym się różnią?

Next Article
sennik - zaręczyny

Sennik – zaręczyny i ich znaczenie w snach

Related Posts