Odmładzanie twarzy laserem pikosekundowym – pokonaj niedoskonałości skóry

Laserowe odmładzanie twarzy to jeden z najpopularniejszych, nieinwazyjnych zabiegów poprawiających wygląd skóry. Wśród wielu laserów dostępnych na rynku na szczególną uwagę zasługuje laser pikosekundowy, który bez użycia wysokiej temperatury doskonale rewitalizuje, usuwa zmarszczki i przebarwienia, poprawia teksturę skóry. Wyjaśniamy, na czym polega odmładzanie twarzy laserem i jakich efektów możesz się spodziewać.
Rafał Laskowski

Dla kogo laserowe odmładzanie twarzy?

Laserowe odmładzanie twarzy to od wielu lat hit wśród zabiegów oferowanych przez kliniki medycyny estetycznej. Warto jednak pamiętać, że dziedzina laseroterapii nie przestaje się rozwijać, czego efektem są coraz nowocześniejsze urządzenia, które mogą jeszcze skuteczniej walczyć ze zmarszczkami, wiotką skórą i innymi objawami starzenia. Krokiem milowym jest technologia pikosekundowa, która pozwoliła na wykonywanie zabiegów o wysokiej skuteczności i niskiej inwazyjności. Dzięki temu możliwe jest uzyskanie efektu odmłodzenia bez ryzyka poważnych powikłań i skutków ubocznych typowych dla zabiegów chirurgicznych. Jak wyjaśniają specjaliści z Kliniki Miracki w Katowicach, odmładzanie twarzy laserem pikosekundowym z powodzeniem można zastosować nawet na bardzo delikatnych obszarach, takich jak okolice oczu.

Laser pikosekundowy – odmładzanie skóry na zimno

Laser pikosekundowy nie powoduje podgrzania skóry, dlatego nazywany jest zimnym laserem. Ma to istotny wpływ na odczucia pacjenta podczas zabiegu, ale też na sam proces gojenia się skóry po laserowym odmładzaniu twarzy. Aplikacja energii w trybie pikosekundowym wywołuje zjawisko fotomechaniczne, a nie termiczne, jak w przypadku innych laserów. Dochodzi wówczas do powstania fali uderzeniowej, która mechanicznie uszkadza skórę w sposób kontrolowany i precyzyjny, pobudzając ją do wzmożonej syntezy kolagenu. W przypadku przebarwień impuls lasera wchodzi w kontakt z melaniną (barwnikiem skóry) i zamienia się w energię kinetyczną. Powstające podczas tego procesu wysokie ciśnienie rozbija cząstkę barwnika na mikroskopijnej wielkości elementy, które organizm jest w stanie samodzielnie usunąć.

Sprawdź!
Czy trzeba brać urlop na ślub i wesele? Jak załatwić wolne w pracy?

Skóra po laserowym odmładzaniu twarzy jest jedynie lekko zarumieniona. Nie ma ryzyka oparzeń, a efekt estetyczny przewyższa wielokrotnie ten, który pozwalają uzyskać inne lasery. Dodatkowo podczas zabiegu stosowany jest skuteczny system chłodzący, który minimalizuje odczucia bólowe. Urządzenie jest niezrównane w kompleksowej redukcji zmarszczek oraz poprawie gęstości, napięcia i kolorytu skóry.

Efekty odmładzania laserem pikosekundowym

Dzięki stymulacji produkcji włókien kolagenowych skóra po laserowym odmładzaniu twarzy wyraźnie się zagęszcza i wzmacnia. Już po jednym zabiegu staje się odświeżona, zrewitalizowana, napięta i promienna. Poprawia się jej koloryt. Natomiast po serii zaleconych przez specjalistę zabiegów możesz spodziewać się wielowymiarowych i długotrwałych efektów w postaci:

  • liftingu twarzy,
  • wyraźnego spłycenia zmarszczek,
  • podniesienia zwiotczeń,
  • poprawy owalu twarzy,
  • redukcji przebarwień, w tym melasmy i ostudy,
  • laser pikosekundowy można również zastosować w celu redukcji blizn i rozstępów.

Zainicjowana przez pikosekundowy laser odnowa kolagenu to proces, który potrzebuje czasu. Efekty nie pojawiają się więc od razu, ale narastają w ciągu około 2-3 miesięcy. Liczba oraz częstotliwość zabiegów potrzebnych do osiągnięcia optymalnych efektów zależy od indywidualnych predyspozycji, zwłaszcza zaawansowania procesów starzenia się skóry. Dla podtrzymania i wzmocnienia rezultatów warto powtarzać kurację przynajmniej raz w roku.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Katowicach: https://klinikamiracki.pl/klinika-miracki-katowice/ 

Zobacz także:
Sprawdź!
Jak nosić pastelowe ubrania?
Archiwum: grudzień 2022
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article

Wesele - od czego zacząć?

Next Article

Zaproszenia ślubne

Related Posts