Diamentowe gody – która to rocznica ślubu?

Nazwa diamentowe gody nie jest przypadkowa. Odnosi się bowiem do naprawdę imponującej liczby lat spędzonych w związku małżeńskim. Sprawdź skąd wzięła się ta nazwa.
Alicja Kamińska
diamentowe gody

Z roku na rok spada liczba zawieranych małżeństw, a rośnie liczba rozwodów. To sprawia, że zakochani coraz częściej chcą świętować każdy kolejny rok spędzony razem. Diamentowe gody to powód do radości i dumy, dlatego warto uczcić tą okazję w szerszym gronie bliskich.

Diamentowe gody – skąd wzięła się nazwa?

Nazwy najważniejszych rocznic zostały nadane przez Emily Post w 1922 roku, a następnie uzupełnione przez Związek Jubilerów. Każda nazwa ma podkreślać status związku, jego trwałość  i odpornośc na czynniki zewnętrzne. Tak też jest w przypadku diamentowych godów. 60 rocznica ślubu świadczy o wielkim oddaniu i szczerości jakimi darzy się dwoje osób. Związek jest szlachetny i niezniszczalny, zupełnie jak diamenty. Te kamienie zachwycają swoim blaskiem i nieskazitelnością. Nazwa pasuje więc idealnie.

Diamenty jako kamienie szlachetne symbolizują miłość i wierność. Uważane są za wieczne kamienie, są niebywale odporne na uszkodzenia. Połączenie ich z tak znakomitym jubileuszem wydaje się więc całkowicie zrozumiałe.

Diamentowe gody – obchody rocznicy

Diamentowe gody dotyczą osób starszych, dla których huczne imprezy mogą okazać się zbyt męczące. Dlatego dobrym pomysłem, by uczcić tak znamienitą rocznicę jest zorganizowanie uroczystego obiadu w restauracji. Można zaprosić do świętowania więcej osób, zarówno rodzinę jak i przyjaciół. To sprawi, że jubilaci nie poczują się przytłoczeni i będą mogli razem z bliskimi świętować ten wyjątkowy dzień.

Sprawdź!
Dębowe gody – którą dokładnie rocznicę oznaczają? Znaczenie i symbolika rocznicy

Jeśli pragniesz podarować z tej okazji niepowtarzalny prezent, dobrze sprawdzi się dowolny drobiazg z grawerem, który będzie przypominał, jak wiele lat upłynęło od pierwszego „tak”.

Diamentowe gody to niezwykła uroczystość, która wymaga szczególnej oprawy. Są powodem do dumy i radości, którą warto dzielić w szerszym gronie zarówno wśród rodziny jak i przyjaciół.

Zobacz także:
Archiwum: lipiec 2022
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
55 rocznica ślub

55 rocznica ślubu – właściwe nazewnictwo i symbolika

Next Article
14 rocznica ślubu

14. rocznica ślubu – nazwa, symbolika, prezenty. Jak spędzić ten szczególny dzień?

Related Posts