45 rocznica ślubu – jak obchodzić szafirowe gody? 

Szafirowe gody to rocznica, którą mają szczęście świętować nieliczne pary. Obchody powinny więc być szczególnie uroczyste. Dowiedz się jak zorganizować ten specjalny jubileusz.
Rafał Laskowski
45 rocznica ślubu

45 rocznica ślubu to wielkie wydarzenie dla całej rodziny. Tak imponujący staż związku małżeńskiego zasługuje na wyjątkową oprawę. Jak spędzić szafirowe gody? Czym obdarzyć ukochaną osobę? Podpowiadamy w jaki sposób spędzić ten szczególny dzień.

45 rocznica ślubu – co mówią statystyki?

Statystyczne dane dotyczące liczby zawieranych małżeństw i rozwodów nie są optymistyczne. Okazuje się, że w Polsce średnio 30% małżeństw kończy się na sali sądowej. Na tle innych europejskich krajów nie jest to zły wynik. W samej Belgii aż 70% par deklarujących sobie miłość na ślubnym kobiercu decyduje się na rozwód. Z danych wynika więc, że tylko nieliczni są w stanie wytrwać wiele lat w związku. Z tego powodu 45 rocznica ślubu to wielkie wydarzenie, które odbija się echem nie tylko w gronie najbliżej rodziny.

45 rocznica ślubu – znaczenie

45 rocznica ślubu nazywana jest również szafirowymi godami. Nie bez powodu dla tej rocznicy wybrano ten niezwykły i szlachetny minerał. Szafir bowiem jest kordunem, czyli jednym z najtwardszych, zaraz po diamencie minerałów. W ten sposób podkreślono niezniszczalność i stateczność 45 letniego związku. 

Ponadto szafir od wieków był ceniony ze względu na swoje niezwykłe właściwości ochronne i lecznicze. Jest traktowany jako talizman chroniący przed tzw. złym okiem. Symbolizuje również czystość, miłość, prawdę i spójność, czyli cechy, które są charakterystyczne dla par będących w długoletnich związkach.

Sprawdź!
25 rocznica ślubu – jak świętować srebrne gody? Pomysły na wzniosłe obchody rocznicowe

45 rocznica ślubu – jakie życzenia będą odpowiednie?

Obchody 45 rocznicy ślubu są na tyle wyjątkowe, że zasługują na równie nieprzeciętne życzenia. Dobrym pomysłem jest przesłanie gratulacji w formie ozdobnej kartki. Sprawdzonym pomysłem jest też przesłanie bukietu i ozdobnego bileciku z wybranymi życzeniami przez pocztę kwiatową. Taka niespodzianka z pewnością mile zaskoczy parę obchodzącą szafirowe gody. Treść życzeń można wymyślić samodzielnie, lub skorzystać z gotowych wierszyków specjalnie na tą okazję.

Co podarować na szafirowe gody?

45 rocznica ślubu dotyczy zazwyczaj rodziców lub teściów. Z tej okazji możesz im podarować wspólny wyjazd we dwoje, bon na egzotyczny masaż dla par lub pamiątkę z grawerem. Zawsze też sprawdza się piękny bukiet kwiatów i czekoladki w eleganckim opakowaniu. Ukochanej osobie można podarować biżuterię z szafirem naturalnym bądź syntetycznym, lub innym kamieniem o niebieskim zabarwieniu. Jeśli nie masz możliwości złożyć życzeń osobiście, można to również zrobić drogą elektroniczną lub przesłać wiadomość na komunikatorze. Liczy się pamięć o tym wielkim wydarzeniu.

Obchodzenie szafirowych godów to niezwykłe wydarzenie w rodzinie. Warto więc zadbać o wyjątkową oprawę i uczcić ten szczególny dzień naprawdę w wyjątkowy sposób. Taka okazja do świętowania zdarza się tylko ten jeden jedyny raz w życiu.

Zobacz także:
Sprawdź!
Dębowe gody – którą dokładnie rocznicę oznaczają? Znaczenie i symbolika rocznicy
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
11 rocznica ślubu

11 rocznica ślubu – nazwa, symbolika i pomysły na udane obchody

Następny artykuł
12 rocznica śluba

12 rocznica ślubu – znaczenie i symbolika płóciennych godów

Zobacz też