Sennik – zaręczyny i ich znaczenie w snach

Jak wskazuje niejeden sennik, zaręczyny to radosne wydarzenie. Jednak może ono być bardzo różnie interpretowane, w zależności od tego, w jakim kontekście pojawia się we śnie. Sprawdź, co może oznaczać sen o zaręczynach.
Rafał Laskowski
sennik zaręczyny

Oświadczyny stanowią emocjonujące i radosne wydarzenie w życiu wielu par. Pierścionek zaręczynowy, kwiaty i romantyczna atmosfera sprawiają, że większość osób z podnieceniem czeka na dzień, w którym zdecyduje, że chce spędzić ze sobą połówkę resztę życia. Dlatego kiedy we śnie pojawia się ten motyw, niektórzy decydują się na sprawdzenie jego znaczenia w księdze snów, powszechnie znanym jako sennik. Zaręczyny mogą bowiem oznaczać wiele odmiennych rzeczy – sprawdź, jakich!

Co mówi sennik? Zaręczyny we śnie i ich znaczenie

Zaręczyny potrafią wywrócić całe życie do góry nogami – zwykle w pozytywnym sensie. Bez wątpienia oświadczyny są poważną zmianą w życiu, jednak jeśli dwoje ludzi darzy się uczuciem i chce spędzić ze sobą resztę życia, to wydarzenie z pewnością wiąże się z radosnymi emocjami. Co jednak jeśli ten motyw pojawi się we śnie? Mamy przykrą wiadomość – zazwyczaj nie oznacza to nic dobrego.

Sprawdź!
Wiersze o miłości – najpiękniejsze wiersze miłosne znanych poetów

Wszystko oczywiście zależy jednak od okoliczności, w których w twoim śnie pojawiają się zaręczyny. Mogą one oznaczać zarówno niepowodzenie w sprawach sercowych, jak i zbliżające się oświadczyny i rychły ślub. Sprawdź zatem, co oznacza twój sen!

Zaręczyny własne – co oznacza sen?

Śnienie o własnych zaręczynach zazwyczaj symbolizuje poważną zmianę – niekoniecznie w pozytywnym sensie. Chociaż nowy etap w życiu może być czymś, czego właśnie potrzebujesz, taki sen zazwyczaj oznacza, że utracisz coś ważnego. Interpretacje, które pojawiają się w senniku, wskazują, że najprawdopodobniej zakończy się twój związek – czy to z drugą połówką, czy bliskim przyjacielem.

Z drugiej strony, jeśli osobą oświadczającą się jesteś ty, może wskazywać to na spełnienie najskrytszych marzeń. Jak widać, wszystko zależy od kontekstu!

Cudze zaręczyny – interpretacja

Cudze zaręczyny są o wiele bardziej pozytywnym motywem we śnie. Zazwyczaj oznacza to, że i ciebie w najbliższej przyszłości czekają oświadczyny oraz ślub. Może to być także zapowiedź nadchodzącej przyjaźni, np. z zamężną kobietą lub żonatym mężczyzną.

Sennik o zaręczynach byłego – co to oznacza?

O ile ty i twój były nie utrzymujecie pozytywnych stosunków, jego zaręczyny raczej nie należą do radosnych okazji. Jeżeli taki motyw pojawia się we śnie, może to oznaczać, że podświadomie tęsknisz za swoim ex lub czujesz, że macie jakieś nierozwiązane sprawy. Jeśli uważasz, że zakopanie topora wojennego jest ci potrzebne dla spokoju ducha, może warto się z nim skontaktować?

Sprawdź!
Romantyczne zaręczyny nad morzem

Zerwane zaręczyny – znaczenie snu

Chyba większość osób zgodzi się, że zerwanie zaręczyn nie należy do przyjemnych przeżyć. Pojawienie się tego motywu u osoby śniącej także nie niesie za sobą pozytywnych skojarzeń. Zazwyczaj jest to ostrzeżenie, że w najbliższej przyszłości staniesz przed ważnym wyborem i, jeżeli nie będziesz uważać, twoja decyzja okaże się fatalna w skutkach. Potraktuj zatem sen jako znak ostrzegawczy przed podejmowaniem nieprzemyślanych pochopnych wyborów.

Publiczne oświadczyny we śnie

Śnienie o spektakularnych i publicznych zaręczynach może oznaczać dwie rzeczy: albo że w prawdziwym życiu lubisz być w centrum uwagi, albo wręcz przeciwnie: wydarzenia z dużą liczbą ludzi, kiedy jesteś obiektem zainteresowania, stresują cię ponad miarę. Być może obawiasz się (lub cieszysz) możliwości zaręczenia się na koncercie lub na stadionie, podczas meczu? W obydwu sytuacjach postaraj się porozmawiać o tej perspektywie ze swoim partnerem.

Kobieta oświadcza się mężczyźnie – znaczenie snu

Sytuacja, w które to kobieta klęka na jedno kolano i oświadcza się swojemu partnerowi jest dopuszczalną, choć jednocześnie nietypową sytuacją. Jeżeli taki motyw pojawia się we śnie, może to oznaczać, że czeka cię wyzwanie. To, jak do niego podejdziesz, zadecyduje o spełnieniu twoich wydarzeń lub ich pogrzebaniu.

Ponadto sen o oświadczającej się kobiecie może także oznaczać, że w życiu brakuje ci miłości oraz bliskości, i za wszelką cenę pragniesz odnaleźć swoją drugą połówkę lub zacieśnić więzi z obecnym partnerem.

Sprawdź!
Zaręczyny w domu – romantyczny moment w wyjątkowym miejscu

Pierścionek zaręczynowy – sennik

Sen o pierścionku zaręczynowym może mieć wielorakie znaczenie. Normalnie pierścionek kojarzy się raczej pozytywnie, szczególnie kiedy pochodzi od twojego wieloletniego partnera. We śnie jego widok zależy od koloru oraz okoliczności, w których się pojawia:

  • Złoty pierścionek to znak, że twoją rodzinę czeka ogromne szczęście!
  • Wręczanie pierścionka komuś, kto nie jest twoim partnerem, symbolizuje pogodzenie się ze znajomym albo odnowienie kontaktów z dawno niewidzianą osobą.
  • Jeżeli we śnie zgubiłaś pierścionek, może to oznaczać, że w twoim obecnym związku nie dzieje się dobrze. Być może nie jesteś do końca zadowolona z tej relacji i musisz przemyśleć jego przyszłość.
  • Znalezienie pierścionka zaręczynowego to symbol nadchodzącego szczęścia i spełnienie marzeń.
  • Odebranie komuś pierścionka oznacza zbliżającą się kłótnię z twoim partnerem lub inną bliską ci osobą.
  • Otrzymanie pierścionka od partnera ma dwojakie znaczenie: z jednej strony może to symbolizować spełnienie najskrytszych marzeń, a drugiej zaś walkę o względy partnera.

Przymuszanie do oświadczyn

Zmuszanie kogokolwiek do oświadczyn lub ich przyjęcia to absolutnie niedopuszczalne zachowanie, którego większość osób nie pochwala. Jednakże sny o byciu przymuszonym do klęknięcia na jedno kolano przed kobietą mogą nieść za sobą pozytywne przesłanie! Najprawdopodobniej w niedalekiej przyszłości odnajdziesz swoją drugą połówkę, z którą spędzisz resztę życia.

Zaręczyny koleżanki – symbolika snu

Znaczenie sny o zaręczynach koleżanki jest podobne, jak w przypadku obserwowania oświadczyn u obcej osoby. Oznacza on, że w niedalekiej przyszłości i ciebie czeka rychły ślub i wesele! Ponadto sen może oznaczać, że przyjaźń z daną osobą się umocni!

Sprawdź!
Najmodniejsze paznokcie na zaręczyny. Jak w subtelny sposób podkreślić pierścionek zaręczynowy dzięki dobranemu manicure?

Przerwanie zaręczyn – sennik

Sen, w którym ktoś przerywa twoje zaręczyny, nie należy do najszczęśliwszych omenów. Zazwyczaj symbolizuje on, że ktoś wtrąca się w twoje prywatne sprawy, nawet próbuje rozdzielić ciebie i twoją drugą połówkę. Może to powodować poważne zawirowania w waszym związku; zadbajcie zatem o dobrą komunikację i całkowitą szczerość. Ponadto miejcie się na baczności i zwracajcie uwagę na tak zwanych “fałszywych przyjaciół”. Być może czas zerwać z nimi kontakty?

Zaręczeni we śnie – co taki sen oznacza?

Sen o obserwowaniu oświadczyn lub zaręczonych osób jest dobrym znakiem! Jest to symbol pogodzenia się z bliską osobą lub rozwiązania jakiegoś długotrwałego problemu. Jeżeli zatem pokłóciłaś się w ostatnim czasie z przyjaciółką lub swoją drugą połówką, zrelaksuj się – niedługo będzie po wszystkim!

Sen o zaręczynach – podsumowanie

Znaczenie snu zaręczyny jest uzależnione od tego, w jakim kontekście to wydarzenie się pojawia. Jak widać powyżej może symbolizować radosne kwestie, jak nadchodzące oświadczyny lub spełnienie marzeń. Z drugiej strony to pozornie pozytywne zdarzenie pojawiające się we śnie może również oznaczać kłopoty albo zerwanie kontaktów z kimś bliskim.

Jednocześnie pamiętaj, aby nie przywiązywać do swoich snów zbyt dużej wagi. Chociaż sprawdzanie znaczenia w senniku jest niezwykle popularne, marzenia senne niekoniecznie muszą stanowić o naszej przyszłości. Zdarza się, że to po prostu manifestacją twoich podświadomych życzeń i lęków, które nie mają nic wspólnego z tym, co dzieje się w twoim życiu. Sprawdzając znaczenie snów, zachowaj zatem zdrowy rozsądek!

Sprawdź!
Jaki pierścionek zaręczynowy zachwyci ukochaną?
Zobacz także:
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
jaki pierścionek zaręczynowy

Jaki pierścionek zaręczynowy zachwyci ukochaną?

Następny artykuł
paznokcie na zaręczyny

Najmodniejsze paznokcie na zaręczyny. Jak w subtelny sposób podkreślić pierścionek zaręczynowy dzięki dobranemu manicure?

Zobacz też