Jak zorganizować ślub bez wesela?

Wesele wydaje się nieodłączną częścią ceremonii ślubnej. Co zrobić, gdy młodzi nie chcą hucznej imprezy albo nie mogą sobie na nią pozwolić? Przeczytaj nasz artykuł, by dowiedzieć się, jak zorganizować ślub bez wesela.
Alicja Kamińska
ślub bez wesela

Wielka impreza, nieduże przyjęcie, czy obiad dla rodziny i najbliższych przyjaciół? A może szybki ślub i kolacja we dwoje? Ilu narzeczonych, tyle pomysłów na świętowanie zawarcia małżeństwa. Jak zorganizować ślub bez wesela? W jaki sposób powiadomić rodzinę o decyzji? Czy zapraszać gości weselnych na obiad? Wszystkiego dowiesz się, czytając ten artykuł.

Ślub bez wesela – plusy i minusy

Gdy decydujesz się na ślub, stajesz przed decyzją o weselu. Zorganizować duże przyjęcie, czy pokusić się o spędzenie tego czasu we dwoje? Każde rozwiązanie ma swoje plusy i minusy. Zalet z rezygnacji z wyprawienia wesela jest kilka.

  1. Finanse – organizacja wesela jest przedsięwzięciem wymagającym dużego wkładu finansowego. Zaoszczędzone pieniądze możesz przeznaczyć na podróż poślubną, zakup nowego auta lub wyposażenie nowego mieszkania.
  2. Brak zmęczenia – w trakcie wesela państwo młodzi często są zmęczeni i zestresowani długimi przygotowaniami. Rezygnując z przyjęcia, oszczędzisz sobie tych trudnych emocji.
  3. Wyjątkowo spędzony czas – bardzo trudno zaprosić dużą liczbę gości w wyjątkowe miejsce, takie jak plaża czy ruiny zamku. Jeśli marzysz o niespotykanym ślubie, zdecydowanie prościej będzie zorganizować go dla kilku osób.
  4. Bez kłopotów – pewnie wyobrażasz sobie, ile spraw jest do załatwienia przed weselem i ile z nich może pójść nie tak. Zastanów się, czy chcesz się w to pakować.
Sprawdź!
Ślub z lalką, czyli dość nietypowy związek małżeński

Oczywiście poza zaletami takie rozwiązanie ma też swoje wady. Domyślasz się już jakie?

  1. Niezadowolenie gości – część rodziny lub przyjaciół pewnie będzie zawiedziona brakiem hucznej imprezy. Możesz wytłumaczyć im waszą decyzję, ale pamiętaj, że nie musisz. To wasz dzień i to wy decydujecie, jak chcecie go spędzić.
  2. Brak pamiątki weselnej – jeśli nie będzie balu, nie będzie też zdjęć czy filmu z tej okazji. Niektórzy małżonkowie lubią do tego wracać po latach. Nie znaczy to, że nie możesz zrobić pięknych zdjęć z samych zaślubin.
  3. Sam brak imprezy weselnej może być wadą. Z jednej strony ogrom przygotowań, z drugiej – niezapomniana zabawa. Wybór należy do ciebie! 

Jak zorganizować ślub bez wesela?

Zadbaj o to, by sam moment złożenia przysięgi był wyjątkowy. Jeśli chcesz, zaproś najbliższych na obiad w restauracji bądź w domu. Z pewnością chętnie będą świętować ten dzień. Możesz też całkiem zrezygnować ze wspólnego spędzania czasu i pojechać od razu po ceremonii w podróż poślubną. Jedno wiemy na pewno – organizacja ślubu bez wesela jest zdecydowanie prostsza i mniej stresująca dla narzeczonych.

Świętowanie ślubu we dwoje

Wyobrażasz sobie romantyczną randkę ze swoją drugą połówką tuż po tym, jak zostaliście mężem i żoną? Kuszące, prawda? Możecie spędzić ten wieczór w waszym ulubionym miejscu tylko we dwoje lub zaszaleć wybierając się gdzieś, gdzie jeszcze was nie było. Może lot balonem lub rejs po rzece? Bez wątpienia znajdziecie coś, co tobie i twojemu partnerowi sprawi przyjemność.

Sprawdź!
Czemu ślub zimą okazać się może ciekawym pomysłem? Sprawdź przydatne informacje na ten temat, które możesz wykorzystać!

Czy ślub bez wesela jest dobrym rozwiązaniem? Oczywiście ma swoje plusy i minusy, ale jak w każdej sprawie związanej ze ślubem, ostateczna decyzja powinna należeć do państwa młodych.

Zobacz także:
Archiwum: sierpień 2022
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
czarny ślub

Jaki kolor przewodni najbardziej pasuje na wesele? Myślisz, że biel? To zobacz, jak może wyglądać czarny ślub

Następny artykuł
bryczka do ślubu

Limuzyna, auto w stylu retro czy… bryczka? Jak z klasą pojechać na ślub

Zobacz też