4 rzeczy, o których nie możesz zapomnieć, organizując wieczór panieński

Wieczór panieński to ważna impreza, która w pamięci panny młodej najpewniej zapisze się do końca życia. Choć cała przygotowywana jest specjalnie dla niej, to nie panna młoda powinna zajmować się organizacją takiego wieczoru, a jej najbliższe przyjaciółki. Jeśli taki zaszczyt zorganizowania wieczoru panieńskiego przypadł właśnie Tobie, czytaj dalej – oto 4 bardzo ważne kwestie, o których nie możesz zapomnieć.
Alicja Kamińska

Ustal termin z przyszłą panną młodą

Wiele szczegółów dotyczących wieczoru panieńskiego można utrzymać w tajemnicy przed przyszłą panną młodą, jednocześnie zapewniając jej pełną wrażeń niespodziankę. Pewne kwestie powinny być jednak omówione z nią jak najwcześniej, a podstawowa to termin, w którym odbędzie się impreza.

Wieczory panieńskie zwykle organizuje się tuż przed ślubem, czasem kilka tygodni przed nim, a czasem jedynie kilka dni. Warto pamiętać, że to czas wzmożonych przygotowań, podczas których przyszła panna młoda ma dużo na głowie. Wcześniejsze poinformowanie ją o terminie imprezy powoli jej zaplanować obowiązki tak, żeby ten jeden wieczór rzeczywiście mogła spędzić na świętowaniu w gronie przyjaciół, a nie zamartwianie się innymi koniecznymi do zrobienia rzeczami.

Ustal podejście do akcentów erotycznych

Tematyka erotyczna jest i zawsze będzie związana z wieczorem panieńskim tak jak i kawalerskim. To według tradycji impreza, podczas której ostatni raz razem z przyjaciółmi można nacieszyć się swoim wolnym stanem, a jednocześnie przygotować do spokojniejszego życia małżeńskiego u boku jednej osoby z założenia przez resztę życia. Artykuły nacechowane erotycznie pojawiają się na tego typu imprezach w formie dekoracji, akcesoriów jak słomki do napojów, gier i atrakcji, czy prezentów, takich jak na przykład zabawki BDSM dla par. Na niektórych wieczorach odbywają się nawet występy striptizerów.

Sprawdź!
Jak zadbać o szyję i dekolt? Pielęgnacja szyi i dekoltu

Czy dodanie do imprezy akcentów erotycznych to dobry pomysł? W tej kwestii bardzo dużo zależy od podejścia samej panny młodej. Jeśli jest to osoba cicha, spokojna i raczej niechętnie podejmująca tego typu tematy, bezpieczniejszą opcją jest rezygnacja z takich dodatków. Nikt w końcu nie chciałby, żeby panna młoda czuła się skrępowana na własnej imprezie. Jeżeli natomiast jest to kobieta śmiała, dla której takie atrakcje mogą okazać się świetną zabawą, warto zajrzeć do sklepu EasyToys i wybrać dla niej coś odpowiedniego.

Omów z przyszłą panną młodą listę gości

Listę gości można co prawda ułożyć samodzielnie, jednak nawet dla najbliższej przyjaciółki przyszłej panny młodej może być to trudne zadanie. W końcu nigdy nie można być pewnym jej relacji z różnymi koleżankami, przyjaciółkami, czy kobietami z rodziny, a na wieczorze panieńskim powinny pojawić się jedynie te osoby, przy których będzie się ona czuła w pełni swobodnie. To dlatego radzi się, żeby skonsultować listę gości z przyszłą panną młodą, a nawet zlecić jej samodzielne spisanie osób, które chciałaby zobaczyć na swoim wieczorze panieńskim.

Pytając o gości, których przyszła panna młoda życzy sobie zaprosić, nie można zapomnieć o jej mamie i teściowej. Niektóre panny młode chcą, aby mamy towarzyszyły im podczas tej imprezy, inne natomiast uważają, że w ich towarzystwie czułyby się zwyczajnie skrępowane.

Przemyśl i podziel koszty związane z organizacją

Przyjęło się, że wszystkie koszty związane z organizacją wieczoru panieńskiego powinni podzielić między sobą przyjaciele przyszłej panny młodej. Budżet warto omówić z grupą jak najwcześniej, żeby podczas planowania nie doszło do żadnych nieporozumień i późniejszych braków niezbędnych środków czy kłótni pomiędzy organizatorami imprezy.

Sprawdź!
Czy można zdjąć aparat ortodontyczny na ślub?

Po pierwsze, przy planowaniu budżetu należy pamiętać, że choć przejażdżka limuzyną i wynajęcie luksusowego lokalu brzmi świetnie, jest to bardzo kosztowne. Zwykle w grupie przyjaciół panny młodej nie wszyscy mogą pozwolić sobie na tak duży wydatek, dlatego dobrze ustalić maksymalną kwotę na jak najwcześniejszym etapie planowania imprezy.

Po drugie, planując budżet, nie można pominąć żadnego elementu. Środki konieczne będą na:

  • jedzenie i napoje;
  • alkohol;
  • dekoracje;
  • ewentualne planowane atrakcje;
  • prezent dla przyszłej panny młodej;
  • wynajęcie lokalu/loży, jeżeli planowane.
Zobacz także:
Archiwum: listopad 2022
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
jesienne bukiety ślubne

Jesienne bukiety ślubne – kompozycje kwiatowe. Jaki bukiet ślubny jesienią wybrać? Sprawdźmy to!

Next Article

Bielizna ślubna – jak dobrać bieliznę pod suknię ślubną?

Related Posts