Co musisz wiedzieć, organizując ślub w ciąży? Poznaj najlepsze porady i zaplanuj wesele swoich marzeń!

Organizacja ślubu w ciąży to ogromne wyzwanie. Podczas wyboru miejsca, terminu, a nawet godziny trzeba wziąć pod uwagę potrzeby najmłodszego jeszcze nienarodzonego uczestnika imprezy. Jak zaplanować uroczystość? Sprawdź w artykule.
Alicja Kamińska
ślub w ciąży

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu ślub w ciąży był kontrowersyjnym wydarzeniem. Dziś, kiedy większość par mieszka ze sobą przed oficjalnym zawarciem związku małżeńskiego, niewiele osób to szokuje. W artykule podpowiemy, gdzie i kiedy najlepiej zorganizować uroczystość oraz na co warto zwrócić szczególną uwagę. 

Czy w ciąży można wziąć ślub kościelny?

Wiele par, które zdecydowały się na dziecko przed zawarciem sakramentu małżeństwa, zastanawia się, czy wciąż mogą wziąć ślub w kościele. W przypadku kiedy planujecie się pobrać we wczesnym etapie ciąży, nie macie obowiązku informowania kapłana o stanie błogosławionym przyszłej panny młodej. Jednak jeśli chcecie zacząć nowy etap życia w zgodzie z naukami z Kościoła Katolickiego, powinniście wyspowiadać się z grzechu, jakim jest seks przedmałżeński. W wypadku, gdy termin uroczystości przypada na okres widocznej ciąży, lepiej porozmawiać na ten temat z księdzem, by uniknąć nieporozumień. Warto uważać na produkty, które będzie się jadło w czasie wesela. Na przykład zakazane owoce w ciąży.

Ślub w ciąży – co wziąć pod uwagę podczas organizacji uroczystości

Przede wszystkim ciąża to czas, kiedy przyszła mama powinna unikać stresu. Dlatego już na początku przygotowań najlepiej skorzystać z usług profesjonalnego konsultanta ślubnego. Wysłucha wszystkich oczekiwań i pomoże ci zorganizować wesele twoich marzeń, a ty w zaoszczędzonym czasie zadbasz o zdrowie waszej dwójki.

Sprawdź!
Co wygrawerować na obrączce? Cytat, napis, a może symbol miłości? Wybierz oryginalny grawer na obrączkach ślubnych!

Jeśli uroczystość ma odbyć się w pierwszym trymestrze, nie będzie to wymagało specjalnych przygotowań. Jednak w przypadku organizacji przyjęcia w zaawansowanej ciąży, powinno się wziąć pod uwagę komfort i samopoczucie panny młodej. Najlepiej wybrać poranne godziny, by móc nacieszyć się imprezą nim odezwą się wszelkie dolegliwości związane z działaniem hormonów.
Ślub w ciąży może być równie piękny co w przypadku każdej innej pary. Pamiętaj, że to ty jesteś najważniejszą osobą na imprezie, więc nie staraj się zadowolić wszystkich gości swoim kosztem. Pozwól sobie pomóc i nie wahaj się przekazywać części obowiązków bliskim ci osobom.

Zobacz także:
Archiwum: czerwiec 2022
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
rzeźby z lodu

Szukasz niepowtarzalnej dekoracji na swoje wesele? Poznaj rzeźby z lodu, które z pewnością zachwycą wszystkich gości!

Next Article
ciężki dym na wesele

Jak sprawić, by pierwszy taniec był wyjątkowy? Poznaj ciężki dym na wesele, który pomoże stworzyć bajkową atmosferę!

Related Posts