Rady dla nowożeńców, czyli jak zbudować wspólną przyszłość!

Rady dla nowożeńców – jakie wziąć sobie do serca? Dzień ślubu to moment, w którym wkracza się na nową drogę życia. Czasem jest ona bardzo płynna, a czasem jest niczym skok na głęboką wodę. Bez względu na początek, dowiedz się, jak kontynuować tę wspaniałą podróż!
Rafał Laskowski
rady dla nowożeńców

5 porad w skrócie

  1. Ustalcie, jak będziecie zarządzać wspólnymi finansami 💸
  2. Nadal umawiajcie się na randki! 😉
  3. Przygotujcie się na nagłe wypadki i sytuacje kryzysowe – spiszcie zaufane telefony 🤙
  4. Podtrzymujcie otwartą komunikację. Zamiast „cichych dni” mówcie o swoich uczuciach i rozwiązujcie konflikty, nawet te błahe 💬
  5. Celebrujcie codzienność – niech Wasze dni wypełnią czułe słowa, gesty, miłosne wyznania i spontaniczne upominki! 💕

Już chwilę po zawarciu związku małżeńskiego, podczas składania życzeń usłyszycie wiele rad dla nowożeńców. Część z nich będzie miała wydźwięk sarkastyczny, ale część pomoże wam przejść przez najtrudniejsze momenty w waszym wspólnym życiu. W teorii nie ma rad idealnych, bowiem każda para mierzy się z własnymi i indywidualnymi problemami. W artykule znajdziecie rady dla nowożeńców, które będą podstawą do zbudowania wspólnej przyszłości i pomogą wam odnaleźć się w nowej rzeczywistości!

Rady dla nowożeńców – po pierwsze wspólny budżet!

Na pewno jeszcze przed ślubem poruszaliście kwestie wspólnych wydatków. Temat ten jest bardzo trudny i nawet na przestrzeni lat może poróżnić nawet najlepiej dobrane pary. W kwestii zarządzania budżetem nie ma niestety złotego środka, ale warto zastanowić się nad kilkoma kwestiami, do których zalicza się wspólne konto.

Sprawdź!
Najmodniejsze buty damskie na ślub, wesele i poprawiny - co będziemy nosić w tym roku?
Na jakie wydatki przyda się wspólne konto?
1. Mieszkanie i rachunki
2. Codzienne zakupy
3. Tankowanie i naprawa samochodu
4. Wspólne wakacje
5. Prezenty dla dzieci
6. Remonty i większe zakupy do domu
7. Leki i prywatne wizyty
8. Ubezpieczenia
Małżonkowie dzielą wiele wydatków, ale warto też mieć oddzielne konta – budżet na własne przyjemności i niespodzianki dla siebie nawzajem!

Nawet, jeśli wciąż chcecie zachować niezależność finansową, wspólne konto to doskonałe rozwiązanie! Możecie wpłacać na nie konkretne kwoty, dzięki którym pokryjecie wspólne rachunki, ale też i odłożycie na wymarzone wakacje. Po ślubie warto także zastanowić się, z których usług zrezygnować – to dobry moment na konsolidację umów na przykład za multimedia.

Rady dla nowożeńców – po drugie, umów się na randkę!

Bycie w związku małżeńskim nie oznacza, że musicie zrezygnować z randkowania. Wręcz przeciwnie – to doskonały moment, aby zaplanować kolejne romantyczne spotkanie. Wspólne randkowanie zapobiega rutynie, wprowadza do małżeństwa magię oraz pomaga w przedłużeniu wspaniałego miesiąca miodowego! Zacznijcie od ulubionej restauracji, odwiedźcie miejsca, które są dla was ważne, ale nie zapomnijcie też o wyjściu do kina, które może być poprzedzone romantycznym spacerem!

Jak często? 🤔

Badacze z Uniwersystetu w Lincoln wykazali, że najszczęśliwsze małżeństwa chodzą na randki raz w miesiącu. Na początku pewnie będziecie to robić częściej, ale po kilku latach zobaczycie, jak trudno czasem zawalczyć o comiesięczne wyjścia.

Co jeszcze ciekawsze – w tym badaniu pary, które randkowały raz w tygodniu lub częściej, w ciągu 10 lat rozchodziły się tak samo często jak te, które nie randkowały w ogóle! Być może zbyt częste wyjścia wiązały się z nadmiernym stresem – konieczność planowania, załatwiania opiekunki do dziecka, niedokończone obowiązki domowe…

Pomysły na małżeńską randkę:
- kolacja w restauracji
- wypad do galerii sztuki
- kemping

Rady dla nowożeńców – po trzecie, bądź przygotowany na nagłe wypadki!

Pierwsze dni po ślubie to przede wszystkim sielanka, w której wciąż czujecie motyle w brzuchu. Od tej chwili tworzycie rodzinę, a zatem musicie być przygotowani na różne sytuacje awaryjne.

Sprawdź!
Jak wybrać idealne czółenka ślubne? 5 sprawdzonych porad!

Warto, abyście poznali swoją grupę krwi oraz wymienili się telefonami do najbliższych, których należy powiadomić w sytuacjach kryzysowych. Nagłe wypadki to także moment utraty pracy czy oszczędności lub remont – zastanówcie się, jak się do nich przygotować – być może to dobry moment, aby otworzyć wspólne konto oszczędnościowe?

Rady dla nowożeńców – po czwarte, pamiętajcie o komunikacji!

Wśród rad dla nowożeńców nie może zabraknąć tej oczywistej, czyli prawidłowej komunikacji. Na przestrzeni lat może dojść do wielu delikatnych potyczek, które zbyte milczeniem z czasem przeradzają się w wielkie burze. Aby tego uniknąć, o swoich uczuciach czy obawach warto mówić wprost – na pewno docenią to obie strony! Prawidłową komunikację ćwiczcie od samego początku i od razu informujcie drugą stronę, co sprawia, że się irytujecie.

Rady dla nowożeńców – po piąte, świętujcie codzienność!

Każdy dzień jest wyjątkowy, dlatego o swojej miłości warto mówić częściej niż tylko w walentynki. Zaskocz od czasu do czasu swojego współmałżonka kolacją przy świecach czy długim spacerem po oświetlonym parku. Spontaniczność wprowadza do związku kolory, a każdy dzień jest dobry na to, aby świętować!

Pamiętajcie także o prostych gestach, jak wyznawanie sobie uczuć, czy po prostu czuły pocałunek na do widzenia.  To darmowe przyjemności, które cementują związek.

Nie ma idealnych rad dla nowożeńców, choć warto pamiętać, że niektóre z nich są po prostu podstawą udanego współżycia. Wspólny budżet, komunikacja i czułości są właśnie tym, co sprawia że małżeństwo jest udane. Z czasem zauważycie, że waszym największym wrogiem jest rutyna i delikatne sprzeczki, dlatego warto pracować nad tymi aspektami już od samego początku. Życzymy wam wszystkiego co najlepsze i gratulujemy nowej i wspólnej drogi życia!

Sprawdź!
Co zrobić, gdy podejrzewasz zdradę w swoim związku?
Zobacz także:
Archiwum: kwiecień 2023
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
religijne życzenia z okazji rocznicy ślubu

Religijne życzenia z okazji rocznicy ślubu

Next Article
pieśni na ślub

Pieśni na ślub. Wybór oprawy muzycznej ślubu kościelnego

Related Posts