Wieczór Panieński w praktyce

Zaraz obok ślubu – wieczór Panieński stanowi najważniejsze wydarzenie dla przyszłej Panny Młodej. Jak się zabrać za jego organizację? Co powinnaś wiedzieć zanim podejmiesz się tego zadania? Na te i inne pytania odpowiedzi znajdziesz odpowiedzi w tym artykule.
Rafał Laskowski

Tradycja tego wieczoru – skąd się wzięła? 

Zwyczaj ten najprawdopodobniej narodził się XIX wieku. Kiedy to, para młoda spędzała wieczór osobno w gronie najbliższych, celebrując wspólnie ten wieczór. Jak wszystko w świecie i ta tradycja ewoluowała i obecnie rządzi się swoimi prawami. 

Podobno tego wieczoru dozwolone jest wszystko a co po ślubie to zabronione. O tym jednak w dużej mierze decydują organizatorki tego wydarzenia oraz upodobania Panny Młodej, której zdanie powinno być najważniejsze. 

Odnosząc się jednak do tradycji i historii tego przyjęcia. Jest pewna ciekawostka na temat prezentów wręczanych panience tego dnia. 

Zwyczaj wręczania prezentów z okazji wieczoru panieńskiego związany jest z legendą o ubogim młynarzu, któremu ojciec córki z bogatego domu odmówił wydania jej i darowania posagu. W takiej sytuacji ślub był niestety niemożliwy. Stąd też przyjaciele dziewczyny obdarowali ją mnóstweeeeem prezentów i ślub mógł dojść do skutku. 

Kto organizuje wieczór panieński? 

Poznaliśmy już podwaliny tego jedynego w dniu naszej panny młodej wieczoru – czas dowiedzieć się kto będzie odpowiadał za ten “bałagan”. 

W teorii przyjęto, że zaszczyt ten przypadł świadkowej. Jednak wiadomo teoria nie zawsze idzie w zgodzie z praktyką. Dlatego też coraz częściej organizowany jest on przez przyjaciółkę, kuzynkę, siostrę, która posiada zmysł organizacyjny. 

Popularnością z roku na rok cieszą się także firmy eventowe, posiadające profesjonalne konsultantki w tym zakresie. Macie wówczas pewność, że wieczór panieński będzie zorganizowany od początku do końca w sposób profesjonalny i przemyślany. Jeśli szukalibyście odpowiedniego miejsca polecić możemy Szklarnię przy Jutrzenki 76. 

Sprawdź!
Rady dla nowożeńców, czyli jak zbudować wspólną przyszłość!

Nasza rada – wybierzcie spośród siebie lidera – dzięki temu możecie usprawnić delegowanie zadań a także przepływ informacji. Tym samym zaoszczędzicie dodatkowy stres. 

Termin Wieczoru Panieńskiego 

Planowanie tego wieczoru warto rozpocząć na miesiąc przed. Termin wybrać na dwa do tygodnia przed datą ślubu. Jest to istotne także z uwagi na wybór miejsca, w którym zamierzacie się bawić. 

Warto odezwać się do wybranego lokalu bądź restauracji uprzednio wcześnie w celu zarezerwowania planowanej daty. Pomoże to Wam także zaplanować inne atrakcje zaplanowane na ten wieczór i dopiąć wszystko na ostatni guzik. 

Najważniejsze by nie zostawić planowania, organizowania i przede wszystkim zaproszenia gości na ostatnią chwilę. Sami wiecie jak to jest gdy organizujecie spotkanie – każdy już zazwyczaj ma inne plany. Dlatego im szybciej o to zadbasz tym lepiej. 

Wybór miejsca 

Odpowiednie miejsce na Wieczór Panieński to jedno z większych wyzwań. Dlatego poszukując tego jedynego, bajkowego miejsca warto pomyśleć o:

  • charakterze przyjęcia
  • formie spotkania
  • wieku Panny Młodej i jej upodobaniach
  • lokalizacji miejsca 
  • budżecie jakim dysponujecie

Jeśli już znacie odpowiedź na powyższe kwestie a chciałybyście prosić o wsparcie profesjonalistów. Nie pozostaje nic innego jak umówienie spotkania podczas którego wspólnie z event managerem sprecyzujesz swoje oczekiwania.  

Tak czy inaczej wieczór kawalerski jest wspaniałą kolejna okazją nie tylko do celebrowania przyszłego ślubu ale także utrzymywania dobrych stosunków pomiędzy koleżankami. Nie marnujmy takiej okazji.

Sprawdź!
Kto kupuje obrączki

Artykuł sponsorowany: Akademia Kulinarna GoCook.pl – https://gocook.pl

Zobacz także:
Archiwum: kwiecień 2023
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
wesele w remizie

Wesele w remizie – swojski klimat za niewielkie pieniądze

Next Article
ile kosztuje drink bar na wesele

Ile kosztuje drink bar na wesele? Czy warto wynająć barmana?

Related Posts