45 rocznica ślubu – jak obchodzić szafirowe gody?

45 rocznica ślubu to wielkie wydarzenie dla całej rodziny. Tak imponujący staż związku małżeńskiego zasługuje na wyjątkową oprawę. Jak spędzić szafirowe gody? Czym obdarzyć ukochaną osobę? Podpowiadamy, w jaki sposób spędzić ten szczególny dzień.
Rafał Laskowski
45 rocznica ślubu

Garść pomysłów

  • 45 rocznica ślubu to szafirowe gody – może biżuteria lub przypinka z szafirem, symbolizującym trwałość związku? 💍
  • Życzenia możesz złożyć w formie ozdobnej kartki lub bukietu z bilecikiem, wysłanego pocztą kwiatową 💐
  • Prezentem może być wycieczka, wizyta w spa lub egzotyczny masaż dla dwojga 💆‍♀️
  • Jeśli wolisz podarować coś trwałego, postaw na pamiątkę z grawerem 💙
  • Tradycyjne kwiaty i czekoladki w eleganckim opakowaniu nigdy nie zawodzą 🍫

Szafirowe gody to rocznica, którą mają szczęście świętować nieliczne pary. Obchody powinny więc być szczególnie uroczyste. Dowiedz się jak zorganizować ten specjalny jubileusz.

45 rocznica ślubu – co mówią statystyki?

Statystyczne dane dotyczące liczby zawieranych małżeństw i rozwodów nie są optymistyczne. Okazuje się, że w Polsce średnio 30% małżeństw kończy się na sali sądowej. Na tle innych europejskich krajów nie jest to zły wynik. W samej Belgii aż 70% par deklarujących sobie miłość na ślubnym kobiercu decyduje się na rozwód. Z danych wynika więc, że tylko nieliczni są w stanie wytrwać wiele lat w związku. Z tego powodu 45 rocznica ślubu to wielkie wydarzenie, które odbija się echem nie tylko w gronie najbliżej rodziny.

Sprawdź!
Diamentowe gody – która to rocznica ślubu?

45 rocznica ślubu – znaczenie

45 rocznica ślubu nazywana jest również szafirowymi godami. Nie bez powodu dla tej rocznicy wybrano ten niezwykły i szlachetny minerał. Szafir bowiem jest korundem, czyli jednym z najtwardszych, zaraz po diamencie minerałów. W ten sposób podkreślono niezniszczalność i stateczność 45-letniego związku. 

Ponadto szafir od wieków był ceniony ze względu na swoje niezwykłe właściwości ochronne i lecznicze. Jest traktowany jako talizman chroniący przed tzw. złym okiem. Symbolizuje również czystość, miłość, prawdę i spójność, czyli cechy, które są charakterystyczne dla par będących w długoletnich związkach.

45 rocznica ślubu – jakie życzenia będą odpowiednie?

Obchody 45 rocznicy ślubu są na tyle wyjątkowe, że zasługują na równie nieprzeciętne życzenia. Dobrym pomysłem jest przesłanie gratulacji w formie ozdobnej kartki. Sprawdzonym pomysłem jest też przesłanie bukietu i ozdobnego bileciku z wybranymi życzeniami przez pocztę kwiatową. Taka niespodzianka z pewnością mile zaskoczy parę obchodzącą szafirowe gody. Treść życzeń można wymyślić samodzielnie, lub skorzystać z gotowych wierszyków specjalnie na tę okazję.

Prezenty na 45 rocznicę
1. Coś szafirowego, np. pierścionek, broszka, zawieszka lub zegarek w kolorze szafiru.
2. Sesja zdjęciowa, np. na wzór sesji ślubnej – „45 lat później”.
3. Wycieczka do sanatorium, spa lub ukochanego miejsca – gdziekolwiek para najlepiej wypocznie.
4. Pamiątka z grawerem, np. statuetka, medalik, zegarek, ramka ze zdjęciem.
5. Kreatywne życzenia, np. bukiet z wierszem na bileciku, sentymentalne wideo, ręcznie dekorowana kartka lub tort.

Przykładowe życzenia 💙

Z okazji Waszej 45. rocznicy ślubu, pragniemy złożyć Wam serdeczne życzenia i podziękować za wszystkie lata spędzone razem. Jesteście dla nas wzorem długotrwałego i szczęśliwego związku, który opiera się na wzajemnym wsparciu i szacunku. Życzymy Wam dalszego trwania w tej niezwykłej miłości, która z każdym dniem staje się coraz piękniejsza. Niech Wasze wspólne życie będzie pełne radości, spokoju i harmonii.

Niech Wam nie brakuje sił i zdrowia, abyście mogli cieszyć się kolejnymi wspólnymi latami i aby Wasza miłość wciąż była źródłem inspiracji dla nas wszystkich. Dziękujemy za nauki płynące z Waszego doświadczenia. Wierzymy, że przed Wami jeszcze wiele pięknych chwil, które spędzicie razem. Z serca gratulujemy i życzymy Wam wszystkiego, co najlepsze!

Co podarować na szafirowe gody?

45 rocznica ślubu dotyczy zazwyczaj rodziców lub teściów. Z tej okazji możesz im podarować wspólny wyjazd we dwoje, bon na egzotyczny masaż dla par lub pamiątkę z grawerem. Zawsze też sprawdza się piękny bukiet kwiatów i czekoladki w eleganckim opakowaniu. Ukochanej osobie można podarować biżuterię z szafirem naturalnym bądź syntetycznym, lub innym kamieniem o niebieskim zabarwieniu. Jeśli nie masz możliwości złożyć życzeń osobiście, można to również zrobić drogą elektroniczną lub przesłać wiadomość na komunikatorze. Liczy się pamięć o tym wielkim wydarzeniu.

Sprawdź!
70 rocznica ślubu – jak obchodzić kamienną rocznicę ślubu?

Obchodzenie szafirowych godów to niezwykłe wydarzenie w rodzinie. Warto więc zadbać o wyjątkową oprawę i uczcić ten szczególny dzień naprawdę w wyjątkowy sposób. Taka okazja do świętowania zdarza się tylko ten jeden jedyny raz w życiu.

Pytania i odpowiedzi

Jak się ubrać na 45 rocznicę ślubu?

Nie ma jednego przepisu na udaną stylizację w 45 rocznicę ślubu. Możesz jednak nawiązać do jej symbolu – szafiru – zakładając niebieską lub granatową sukienkę (dla pań) lub marynarkę (dla panów). Strój powinien być elegancki, ale nie przesadnie odświętny – najlepiej sprawdzi się styl smart casual. Jubilatka może także ubrać się w coś sentymentalnego, np. nawiązać do swojej kreacji weselnej lub zaręczynowej.

Co kupić rodzicom na 45-lecie ślubu?

Jeśli Twoim rodzicom przydałaby się odrobina relaksu, zafunduj im wyjazd do sanatorium lub spa. Lecznicze i odprężające zabiegi pomogą im zapomnieć o dolegliwościach i cieszyć się sobą nawzajem. Jeśli natomiast są w doskonałym zdrowiu, może ucieszyliby się na podróż jak za dawnych lat? Na fizyczny prezent polecamy z kolei zastawę stołową z tematycznym nadrukiem lub statuetkę z wygrawerowanymi życzeniami.

Jak nazywa się 44 rocznica ślubu?

44 rocznica ślubu nie ma szeroko używanej nazwy, ale niektórzy nazywają ją Bursztynowymi Godami – pomysłodawcą tego określenia jest Urząd Stanu Cywilnego w Gdańsku. Bursztyn bałtycki powstał bowiem 44 miliony lat temu.

Zobacz także:
Sprawdź!
Złote gody – wyjątkowa rocznica ślubu. Co symbolizuje?
Archiwum: kwiecień 2023
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
strój dla psa na wesele

Czy strój dla psa na wesele to dobry pomysł?

Next Article
papierowa rocznica

Papierowa rocznica ślubu – jak świętować pierwszą rocznicę?

Related Posts