Ankieta weselna czy księga ślubna? Jak stworzyć oryginalną pamiatkę ślubną? Podobieństwa, różnice, inspiracje

Popularna na weselach księga ślubna coraz częściej bywa zastępowana ankietami. Czym jest ankieta ślubna? Dowiedz się, jakie są róznice pomiędzy nią, a księgą ślubną i sprawdź czy warto ją przygotować na swoje wesele.
Rafał Laskowski
ankieta weselna

Oczywistą pomiatką ze ślubu są zdjęcia i nagrania wykonane przez profesjonalnego fotografa. Wszyscy goście na nich są pokazani w trakcie dobrej zabawy. Ankieta ślubna daje możliwość poznania okoliczności w jakich zaproszeni goście przygotowywali się i przyjeżdżali na ślub. Czasem zdarzaja się naprawdę zabawne sytuacje, dlatego dobrym pomysłem jest przygotowanie ankiet. To właśnie na nich przybyli goście mogą opisać swojego przygody związane z weselem, czy zakupem prezentu. Dla was będzie to wyjątkowa pamiątka, dzięki której z łezką w oku będziecie wracać do waszego ślubu.

Ankieta weselna a księga gości weselnych

Z pozoru może się wydawać, że te dwie formy pamiątkowego wpisu nie róznią się zbytnio. Jednak coraz bardziej popularna ankieta ślubna daje większe możliwości szczerych i niewymuszonych wpisów i życzeń. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, by również w księdze gości stworzyć oryginalny i humorystyczny wpis. Jednak w czasie zabawy, gdy dużo się dzieje, wiele osób nie poświęca takim wpisom zbyt wiele uwagi. Ankieta weselna wzbudza kreatywność i samą forma zachęca do zabawnych wpisów.

Ankieta weselna – jak powinna wyglądać?

Ankieta weselna powinna przede wszystkim przyciągć wzrok gości. W ten sposób masz niemal pewność, że goście z czystej ciekawości po nią sięgną. Możesz też stworzyć księgę z ankietami jako ozdobny dodatek do rustykalnego wystroju sali.

Sprawdź!
Dopadł cię stres przed ślubem? Przeczytaj nasz poradnik i poznaj sprawdzone sposoby na poradzenie sobie z nim!

Sama ankieta może być przygotowana w dowolnym programie graficznym, gdzie możesz uwzględnić grafiki pasujące do motywu głównego wesela, lub wykorzystać gotowe wzory. Ankiety mogą być jedno- lub dwustronne, wszystko zależy od tego, ile pytań chcecie zadać swoim gościom. Dobrze jest w tym celu kupić nieco grubszy papier, który zapewni większą trwałość tej wyjątkowej pamiatki ze ślubu.

Ankieta weselna – o co pytać gości weselnych?

Choć przygotowanie ankiety i jej treści jest w pełni dowolne, warto w niej umieścić następujące informacje:

  • imiona gości uzupełniających ankietę;
  • miejsce z którego przyjechali na wesele;
  • środek transportu, którym dotarli na wasze wesele;
  • miejsce na zdjęcie (jeśli na weselu będzie dostępna fotobudka);
  • rubryka na wierszyki, wróżby, wspomnienia i życzenia;
  • test znajomości pary młodej.

Pozostałe informacje zależą tylko wyłącznie od tego, ile czasu i miejsca na kartce ma zajmować ankieta weselna.

Jak skłonić gości do uzupełniania ankiet?

Ankieta weselna to wspaniała pamiątka ze ślubu. Im więcej wypełnionych ankiet, tym więcej zabawy czeka was przy ich czytaniu. Jak jednak sprawić, by goście uzupełnili ją w trakcie przyjęcia? Ankiety można umieścić tuż koło fotobudki w której od razu można wywołać zdjęcia i wkleić do ankiety. Obok ankiety warto też umieścić kolorowe pisaki, kredki lub długopisy, które wizualnie wzbogacą cały wpis. Możesz również poprosić orkiestrę, by co jakiś czas przypominała gościom o tej dodatkowej atrakcji. Wypełnianie ankiet może stanowić świetną zabawę i fantastyczną pamiatkę ze ślubu i wesela.

Sprawdź!
Zabawy weselne – pomysły i inspiracje na udaną zabawę podczas uroczystości weselnej

Ankieta weselna stanowi godne zastępstwo dla księgi gości weselnych. Jej uzupełnianie daje większe możliwości poznania wszystkich gości zaproszonych na ślub. Ankieta powinna znaleźć się w widocznym miejscu, tak by zachęcać swoim wyglądem do wpisu. Może posiadać ozdobną okładkę,lub czcionkę która dodatkowo przyciągnie wzrok. Szeroki wybór ankiet można znaleźć w sklepach internetowych, warto też skorzystać z gotowych szablonów, które prezentują się równie interesująco.

Zobacz także:
Archiwum: sierpień 2022
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Previous Article
polskie piosenki na pierwszy taniec

Polskie piosenki na pierwszy taniec – jak wybrać najlepszy utwór? Romantyczna muzyka na weselny taniec

Next Article
fryzury ślubne z wiankiem

Fryzury ślubne z wiankiem – najnowsze trendy ślubne. Ciekawe uczesania i dodatki do upięć w stylu boho lub rustykalnym

Related Posts