Okres w dniu ślubu – sprawdzone porady dla miesiączkujących w trakcie wesela

Okres w dniu ślubu to jeden z największych powodów do obaw dla przyszłych panien młodych. Wszystko wskazuje na to, podczas wesela będziesz mieć miesiączkę? Chociaż brzmi to jak koszmar, dzięki naszym radom dasz sobie z tym radę.
Alicja Kamińska
Okres w dniu ślubu

Okres w dniu ślubu to nie jest wymarzona sytuacja. Po pierwsze, ciało kobiety wówczas się delikatnie zmienia, jest bardziej opuchnięte. Wydaje się, że z tego powodu dopięcie się w sukni ślubnej może być problematyczne, na szczęście zawsze jest zapas właśnie na takie sytuacje. Po drugie miesiączka jest dla kobiety często bolesna i nieprzyjemna. Hormony mogą wpływać na wahania nastroju, a także złe samopoczucie. Jeśli zastanawiasz się, jak przetrwać okres w dniu ślubu i nadal cieszyć się tym pięknym dniem, zapraszamy do lektury. 

Okres w dniu ślubu – po pierwsze spokój 

Jeśli okazuje się, że okres w dniu ślubu to coś, czego raczej nie da się uniknąć, przede wszystkim nie warto się tym zamartwiać. Lepiej jest się odpowiednio przygotować. Nie ma też sensu nastawiać się na najgorsze. Może się okazać, że akurat krwawienie w ten dzień nie będzie obfite. Nie każdy dzień okresu jest też tak samo bolesny. Z pewnością warto zaopatrzyć się zapas tamponów, wkładek higienicznych, podpasek, a także sprawdzonych leków przeciwbólowych i rozkurczowych. Rekomendujemy też, żeby otwarcie zwierzyć się z tej sytuacji świadkowej. Na weselu przyda się zaufana osoba, która pomoże w toalecie, będzie przypominała o konieczności jej odwiedzenia, a także pilnowała, czy suknia się nie pobrudziła. 

Sprawdź!
Fryzura ślubna 2022, czyli najnowsze trendy ślubne, które koniecznie musisz poznać!

Jak odpowiednio się przygotować na okres w dniu ślubu? 

Jest kilka sposobów, które mogą okazać się wyjątkowym wsparcie, jeśli szykuje się okres w dniu ślubu. Jednym z nich jest na przykład kubeczek menstruacyjny. Pomoże zachować higienę, a przy tym jest bardzo wygodny. Opróżnia się go od 5 do 12 godzin. Jest wyjątkowo szczelny, niewyczuwalny, a także nie przesuwa się podczas tańca. Dodatkowo warto zainwestować w majtki menstruacyjne. Zawierają specjalną warstwę absorbującą, która wchłania krew. Zapobiegają też przeciekaniu. Nie trzeba ich zmieniać 

Okres w dniu ślubu – czy da się go opóźnić?

Wiele osób zastanawia się, czy zapowiadający się na dzień ślubu okres da się opóźnić. Niestety, domowe sposoby raczej nie są w stanie zadziałać. Termin miesiączki można jednak zmodyfikować tabletkami antykoncepcyjmi. Dostępne są także specjalne leki, które mogą w tym pomóc. To jednak musi odbywać się pod kontrolą lekarza. 

Okres w dniu ślubu nie musi oznaczać tragedii. Najważniejsze, to zachować spokój, odpowiednio się przygotować i mimo wszystko cieszyć tym pięknym dniem. Jest bardzo prawdopodobne, że w ferworze ślubnym zapomnisz w ogóle o tym, że masz okres. 

Zobacz także:
Sprawdź!
Kwiaty na ślub i wesele – od bukietu ślubnego aż po dekorację stołów, czyli wszystko, co musisz wiedzieć na ten temat!
Archiwum: sierpień 2022
Total
0
Shares
Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Poprzedni artykuł
Rehearsal dinner

Rehearsal dinner - co to dokładnie jest i kiedy się odbywa? 

Następny artykuł
Co zrobić z welonem po ślubie

Co zrobić z welonem po ślubie - sprawdzone porady na ten weselny dylemat! 

Zobacz też